Subap değişimi sonrası Ecn 111261 111262 hata kodları

ostrah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar
Motor kodunu bilmiyorum ama 2005 astra h 1,6 twinport easytronic aracımda brc marka lpg var
ilk önce ecn 30000, 30100, 30200, 30300, 30400, 31400 kodları çıktı daha sonra bobin ve bujileri değiştirdim araçta silkeleme kafa atma devam etti ve 2 gün sonra aynı kodları verdi,
daha sonra üst kapak taşlandı ve siboplardan yananlar ve subaplar çelikleriyle değişti, aracı 500 km benzinde kullandım daha sonra brc serviste lşpg ayarını ve kontrollerini yaptırdıktan sonra 1 gün lpg de kullandım daha sonra pedal testiyle ecn 30000, 30100, 30200, 30300, 30400, 31400 ve yanında bonus 111261 ve 111262 hediyesi geldi, kontrolde bana oksijen sensörlerinin bozuk olabileceği yada lpg ayarının iyi kalibre edilmediği söylendi, hatayı sildirdim daha lpg ciye gidemedim ancak yine ecn 30000, 30100, 30200, 30300, 30400, 31400 ve 111261 hatalarını verdi subap değişiminden sonraki 500 km benzinde kullanırken sessiz sedasız giden araç şu an silkeleme ve kafa atmaya devam ediyor
Araçtan iyice soğudum maddi ve manevi olarak yoruldum
tavsiyelerinizi bekliyorum

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçtan soğumanıza hiç gerek yok, BRC denen marka 15 yıl kadar öncesinin ekmeğini yiyor, eskisi gibi kaliteli değil, arabanıza çamur atacak kadar da acizler...Keşke istanbulda olsaydınız da size harika bir usta önerirdim...

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu anda bu anlattıklarınızı benzinde mi yapıyor?

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1112 61 ve 1112 62 hata kodu benim aractada var benim araç manuel bu hata twinport arızası araç 2500-3000 arası sabit devirde gitmiyor araç kafa sallıyor zıplayarak gidiyor gaza basarak 3000 devire getirip vites değiştirmeye çalışınca araç kafa sallamıyor aksine bu devirlerde rolantide gitmeye veya gaza basmayıp yavaslamaya çalışınca araç kafa sallıyor bu twinport arızası na yetkili servisler 450 tl fiyat veriyor özel servislerde değişiyor kimi 250 tl kimi 300tl kimi 350 tl fiyat istiyorlar

Diğer bu silindir tekleme hataları ise yapmaması lazım çünkü silindir taslandı Bobin buji subaplar değişti demişsiniz sorun olmaması lazım yada usta fazla taslamış olabilir veya eksik yaptığı bir durum var çünkü motoru ustaları bile işini iyi yapmıyor müşteri gelsin diye en ufak sorunda veya Bobin de bozuk olabilir çünkü yeni alınan bobinler opelin ilk fabrika çıkışı bobini kadar dayanıklı deil bu sorunu çözmek için çıkma ve sağlam bir bobinle denemek eğer yine aynı hatayı verirse o motoru yapan ustanın suçu vardır
Aracı nerde ve hangi ustada yaptırdıgını yazarmısın bana Ankara'daki hemen hemen özel Opel servislerini bilirim

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bugun benzinde denedim benzinde yapmıyor
@li58 şaşmazda yaptırdım burda yazmıyım iyi niyetli bir arkadaş ama usta tavsiyenizi alabilirmiyim birde başka biyere gösteriyim

Furkan bey benim ustamda sasmazda özelden yazarım götürün baksın hani illa tamir ettirin demiyorum bi baksın
Zaten araba benzinde güllük Gülistanlık hersey lpgde kullanınca başlıyor sıkıntı üstüne sıkıntı araçtan sogutuyor lpg şimdi kâr ettik gibi gözüküyor ama ilerde o kârda motor du lpgnin yıprattıgı parçalara gidiyor kârdan çok zararımız kendi açımdan diyorum başka birine göre lpg benzin fiyatına göre bulunmaz nimet gibi
Bu 1112 li hata kollarına fazla takmayın ucuz maliyeti dedim serviste usta 500 der sanayide 250-300 der benim araçta 1 yıldır var bu 1112 li kodlar 1112 61-62 hata kodu yapacak ustam var ama bi fırsat bulup yaptıramadım iş yerim yüzünden bu 1112 opelin kusuru bütün twinportlarda var bu sorun kronik
Ama silindir hataları önemli lpg ayarında mı bir sıkıntı var yoksa gerçekten Ateşlemede mi sıkıntı var baktırın

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım regulatör den yapabilir saydıkların,ben 9 senedir üstün otogaza gidiyorum aklında olsun.

ostrah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
brc nin servisine gidiyorum onbinde bir filtreleri değiştiririm haftaya bi başkente ugrayacağım lpgyi de aradan çıkartırım, filtra değişimi için ne kadar ücret alıyorlar acaba
yılda 30000 km ve üstünde her türlü kurtarıyor ama uğraşması can sıkıyor, otomatikleştirilmiş manueller tork konvektörlü otomatik şanzımanlara göre az yakıyor ama konforsuz birde araba böyle silkeleme yapıp vites değişimleri ayarsız olunca rahatsız ediyor.

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçtan soğumanıza hiç gerek yok, BRC denen marka 15 yıl kadar öncesinin ekmeğini yiyor, eskisi gibi kaliteli değil, arabanıza çamur atacak kadar da acizler...Keşke istanbulda olsaydınız da size harika bir usta önerirdim...

konuyla tam alakası yok ama, harika ustayı merak ettim doğrusu; önerini yaparsan sevinirim.....

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maltepe/ Rıza'nın Garajı...Yaşı genç olmasına rağmen LPG sistemini saplantı haline getirmiş nokta hatası olmayan bi adam. Millet Porsche, Range Rover gibi araçları götürüp LPG taktırıyor, karbüratörlü LPG sistemine bile yağlama sistemi olmadan montaj yapmıyor.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 14:29 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 14:27 ----------

brc nin servisine gidiyorum onbinde bir filtreleri değiştiririm haftaya bi başkente ugrayacağım lpgyi de aradan çıkartırım, filtra değişimi için ne kadar ücret alıyorlar acaba
yılda 30000 km ve üstünde her türlü kurtarıyor ama uğraşması can sıkıyor, otomatikleştirilmiş manueller tork konvektörlü otomatik şanzımanlara göre az yakıyor ama konforsuz birde araba böyle silkeleme yapıp vites değişimleri ayarsız olunca rahatsız ediyor.

Gaz filtresinin tanesi 30-35 lira arasında değişiyor. Silkeleme sorununuz benzinde yok, sadece LPGde var ise, enjektör memeleri tıkanmıştır, değiştirerek sorununuzdan kurtulursunuz.