nasıl yakıyorlar :/ sızce normalmi :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum olcay, ben de senin gibi ekonomi yapmaya özen gösteriyorum, aracımda yol bilgisayarı da mevcut olduğundan dikiz aynalar hız göstergeleri kadar oraya da bakıyorum,senin aracını bilmem ancak benim aracım yolu pek hissetmiyor, 90-110 aralığında gidiyorum ekonomik olması için ama 2 gün önce eskişehir-afyon arasında hız göstergesine baktığımda hız 95 ken 10sn içinde bir lokma simit yerken bir bakmışım 140 olmuş hız, yol bilgisayarında 6.7lt/100km yazıyordu. Şehir içinde ben de 55km hızı aşmamayı tercih ediyorum, talebesi var, ihtiyarı var, engellisi var. 3-5 saniyem o insanlardan daha değerli değiller ancak şehirler arası yolda 80km/h çekilir çile değil. 5-10 kuruş için ben katlanamam o hıza :) Ayrıca ilgimi çeken olay da şu oldu. 2 araba ruhsatlı tabanca, vesaire için para bulup yakıttan tasarruf etmek biraz tuhaf, ama kendini bilen insan gibi kimseye aldırmamanı, bu temponu korumanı temenni ederim :)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum olcay, ben de senin gibi ekonomi yapmaya özen gösteriyorum, aracımda yol bilgisayarı da mevcut olduğundan dikiz aynalar hız göstergeleri kadar oraya da bakıyorum,senin aracını bilmem ancak benim aracım yolu pek hissetmiyor, 90-110 aralığında gidiyorum ekonomik olması için ama 2 gün önce eskişehir-afyon arasında hız göstergesine baktığımda hız 95 ken 10sn içinde bir lokma simit yerken bir bakmışım 140 olmuş hız, yol bilgisayarında 6.7lt/100km yazıyordu. Şehir içinde ben de 55km hızı aşmamayı tercih ediyorum, talebesi var, ihtiyarı var, engellisi var. 3-5 saniyem o insanlardan daha değerli değiller ancak şehirler arası yolda 80km/h çekilir çile değil. 5-10 kuruş için ben katlanamam o hıza :) Ayrıca ilgimi çeken olay da şu oldu. 2 araba ruhsatlı tabanca, vesaire için para bulup yakıttan tasarruf etmek biraz tuhaf, ama kendini bilen insan gibi kimseye aldırmamanı, bu temponu korumanı temenni ederim :)

yorumunuz ve iyo dilekleriniz icin tesekkur ederim :). 2 araba mevzusu aslinda soyle birsey; oncelikle babam bir memur ve annem ev hanimi , ben su anda 20 yasindayim fakat universiteye baslayana kadar hayatim boyunca hic sinemaya kafeye gitmemistim hayla daha da kafelere alismis degilim aileme hicbirzaman kotu bir olay yasatmadim ilkokul 5. siniftan beri kaportaci , oto tamircisi , 4 yil garsonluk , internet cafede , pazarcilik , hamalcilik , ciftcilik , elektrikci olarak vs her turlu isi hic ayirmadan yaptim ve ayrildigim heryer benden memnundu babamin sik sik tayin gormesi sebebiyle cok fazla iste calistim isten korkmam neyse , su anda maden muhendisligi 3. sinifta okumaktayim gectigimiz yaz staj yaptigim firma stajim bittikten sonra orada calismami degerlendirip her ise kosup iscilerden fazla calistigimdan babami telefonla arayip tebrik edip mezun oldugumda disaridaki yeni baslayan bi muhendisin 3 kati para ile ise baslamami teklif etmisler bizde seve seve kabul ettik ve bu sevinc ile baba, zaten bana hediye alma sozu verdigi arabayi buyik bi suprizle bana hediye etti , arac 3 yillik full kredi ile cok dusuk faiz oraniyla rahatca odeyebilecegimiz sekilde alindi , kenarda zaten benim birikimim olan param vardi fakat sadece 2. el arac alabilirdim fakat ai
em 2. el arabaya karsilar:) biz ailecek tutumlu olup her haftasonu mangalina goden mutlu bi aileyiz hani oyle sinemamiz kafemiz asiri luksumuz yoktur ama su anda izmirim en temiz yerinde profesorler sitesinde 1 adet evimiz 2 adet sifir alinmis arabamiz , ve 2 donum kirazligimiz var ve bunlarin hepsi bir memur maasiyla yapildi her yil mal beyani yapilirken babamin astsuby arkadaslari hatta evine cift maas giren arkadaslari bile kiskaniyor valla abi ben ve kardesim boyle yetistik yapacak birsey yok mesela kardesim universiteyi kazandiginda onada sifir bir arac alinacak, abi acitasyon yapmak istemiyorum ama ben 3. sinifa goderken iardesim anaokuluna baslamisti ve o sirada evin kredisi ile arabanin kredisini oduyorduk 1 hafta tarhana , isirgan otu yemegi yedigimizi yagsiz kaldigomizi bilirim arkadaslarim servisle okula giderken google mapsten bak abi 3. sinifa gidiyordum ve hergun canakkale beldemiz sitesinden , gazi ilkogretim okulan yuruyerek gidip geliyorduk....

