Lpg

femati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar herkese,
Arkadaşlar tam bir yıl önce Karabük'te aracıma lovato marka lpg taktırdım.
Bir sıkıntı çıkarmadı çok şükür genel olarak memnunum.
Ancak yaklaşık bir aydır falan araç içerisinde lpg kokusu oluyor, İlk başlarda hiç koku yoktu son bir aydır hissediyorum. Şuan Gümüşhane'deyim bu yüzden taktırdığım yere de soramadım Acaba kaçak mı vardır, bilgisi olan var mı?
Teşekkürler.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arasıra bende duyuyorum, zannımca egzos dumanının rüzgarın etkisi ile öne doğru esmesinden kaynaklanıyor. Tabiki bizlerin burada yaptığı yorumlar bir yere kadar. Aşırı gaz kokusu var, şüphe kalmasın istiyorum derseniz hemen bir otogazcıya gidip baktırın.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karabükte kime taktırdınız lovatoyu ? katır osmana mı yoksa :) gerdem oto yani. (adamın lakabı bütün sanayi böyle tanıyor benlik bir durum yok yani :D )
abi regulatöre giren hortumlara bak onlar zamanla kırılabiliyor. ona bakın birde regülatörün tepesinde bir vida var onu sıktırın düzelir büyük bir ihtimalle...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benimde bu koku ara ara başıma gelir buda aldığım gaz firmasını değiştirdiğim de pis bir koku verir... içim rahat etsin diye kontrol yaptırırdım...

O yüzden aldığın firmayı değiştirdin mi diye sordum bir kaç kez aynı yerden al ama buna karşın yine de işi sağlama almak adına 10 TL öde temiz bir kontrolden geçirt... LPG şakası olmaz adamı duman eder.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benden önceki sahibi lpg sistemini ne zman takıldı bilmiyorum ama 2.5 senedir bende olan aracımda geçenlerde bende bi koku duymuştum. egzozdan arada geliyor diye pek önemsemedim ama sonra gaz kaçağı olduğunu farkettim. toplamda 35 tl ye motor içindeki bütün gaz borularını yeniledim. regülatöri,enjektör,manifolt derken bikaç metre boru ile tamamen yenilendi.
sizin sisteminiz daha yeni bu sıkıntı olmaz sanırım ama bi bağlantı yerinde kaçak olabilir. kontrol ettirmekte fayda var

femati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karabükte kime taktırdınız lovatoyu ? katır osmana mı yoksa :) gerdem oto yani. (adamın lakabı bütün sanayi böyle tanıyor benlik bir durum yok yani :D )
abi regulatöre giren hortumlara bak onlar zamanla kırılabiliyor. ona bakın birde regülatörün tepesinde bir vida var onu sıktırın düzelir büyük bir ihtimalle...

Sevgili adaşım katır osmana değil, Yılmaz Usta taktı lpg'yi. Dediğiniz gibi hortumlara bi baktırmak lazım. Sanayi yolu göründü bizede.

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Bu işte ertelememek lazım bi an önce gerçekten anlayan bir ustanın görmesi lazım ...

femati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu işte ertelememek lazım bi an önce gerçekten anlayan bir ustanın görmesi lazım ...
Dediğiniz gibi Hocam aksatmayacam da arabam evin önünde yatıyor zaten kullanmıyorum malumunuz kar kış ortalık. İlk işim ustaya götürmek.