Modülsüz Cam Kaldirma Dikkat!

ilker85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende akü sorunu vardı bu olay aküyü yermi kapıdan kilitlediğimde 2ciye çevirdiğimde kapatıyordu opel 98 orjinalinde varsa yememesi gerekmezmi öyleyse kapattrayım akü sorununu halladeyim

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 5 aydır, modül takmaksızın, kullanıyorum.. Şu ana kadar da hiçbir sorun yaşamadım.. Sorun yaşayacağımı da zannetmiyorum.. Sorun yaşayan arkadaşlarında büyük ihtimal aküleri zayıftır..

Hatta herkese de tavsiye ediyorum.. Kapıyı kitle, camlar kapansın...

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Kesinlikle derken neye dayanarak söylüyorsunuz???
Kayseri Demirel serviside elektrik ustası 6 yıl önce sizin gibi iddaa etti, Tech2 de kendim açtım gözlerinin önünde. Sunroofdan camlara kadar kapatıyor kumandadan...
yüzlerce kezde akü söktüm tekrarlama geregi duymadım... Sadece camlar tam kapalı konumdayken camları otomatige almak için 2sn dügmelere basılı tutmak gerekir akü söküldügünde buda tek tuşad kapanmasını aktif hale getirmesi için...

Yukarda bi arkadaş usta 2dk ugraştı yazmış bu olayda yine sadece tek dokunmada tammamen kapanmasını kaydediyo

Tech2 ile iyi bilen bi ustaya direk açtırıp kumandadan kapattırabilrsiniz.
tech2 ile yapıldığında kumanda tuşuna basılı tutarsın kapatır sunroof ta dahil ama tuşu bıraktığında camlar durur bu böyledir ve bu işlem ast g lerde olmaz eğerki modül veya diyot takıldığında kumanda kapama tuşuna birkere bastığında merkezi kilit ve camlar sunroof dahil hepsi kapanır ayrıca vectra c ast h hariç bu özellik diğer opel modellrinde yokturr orjinalde.;)

Son düzenleme:

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Kesinlikle derken neye dayanarak söylüyorsunuz???
Kayseri Demirel serviside elektrik ustası 6 yıl önce sizin gibi iddaa etti, Tech2 de kendim açtım gözlerinin önünde. Sunroofdan camlara kadar kapatıyor kumandadan...
yüzlerce kezde akü söktüm tekrarlama geregi duymadım... Sadece camlar tam kapalı konumdayken camları otomatige almak için 2sn dügmelere basılı tutmak gerekir akü söküldügünde buda tek tuşad kapanmasını aktif hale getirmesi için...

Yukarda bi arkadaş usta 2dk ugraştı yazmış bu olayda yine sadece tek dokunmada tammamen kapanmasını kaydediyo

Tech2 ile iyi bilen bi ustaya direk açtırıp kumandadan kapattırabilrsiniz.
tech 2 ile omega olarak girersin
merkezi kilit beynine ordan seçersin beyni omega olarak tanıştırrsın bu kadar kolayy

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansu ustam ben bana söyleneni aktarmıştım camların kumandaya bastığında kapanması olayını. ancak yazılanları okuduğumda şüpheye düştüm.
benim astra classic(2005) de kumandaya birkez basıp elimi çektiğimde kapılar kilitleniyor ve açık camlar kapanıyor. şimdi bu orjinalinde olmayan sonradan yapılan bir durum diyorsunuz.şoför tarfındaki tuşlara basarak aktif hale getirmişti elektrikçi. başak herhangibir şey eklemedi. ben aracı alalı 1 yıl oluyo acaba benden önceki sahibi mi yaptrmış.

eğer sonradan takıldıysa ve aküyü zayıflatırsa ne yapmalıyım yada söktürmem gereken bir parça var mı?
bilgi verebilir misin?
teşekkürler..

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim dediğim olay her hangi bir modül vaya diyot bağlamadan şase ile yapılan birşeydi.aracım 2006 classic g sport paket.işlemi iptal etmeden önce kumanda ile kapıları kapattık camlar kapandı fakat aküden ölçüm yaptığımızda halen aküden akım geliyordu.fakat işlemi iptal ettik ve tekrar ölçüm yaptırdığımda akım sıfırdı.aküyü bir gece şarja bıraktım işlem iptal edildi şu anda sorun yok.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
tansu ustam ben bana söyleneni aktarmıştım camların kumandaya bastığında kapanması olayını. ancak yazılanları okuduğumda şüpheye düştüm.
benim astra classic(2005) de kumandaya birkez basıp elimi çektiğimde kapılar kilitleniyor ve açık camlar kapanıyor. şimdi bu orjinalinde olmayan sonradan yapılan bir durum diyorsunuz.şoför tarfındaki tuşlara basarak aktif hale getirmişti elektrikçi. başak herhangibir şey eklemedi. ben aracı alalı 1 yıl oluyo acaba benden önceki sahibi mi yaptrmış.

eğer sonradan takıldıysa ve aküyü zayıflatırsa ne yapmalıyım yada söktürmem gereken bir parça var mı?
bilgi verebilir misin?
teşekkürler..
eğerki aracı 2.el aldıysanız önceki sahibi taktırmış olabilir.

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıfır aldım aracı.uygulamayı ben yaptırdım

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracın kitapçığına göz attım ve aynen şu cümleyi okudum "akü değiştiğinde yada kutup başı sökülüp tekrar takıldığında teyp-cd kodunu girmelisiniz ve cam otomatiğni tuşlara basılı tutarak aktif hale getirmelisiniz"