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorumunuz ve iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim :). 2 araba mevzusu aslinda soyle birsey; oncelikle babam bir memur ve annem ev hanimi , ben su anda 20 yasindayim fakat universiteye baslayana kadar hayatim boyunca hic sinemaya kafeye gitmemistim ,hayla daha da kafelere alismis degilim aileme hicbirzaman kotu bir olay yasatmadim ilkokul 5. siniftan beri kaportaci , oto tamircisi , 4 yil garsonluk , internet cafede , pazarcilik , hamalcilik , ciftcilik , elektrikci olarak vs her turlu isi hic ayirmadan yaptim ve ayrildigim heryer benden memnundu, babamin sik sik tayin gormesi sebebiyle cok fazla iste calistim isten korkmam neyse , su anda maden muhendisligi 3. sinifta okumaktayim gectigimiz yaz staj yaptigim firma stajim bittikten sonra orada calismami degerlendirip; her ise kosup iscilerden fazla calistigimdan, babami telefonla arayip tebrik edip mezun oldugumda ,disaridaki yeni baslayan bi muhendisin 3 kati para ile iş'e baslamami teklif etmisler bizde seve seve kabul ettik ve bu sevinc ile babam, zaten bana hediye alma sozu verdigi arabayi ,buyuk bir supriz ile bana hediye etti , arac 3 yillik full kredi ile cok dusuk faiz oraniyla rahatca odeyebilecegimiz sekilde alindi , kenarda zaten benim birikimim olan param vardi fakat sadece 2. el arac alabilirdim fakat ailem 2. el arabaya karsilar:) biz ailecek tutumlu olup her haftasonu mangalina giden mutlu bi aileyiz hani oyle sinemamiz kafemiz asiri luksumuz yoktur ama su anda İzmir'in en temiz yerinde Profesorler sitesinde 1 adet evimiz 2 adet sifir alinmis arabamiz ve 2 dönüm kirazligimiz var ve bunlarin hepsi bir memur maasiyla yapildi her yil mal beyani yapilirken babamin astsuby arkadaslari hatta evine cift maas giren arkadaslari bile kiskaniyor valla , abi ben ve kardesim boyle yetistik yapacak birsey yok mesela kardesim universiteyi kazandiginda onada benım aracımla aynı fıyat aralıgında sifir bir arac alinacak, acitasyon yapmak istemiyorum ama ben 3. sinifa giderken kardesim anaokuluna baslamisti ve o sirada evin kredisi ile arabanin kredisini oduyorduk 1 hafta tarhana , isirgan otu yemegi yedigimizi yagsiz kaldıgımızı bilirim arkadaslarim servisle okula giderken, (google mapsten bakabılırsınız) ben kardesımın elınden tutup hergun canakkale beldemiz sitesinden , gazi ilkogretim okulan yuruyerek gidip geliyorduk...
Birde ben yolculuk yapmayı seven birisiyim yakaladıgım degerler super degerler ,70-80 km hız benım ıcın cok güzel sakin ve etrafa bakınarak zevk alarak yolculuk yapabıldıgım bır hız bu yuzden sorun yasamıyorum hıcte sıkılmıyorum sonucta hiçbiryere acelem yok ,vakitten yana sıkıntım yok , valla geçen gün opel servisine OPC 2.0 Turbo İnsignia yı test surusune gıttıgımde laf acıldı ve yakaladıgım degerlerı soyledım , satıs temsılcısındede corsa D vardı adam arabasını yakıcaktı :D
sehırıcındede sehır dısındada daima sakin kullanırım :) yahu hem agrasıf kullanıp hızlı kullanıp gencecık yasımda kendımı neden sınır strese sokayım ki :) Zaten kafamda bıkac tel sacım var onlarıda dokerız artık :)
NOT: Duzeltme butonu çalısmadıgından altına duzelterek tekarar yorum yazdım ;)