monitor - tv bağlantısı

AlnAlpr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar biraz uğraştım ama olmadı ,en iyisi bir bilene sormak deyip eve geldim..

dvd-cd-usb-mmc ve sd okuyan bir teyp var elimde ve birde 8.4 inch monitor var.Aux her ne halt ise birde o var teypte.kamasonic ks4664 markası.

Çok renkli LCD Ekran
DVD/DIVX/SVCD/VCD/CD/***/WMA
Çıkarıbilir Ön Panel
RDS AM/FM 30 Hafızalı Radyo
Otomatik Cd Yükleme
Elektronik Şok Koruma Sistemi ESP
Tekrar/Random
Elektronik Ses/Tune/Balance/Fader/Treble
Ayarı
Subwoofer Çıkışı
4 x 50 W Çıkış Gücü
Direksiyon Kumanda / Kart Kumanda
ISO Bağlantı Aux Girişi
Preset EQ (Pop/Classic/Rock/Flat)
Çift Video Çıkış
USB/SD/MMC Girişi

3 kablo cıkıyor :video input (sarı) , aux girişi kırmızı ve kahverengi

birde teybin arkasında 2 adet çıkış var ama kablo falan değil sadece cıkış ve video çıkışı 1 ve video çıkışı 2 diyor(Onlarıda şimdi gördüm incelerken ,oraları denemdim hiç :) ). Ben 1 saat kablo ile denedim ama sanırım giriş kablosu onlar ?? BUnları çıkışa mı takmak gerekiyordu ? Yani monitörden gelen video kablosunu teybin arkasındaki video çıkışına takmam gerekiyor değil mi ?? Boşuna 3 kat inip deneme yanılma yapmayayım.Monitörden audio in ,video in 1 ve video in 2 diye sarı beyaz kırmızı 3 kablo var..Onları anladımda birde ucu acık ince bir kablo var üzerinde backward in (geri-ters) yazıyor.Bu ne ise yarıyor ?? Ben görüntü alamadım , nerede hata yapıyorum ??

frter

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teybin arkasındaki çıkışları ekrandaki çıkışlara bağlayacaksın. Biri görüntü için biri de ses için.

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resim olsa daha kolay yardımcı olunurdu ama monitörün video in1 i ile teybin video out kablolarını birbirine bağlayacaksınız.video 2 ve ince ucu açık kabloda geri görüş için ikinci bir giriş ve geri vites lambasına bağlanacak kablo olsa gerek..görüntü almanız için av modunda olması gerekir ekranın.yada video 2 ye bağlayın geri vitese bağlanacak kabloyuda teybin remote çıkışına bağlayın teybi açınca direk görüntü olsun :D

AlnAlpr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eywallah kardeş ,inip bir deneyeyim.Bu backward ,geri yazan kablo ne işe yarıyor..Monitörden geliyor o da ...Tamam ben bunu yazarken siz de yazmışsınız , ince kabloyu anladım , geri vites oluyor sanırım dediğiniz gibi..

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Resim olsa daha iyi olurdu ama ben anladığım kadarıyla yazayım.

Sarı görüntü için, kırmızı ve beyaz ses için (biri sağ kalan biri sol kanal)

Şimdi sizin monitörünüzde dahili hoparlör varsa bu 3 girişin var olması lazım. Yok eğer sadece görüntü veren bir cihazsa sadece sarı giriş bulunur.

Teypte ise bu 3 çıkışın olması lazım, video, audio left, audio right şeklinde. Teypteki AUX ise harici ses girişi, mesela mp3 çalar bağlamak için. Siz görüntü için teypten çıkan sarı girişi monitöre bağlayın yeter. Sesi zaten arabanın hoparlörleri vereceği için monitöre ses göndermenize gerek yok.

Backward girişi ise tahminime göre geri vites kamerası için. O girişin özelliği şu; normalde siz ekranda ne izliyor olursanız olun, o girişten herhangi bir sinyal geldiği anda var olan görüntü yerine o girişten gelen sinyal gösterilir. Geri vites kamerasının olayı da odur zaten, siz geri vitese taktığınızda kamera devreye girip girişe sinyal gönderir, monitör de ekranda ne var olursa olsun onu kaldırıp yerine kameradan gelen görüntüyü gösterir.

Başka sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım...

AlnAlpr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle ilgilerinizden dolayı cok teşekkür ederim yardımcı olan arkadaşlara...Dediğiniz gibi yaptım ve çalışıyor.Anlamadığım bir şey var , şimdi backwards in kablosu - geri vites için olan kablo , kamerayı 2. video çıkışına bağladık varsayarsak backwards kablosu nerede olacak ?? Onu nereye bağlayacağım ??

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geri vites lambasının + kablosuna bağlanacak o kablo. geriye taktığınız zaman ekrana müdahele etmeden geri görüş sağlayabilmek için..;)

AlnAlpr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamam şimdi oldu işte..Teşekkürler arkadaşlar..Bir kamera alayım bugün onuda takayım bari..