Motor Temizliği

• Konuyu başlatan salihcaglayan
  • Başlangıç tarihi

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Motor Temizliği

Ben, 3-4 defa motor yıkatanı biliyorum...

Ama yıkamacı işi biliyor, beyni güzelce sarıyor, yağ temizleyici sıkıyor, basınçlı suyu oldukça uzaktan tutuyor, sonra hava tutuyor ve bezle kuruluyor..
Böyle titiz çalıştığı için olsa gerek motor yıkatan arkadaşın aracında en küçük bir sıkıntı yok.. ( 1.3 Sport )

ökandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bende işyerimdeki 150 barlık yıkama motoru ile aracımın motorun yıkayacaktım. sonra ne olur ne olmaz diye riske girmemek için vazgeçtim ve ıslak bir bez ile elimin ulaşabildiği yerleri güzelce sildim. sonuç olarak gayet güzel oldu hem de aklımda soru işareti kalmadı.  okkk

ag_tasarim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yok bildigin direk sıktı suyu..neyse bidaha baştan engel olurum yani,beyni falan varmış , sonra beyinleri sulanıyomuş derim :))

REC link' Alıntı:
Ben, 3-4 defa motor yıkatanı biliyorum...

Ama yıkamacı işi biliyor, beyni güzelce sarıyor, yağ temizleyici sıkıyor, basınçlı suyu oldukça uzaktan tutuyor, sonra hava tutuyor ve bezle kuruluyor..
Böyle titiz çalıştığı için olsa gerek motor yıkatan arkadaşın aracında en küçük bir sıkıntı yok.. ( 1.3 Sport )
eketen link' Alıntı:
Ciddi anlamda verilmls sadakaniz varmis.
okadar ciddi yani durum...hmmm..bidaha aracıma 5 metreden yakın yaklaştırmıcam  abiyi:)) aslında ben daha güzel yıkarım arabayı ama işte bırakmıyolar yardımcı oldukları içinde ben pek bişey diyemiyorum...
Tolga KARACA link' Alıntı:
Motor yıkamak hiçbir zaman motora fayda sağlamaz, kendini kirli hissedebiliyorsa ayrı tabi  8)

Ama şahsen arabanın geneli gibi motorunu da gıcırdak görmek beni ayrı mutlu ediyor, tabi nerelere basınçlı suyu temas ettirmemek lazım iyi bilerek yıkamalı.
yıkama işleminden sonra zaten araba gıcır gıcır oldu:)hoş bi görüntüydü tabi ama muhtemel zararlarını düşününce pis kalması daha faydalı..