Modülsüz Cam Kaldirma Dikkat!

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 astra classic aracım var.Bi ara şu kumanda ile cam kapatma işine kafayı taktım ve elektrikci bir arkadaşa modül kullanmadan kısa bir şase ile(sol kapı eşiğinin yanıda bulunan kablolar) 5 ay kadar önce yaptırdım.Son günlerde ise aracımın ilk marşda yavaş aldığını farkettim ve en sonunda bu sabah arabaya bindiğimde akünün tamamen boşaldığını anladım ve yolda kaldım.Meğerse şase ile yapılan bu işlem araba çalışmasa bile aküden devamlı olarak akım çekip aküyü boşaltıyormuş.valla kötü bir tecrübe oldu.yapan arkadaşlara yada yaptırmayı düşünen arkadaşların kulağına küpe olsun....

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım bende 2005 astra classic var. aldığımda kapılar kilitlendiğinde camları kendisi kapatıyordu. serviste aküyü kısa süreli söktüler tekrar takınca usta şoför tarafındaki 4lü cam düğmelerinde 1-2 dakikalık açma kapama vs yaptı tekrar bu özellik çalışmaya başladı. ben herhangibir modül vs kullanmayırum.arabnın orjinalinde var zaten. senin modelde aynı bir yıl sonra çıkması değiştirmez sende de orjinaldir cam kaldırma.

mavigece78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar otomatik cam kaldırma ile ilgili bide şu var bilg..

Çogu opel serılerınde kontak anahtarını surucu kapı kılıtleme yuvasına sokup kontagı kılıtlı konumda 2 sn tuttugunuzda acık olan tum camlar otomatik olarak kapanır. benimkinde öyle. 2002 astra elegance

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
arkadaşım bende 2005 astra classic var. aldığımda kapılar kilitlendiğinde camları kendisi kapatıyordu. serviste aküyü kısa süreli söktüler tekrar takınca usta şoför tarafındaki 4lü cam düğmelerinde 1-2 dakikalık açma kapama vs yaptı tekrar bu özellik çalışmaya başladı. ben herhangibir modül vs kullanmayırum.arabnın orjinalinde var zaten. senin modelde aynı bir yıl sonra çıkması değiştirmez sende de orjinaldir cam kaldırma.
orjinalde yoktur kesinlikle sonradan takılmıştır biz diyot takıyoruz akü de bitmiyor

e-a-g-l-e-

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saol Kardeş Bende Ole Yaptirmayi Düşünüodum Uyarin Için Saol

derman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nasil Yani Diyot La Oluyormu
Modüle Gerek Yokmu
Kumandadan Mi Kapaniyor

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla diyot işini bilmiyorum.ama burada cam kaldırma mödülü takıyorlar maliyeti 50-60 ytl civarı.

kayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinalde yoktur kesinlikle sonradan takılmıştır biz diyot takıyoruz akü de bitmiyor

Kesinlikle derken neye dayanarak söylüyorsunuz???
Kayseri Demirel serviside elektrik ustası 6 yıl önce sizin gibi iddaa etti, Tech2 de kendim açtım gözlerinin önünde. Sunroofdan camlara kadar kapatıyor kumandadan...
yüzlerce kezde akü söktüm tekrarlama geregi duymadım... Sadece camlar tam kapalı konumdayken camları otomatige almak için 2sn dügmelere basılı tutmak gerekir akü söküldügünde buda tek tuşad kapanmasını aktif hale getirmesi için...

Yukarda bi arkadaş usta 2dk ugraştı yazmış bu olayda yine sadece tek dokunmada tammamen kapanmasını kaydediyo

Nasil Yani Diyot La Oluyormu
Modüle Gerek Yokmu
Kumandadan Mi Kapaniyor

Tech2 ile iyi bilen bi ustaya direk açtırıp kumandadan kapattırabilrsiniz.