Merhaba arkadaşlar

Hangisi?

• Astra J 1.3 cdti

Oy: 2 40.0%
  • Astra J 1.4 turbo

Oy: 1 20.0%
  • Astra j 1.6

Oy: 2 40.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

MeRiH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam forum ahalisi. Ben izmirden mehmet. 30 yaşındayım. Öğretmenim. Şu an ilk aracım olan 2009 model 1.4 fire fun aracımı kullanmaktayım. Aracı aldığımda 2 kişiydik. Yetiyordu ancak artık ailemize yeni bir üye katıldı. Bu yüzden bir üst segment ve daha performanslı bir araç almak istiyorum. Bu segmentte guilietta, golf, leon ve en son astraya baktım. En son astra'da karar kıldım. J kasa astra hb almak istiyorum. Beni gerek iç dizayn gerek donanım olarak en çok cezbeden astra oldu. 50bin bütçem var. En az 2011 model olmak kaydıyla bir astram olsun istiyorum. Ama karar veremedim. 1.6, 1.4 turbo benzin ya da 1.3 turbo dizel hangisini seçmeliyim bu bütçeyle? Nelere dikkat etmeliyim? Hangi donanım seviyeleri iyidir? Kronik sorunları var mıdır? 1.6 ve 1.4 motorların lpg uyumları nelerdir? 2. el alırken nelere dikkat etmeliyim? Kafam çok karışmış durumda. Siz değerli forum sakinleri yardım ederse çok sevinirim. Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Not: Eğer bu soruları başka bölümde sormam gerekiyorsa, yardım ederseniz sevinirim.

Sakdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Merhaba arkadaşlar

Merzel' Alıntı:
Selam forum ahalisi. Ben izmirden mehmet. 30 yaşındayım. Öğretmenim. Şu an ilk aracım olan 2009 model 1.4 fire fun aracımı kullanmaktayım. Aracı aldığımda 2 kişiydik. Yetiyordu ancak artık ailemize yeni bir üye katıldı. Bu yüzden bir üst segment ve daha performanslı bir araç almak istiyorum. Bu segmentte guilietta, golf, leon ve en son astraya baktım. En son astra'da karar kıldım. J kasa astra hb almak istiyorum. Beni gerek iç dizayn gerek donanım olarak en çok cezbeden astra oldu. 50bin bütçem var. En az 2011 model olmak kaydıyla bir astram olsun istiyorum. Ama karar veremedim. 1.6, 1.4 turbo benzin ya da 1.3 turbo dizel hangisini seçmeliyim bu bütçeyle? Nelere dikkat etmeliyim? Hangi donanım seviyeleri iyidir? Kronik sorunları var mıdır? 1.6 ve 1.4 motorların lpg uyumları nelerdir? 2. el alırken nelere dikkat etmeliyim? Kafam çok karışmış durumda. Siz değerli forum sakinleri yardım ederse çok sevinirim. Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Not: Eğer bu soruları başka bölümde sormam gerekiyorsa, yardım ederseniz sevinirim.

Öncelikle hoş geldiniz.
"2009 model 1.4 fire fun aracınız" grande punto mu? Eğer öyleyse guilietta, golf, leon ve astra hb söylediğin araçlara geçiş yaptığında iç hacim ve bagaj hacmi olarak seni ferahlatacak bir genişliğe erişemeyeceksiniz. puntonun bagaj hacmi 270 lt. astra hb nin 370 lt olarak görünüyor. Net kullanım hacimleri çok daha az. Size %25-30 arası bir genişleme sağlayacak. Benim size tavsiyem sedan bir araç almanızı öneririm. bagaj hacminde %90-100lere varan bir artış sağlarsınız. Çocuklu ailelere özellikle de küçük çocuklu aileler için hb bagajları yetersiz kalır. Çocuk arabası,puseti, çantası oto koltuğu falan deyince bagajda ciddi bir yer kaplıyor.

50 bintl bütçenizi biraz daha zorlaya bilirseniz eğe 56-58 binlere çıkarsanız. astra sedan,hundai elentra, yeni corolla 1.33 ve skoda rapid sedan ı yıl sonu kampanyasından çok avantajlı bir şekilde alabilirsiniz.

Benimde hb aracım vardı, benimde aileme yeni bir üye katılmak üzere o yüzden çok üzülerek hb aracımı sattım ve astra sedan siparişi verdim ocak ayında teslim alacağım. Sıfır araç almaya karar vermeden önce bende 2 aya yakın 50bin tlye kadar 2. el araç bakmıştım ama temiz kafama ve keseme uygun araç bulamadım.
Malum 2. el araç sitesinde Temiz araçlara sıfır paraları isteniyor , kazalı araçlara kazasız yazılıyor ya da kmleriyle oynanıyor. 50 tl ye her sanayide yapan yerler var. O kadar komik şeyler var ki. Adam yazmış ilana büyük harflerle Hatasız- boyasız sonra ilana girip bakıyorsun. Satıcı yazmış temizlik nedeniyle yüzeysel boya var 15000tl hasar kaydı. :D hani hatasız boyasızdı? Gerçekten bu devirde insanlara güvenmek çok zor insanlar gözlerinin içine bakarak yalan söyleyip üç kuruş için yeminler ediyor. Ben de bu durumlara sinirlendim bir ay daha bekledim birazda sınırları zorladım sıfır araç almaya karar verdim. Tabi bu söylediklerim bütün satıcılar için geçerli değil çok temiz satıcılarda vardır eminim ama bana denk gelmedi. Size de tavsiyem sonuçta 15-20 bine değil 50 bin tl ye bir araç arıyorsunuz eğer şartları zorlaya biliyorsanız söylediğim markalara bir bakın derim liste fiyatları sizi yanıltmasın bayilere gittiğinizde çok ciddi indirimler ve kampanyalar yapıyorlar hele de şimdi yıl sonu herkes kotasını doldurmaya çalışıyor.

Qfflline1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı olay bende de vardı kızım olduğunda aracımız yoktu ve çok zorlandık hb arabanın çoçuklu ailelerde kısıtlamalar yaşanmasına neden oluyor herşeyi koyamıyoruz onun içinde sedan aldım bagaj konusunda tartışmasız mükemmel çünkü yan yana 2 bebek arabası girebiliyor ve üstü tamamen boş kalıyor eğer fiyatınız o ise 2 . El dizeli biraz zor bulunur ancak benzinli alırsınız ( sıfır ) benzinli de şu anda sedan edition plus 55 bin tl ye alan var ben edition aldım çok memnunum karar senin tabi sorularını olursa cevaplarım sedan kullanıcısıyım

Tapatalk kullanarak iPhone 7 aracılığıyla gönderildi