Triger değişimi sorunlar yardım ve usta tavsiyesi

volkantürker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar aracım astra h 1,6 twinport eastronik km 180000 de

Aracımın motoru daha önce tıkır tıkır çalışıyordu ancak triger seti ve bujileri değiştirdik zamanı gelince. daha sonra çalıştırınca bir sorun yoktu ancak yaklaşık 1500 km bir yol yaptım sonra birden aracın çalışması değişti.

Motor hırıltılı çalışıyor. alıp veriyor gibi ancak rolantide oynama yok. ama aracı titretiyor. Aynı zamanda egzostanda tırıltı var.

ekranda çıkan arıza kodları:
17152-30000-30100-30200-30300-30400-31400- 130000

Aracım lpgli tahminim siboplardan yapıyor olabilir diyorum ancak aracın çekişinde bir problem yok
Birde triger değişiminden sonra olunca aceba sentesini atlak mı taktılar. atlak takınca bu problem oluşur mu? ama arabanın geç çalışması da yok
Birde aceba bobinlerden mi yapıyor? yada buj
iler yeni takılıncamı sorun oluştu bilemiyorum.

Bir diğer sorunumda aracım 2. vitesten birinci vitese düşerken bazen yığılıyor vites kendisi düşerken.

İstanbula yeni geldiğim içinde pek güvenemiyorum açıkcası ustalara. İstanbul sultançiftliğinde oturuyorum aceba tavsiye edeceğiniz sürekli gidebileceğim iyi bir usta varmıdır. en az 5-6 arkadaş gidecek usta bulamıyoz)

Teşekkürler

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sente sorunu olsa hemen başta gösterirdi kendini.
Arıza kodlarını ECN kod listesinden aratabilirsiniz.

Sanko oto sanayisi oraya yakın olması lazım.
Çalışkan oto İzzet Usta.
Ana girişten girince (benzinliğin karşısındaki) ilerde sağda. Yalnız bir tane daha Çalışkan oto var o değil, ilerde ikinci olan :)
Alman grubuna bakar ve gözünüz kapalı gidebilirsiniz.

volkantürker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ediyorum tavsiyeniz için en yakın zamanda gideceğim.
tahminim ya bujileri takan ya çok sıktı yada bujiler araca uyumlu olmayabilir üçüncü seçenekte bobin yaktı yine:(
en olmamasını istediğimde sibopların yanması:) bakalım istanbula giderken depoya yağ atıcam bide würth siboplardansa belli eder

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:42 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:37 ----------

bu ecn kod listesine nerden ulaşabilirim aceba?

volkantürker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GÜncel

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Mobil olduğum için arayamadım. Üstte aramaya arıza kodları yazın, ilgili konu çıkacaktır

Sent from my iPhone using Tapatalk

volkantürker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:30 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 23:17 ----------

30100 ve 30400 e kadar olanlar silindir arızası galiba P0301 VE P0304 DİYE BAKTIM.
Aceba bunun ne masrafı olur. İstanbula geldim müsait olduğumda tavsiye ettiğiniz ustaya gideceğim

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Silindir teklemesi. Büyük ihtimal ateşleme bobini arızalı. İnternette "GM ateşleme bobini" diye aratın fiyatları çıkar.
Bujiler de ömrünü tamamlamışsa onlar da değişmesi gerekir.
Ama yine de kesin teşhis için bir ustanın görmesi şart.