Motor teklemesi astra h 1,6

volkantürker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar aracım astra h 1,6 twinport eastronik km 180000 de

Aracımın motoru daha önce tıkır tıkır çalışıyordu ancak triger seti ve bujileri değiştirdik zamanı gelince. daha sonra çalıştırınca bir sorun yoktu ancak yaklaşık 1500 km bir yol yaptım sonra birden aracın çalışması değişti.

Motor hırıltılı çalışıyor. alıp veriyor gibi ancak rolantide oynama yok. ama aracı titretiyor. Aynı zamanda egzostanda tırıltı var.

ekranda çıkan arıza kodları:
17152-30000-30100-30200-30300-30400-31400- 130000

Aracım lpgli tahminim siboplardan yapıyor olabilir diyorum ancak aracın çekişinde bir problem yok
Birde triger değişiminden sonra olunca aceba sentesini atlak mı taktılar. atlak takınca bu problem oluşur mu? ama arabanın geç çalışması da yok
Birde aceba bobinlerden mi yapıyor? yada buj
iler yeni takılıncamı sorun oluştu bilemiyorum.

Bir diğer sorunumda aracım 2. vitesten birinci vitese düşerken bazen yığılıyor vites kendisi düşerken.

İstanbula yeni geldiğim içinde pek güvenemiyorum açıkcası ustalara. İstanbul sultançiftliğinde oturuyorum aceba tavsiye edeceğiniz sürekli gidebileceğim iyi bir usta varmıdır.

Teşekkürler

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 19:48 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 19:34 ----------

Özellikle usta tavsiyesi bekliyorum.

aracın bujileri çok sıkıldıysa bundanda yapabilirmi çünkü sente kaçık takılsa araçta çekiş problemi olur diye düşünüyorum

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:34 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 19:48 ----------

en azından usta tavsiyesi bekliyorum