Motor Temizliği

• Konuyu başlatan salihcaglayan
  • Başlangıç tarihi

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com
Ynt: Motor Temizliği

Bende Sonax motor temizleme spreyi aldım ama henüz kullanmaya fırst olmadı.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cancanada link' Alıntı:
servıste spreyle yapmışlardı benımkını.. afyonda yıkattırdıgım guzel bır yer var suyla yıkıyor direk sorun olur mu ki?
valla aracın her yeri elektronik ben olsam yıkatmazdık, eğer kendiniz silemiyorsanız
kirli kalması aracın sağlığı açısından daha iyi
motor yıkatma yüzünden bujilerde problem oluşma, alternatöre su kaçması, vs. gibi birçok probleme
dek geldim.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugrakorkmaz link' Alıntı:
Bende Sonax motor temizleme spreyi aldım ama henüz kullanmaya fırst olmadı.
Kullanma motor tereyagi gibi yapis yapis oluyor.
Sonra toz kapiyor bezle sil daha iyi
Kullancaksanda plastiklere sikma bugra

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

AEE25 link' Alıntı:
Seviyemi bozdurma şimdi bana Burak, biliyorsun sende neden oturduğumu :D oniki babanın biricik oğlu olan polis memuru sağolsun..

EMRE TABİRLERİNE DİKKAT ET BİRAZ DAHA...

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

[quote author=salihcaglayan link=topic=1223.msg25989#msg25989 date=1302794760]
Geçenlerde motora bir baktım 4ay sonunda baya bi kirlenmiş. Temizlemek için benim yapabileceğim bir şey var mı? İlla servise yada oto yıkamacıya mı gitmem gerek? Konu hakkında fikirleriniz nelerdir??
Saygılar
[/quote

sizi bilmem ama zevkli bir iştir bezle zaman geçsin diye silebilirsiniz görünen yerleri... sonrada motor koruma spreyleri var onlardan da sıkınca gayet güzel oluyor...

ag_tasarim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba  konuyla nekadar alakalıdır bilemem ama kafama takılan bişey var..1 ay kadar önce işyerinde sağolsun şöförl bi abimiz aracımı yıkıyordu..
hızını alamadı kapağı açtırıp başınçlı suyu motor kısmına tuttu...arada bir yıkanması lazım dedi..orda akü var nebileyim bir sürü aksam var,bana basınçlı suyla yıkanması açıkçası mantıklı gelmedi ama bişeyde diyemedim saygımdan...sizce bu yöntem doğru mu?yani basınçlı su tutmakta bi sakınca varmı yokmu?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

ag_tasarim link' Alıntı:
merhaba  konuyla nekadar alakalıdır bilemem ama kafama takılan bişey var..1 ay kadar önce işyerinde sağolsun şöförl bi abimiz aracımı yıkıyordu..
hızını alamadı kapağı açtırıp başınçlı suyu motor kısmına tuttu...arada bir yıkanması lazım dedi..orda akü var nebileyim bir sürü aksam var,bana basınçlı suyla yıkanması açıkçası mantıklı gelmedi ama bişeyde diyemedim saygımdan...sizce bu yöntem doğru mu?yani basınçlı su tutmakta bi sakınca varmı yokmu?
aman diyeyim bir daha yaptırmayın ,amcanın aklı eski dizellere gitmiş ama bizim araçlarda her noktada sensör var ve biri dahi nem kapsa bir dolu elektronik arıza verir,birde akü kısmının motor tarafında iki ana beyin var bunlar yanarsa tane 7-8 bin tl o amca bir daha düşünüp yıkasın,eğer motor temizletmek isterseniz opel servisinde yaptırın en azından sorun çıkarsa suçlu belli olur.

ag_tasarim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

açıkçası benimde pek hoşuma gitmedi bu durum ama işte yardım ediyor diye bişey diyemedim,umarım bi sıkıntı olmamıştır..yeni bakımdan çıktı aracım,herhangi bi arızası yok dedi servis..motoru basınçlı suyla yıkadıktan hemen sonra arabayı çalıştırmamı istedi belki o sayede araçtaki su buharlaşıp gitti..bidaha tövbe:)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Motor yıkamak hiçbir zaman motora fayda sağlamaz, kendini kirli hissedebiliyorsa ayrı tabi  8)

Ama şahsen arabanın geneli gibi motorunu da gıcırdak görmek beni ayrı mutlu ediyor, tabi nerelere basınçlı suyu temas ettirmemek lazım iyi bilerek yıkamalı.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ciddi anlamda verilmls sadakaniz varmis.