Motor Temizliği

• Konuyu başlatan salihcaglayan
  • Başlangıç tarihi
A

AEE25

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Motor Temizliği

Ben aracı alalı 10 ay oldu neredeyse 3 ay'da yaylı halde gezdim hiç sıkıntı yaşamadan taki Burak'ların oradaki sete oturana kadar, ondan sonrada geçen Perşembe günü 30.000 bakımda karter korumayı da taktırdım.. :) Türk milletinin geninde var heralde bu başa gelmeden tedbir almıyoruz :)

B

BurakyNk

Bilgi Girilmemiş

AEE25 link' Alıntı:
Ben aracı alalı 10 ay oldu neredeyse 3 ay'da yaylı halde gezdim hiç sıkıntı yaşamadan taki Burak'ların oradaki sete oturana kadar, ondan sonrada geçen Perşembe günü 30.000 bakımda karter korumayı da taktırdım.. :) Türk milletinin geninde var heralde bu başa gelmeden tedbir almıyoruz :)

Kardeşim Aynen Öyle Başa gelmeden olmaz :) ama sana kim dedi ordan git ben sana gidiceğim yolu gösterdim :)))

A

AEE25

Bilgi Girilmemiş

BurakyNk link' Alıntı:
Kardeşim Aynen Öyle Başa gelmeden olmaz :) ama sana kim dedi ordan git ben sana gidiceğim yolu gösterdim :)))
Seviyemi bozdurma şimdi bana Burak, biliyorsun sende neden oturduğumu :D oniki babanın biricik oğlu olan polis memuru sağolsun..

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

ben alırken baba tavsiyesine uydum´´oğlum yollarımız kötü şimdiki araçlar alçak aracın altını sürtersen yağ karteri delinir mototor mahfolur birde senin araç otomatik şanzıman ,yağı boşalırsa motoru kucaklarsın´´lafının ardından galeriden çıkmadan taktırdım.

cemreozzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

AEE25 link' Alıntı:
Seviyemi bozdurma şimdi bana Burak, biliyorsun sende neden oturduğumu :D oniki babanın biricik oğlu olan polis memuru sağolsun..

Hahahaha tabire bak :)))) gecmis olsun vallahi icim acidi

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bana kalırsa motor temizliği ya da koruması denilen şey çok anlamsız..Geçenlerde sonax da indirim varmış gelin kampanyadana yararlanın dediler, ben de yaptırdım..İlk anda gerçekten motor pırıl pırıl çıkıyor ortaya ancak daha sonra yağ gibi birşeyle tozlar biraraya geldiğinde ortaya iğrenç bir görüntü çıkıyor ve bence bu şekliyle temizlemesi daha da zorlaşıyor..
Bence motor koruma son derece anlamsız..Diye düşünüyorum :)

Şimdiki aklım olsa el sürdürtmezdim açıkçası...

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alahan1963 link' Alıntı:
Bana kalırsa motor temizliği ya da koruması denilen şey çok anlamsız..Geçenlerde sonax da indirim varmış gelin kampanyadana yararlanın dediler, ben de yaptırdım..İlk anda gerçekten motor pırıl pırıl çıkıyor ortaya ancak daha sonra yağ gibi birşeyle tozlar biraraya geldiğinde ortaya iğrenç bir görüntü çıkıyor ve bence bu şekliyle temizlemesi daha da zorlaşıyor..
Bence motor koruma son derece anlamsız..Diye düşünüyorum :)

Şimdiki aklım olsa el sürdürtmezdim açıkçası...
Parlatici sikiyorlar sonra tozu daha cok cekiyor tereyagi gibi oluyor. Bencede bos is. Kendin alipta sikabilirsin. Ben sonax motor temizleyici sikmistim parildadi ama sonra cikarcam diye su ve sungerle bayagi ugrastim.

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

servıste spreyle yapmışlardı benımkını.. afyonda yıkattırdıgım guzel bır yer var suyla yıkıyor direk sorun olur mu ki?

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

En güzeli imkan varsa yıkamalardan sonra güzelce silmek. Motoru yıkatırken dikkatli olmakta fayda var (elektrik düzeni vs.). Sık motor yıkamasından kaçınmalı.