nasıl yakıyorlar :/ sızce normalmi :)

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Abi inanırmısın valla eskişehire gelip gezmek için para biriktiriyordum bende :D

Olcay pasta cola + çibörek benden:sulanma: gelmeden önce haber ver

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1000 kmde 0.125 yakmasıyla 0.25 arasında 125 tl fiyat farkı var ama aracı devirli kullanmanın zevki paha biçilemez. 1000 kmyi ayda yapan benim gibi biri için 125 tl önemli değil herşeye para harcamıyoruz sonuçta parayı ordan arttırıp neye harcayacağız ki :) yani devirli kullanıp keyif almanın maliyeti 125 tl bu parayı buradan arttırıp 125 tl lik başka ne beni mutlu eder....

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1000 kmde 0.125 yakmasıyla 0.25 arasında 125 tl fiyat farkı var ama aracı devirli kullanmanın zevki paha biçilemez. 1000 kmyi ayda yapan benim gibi biri için 125 tl önemli değil herşeye para harcamıyoruz sonuçta parayı ordan arttırıp neye harcayacağız ki :) yani devirli kullanıp keyif almanın maliyeti 125 tl bu parayı buradan arttırıp 125 tl lik başka ne beni mutlu eder....

valla ustad haklısın ama ; o 125 tl ye bi 1.000 km daha gezerim ki bu benı asırı mutlu eder :)

jr1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu yazılanları okuduktan sonra ben arabayı satayım ya 1.4 corsa c şehir içi 20 liraya 55 km yapıyor lpg de :)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ustad yalanım yok :) bu tamamen nasıl kullandıgınızla alakalı ben cok sakın surerım gaz pedalına oksar gıbı basarım ;)

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin veya gazı atarsınız dolaşırız hem gerçekmiymiş şahit olup inanmaya başlarsınız ;) 90 km hızla gıtmıyorum 80 km ye ayagımı sabitleyip o sekılde gidiyorum 80km ye ulastıgımda ayagımı gazdan çekıp sadece 1 cm kadar dokunuyorum o sekılde hızım sabitleniyor duz yolda ;) ayrıca cıplak ayak veya çorapla kullanıyorum yeri gelince ;) tasarruf bana göre herşey ;) daha fazla dolaşabileceksem bu yaptıklarım hiçbişey ;)

Çıplak ayak ve çorap olayı ilginç olmuş :D bu kadar kendini yoracağına cruise control taktır, sabit gidersin!

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu çok ilginç yerlere gelmiş :d eğlenceli oldu okuması. Olcay her seferinde öyle bir vurgulamışki, sanki 80den hızlı gidenler kaza yapıyor,birilerini öldürüyor. Burda kimse sana 180 200le git demiyorki. 80'o yol çekilirmi. Ben sıkılıyorum o kadar yavaş ve aynı hızlarda gittiğimde. 95-110 ideal şehirlerası. üstelik biraz daha hızlanmak o kadar yolda 5kuruş farkettirir. Ben ekonomi için değil keyif almak için biniyorum arabaya. Ekonomiyi düşünsem bu kadar toplu taşıma kullanırım. Vergisi yok sigortası yok egsoz emisyonu yok yakıtı yok bakımı yok. :) en ekonomik şekilde keyif almaya bakmak lazım. Sonuç olarak herksin bildiği bir laf var "aslan besliyorsan yediğine bakmayacaksın."

evet aslan besleyip yediğine bakmayacaksın, 80 km hızı şehir içinde yapacaksın, allah ne verdiyse basacaksın, keyif alacaksın!

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çıplak ayak ve çorap olayı ilginç olmuş :D bu kadar kendini yoracağına cruise control taktır, sabit gidersin!

ya gerçekten yorulma olayım falan kesınlıkle yok tekrardan dıyorum bu sekılde zevk alarak araba kullanıyorum :)
Hız sabitleyici konusunda malesef su anda elım kolum baglı 500 tl verip taktırmaya razıyım fakat aracım Essentia modeli oldugundan BCM (body control module) hız sabıtleyıcıyı algılamıyormus bu yuzden taktıramıyorum :/
Bu BCM denılen meret de orj. 1.000 tl imiş gelsede uyup uymayacagı meçhulmuş...
Bakalım eger uyacagı kesınlesırse buyuk ıhtımalle enjoy ozellıklerıne sahıp olabılmek ıcın BCM satın alacagım... :)
(şimdi diyeceksınız o kadar masraf yapacagına gidıp enjoyunu alsaydın. ; enjoyunu alacaktım ama malesef 1.2 lerın sıfırda enjoy modelı bulunmamakta , 1.4 almam cunku vergı ve yakıtı daha fazla ;) , zaten 1.4 corsa alacagıma 1.6 astra classıc 3 alırdım şıklarımda o da vardı fakat 1.6 olması sebebıyle elemıstım)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet aslan besleyip yediğine bakmayacaksın, 80 km hızı şehir içinde yapacaksın, allah ne verdiyse basacaksın, keyif alacaksın!

katılıyorum :) kuzenim çevreyolunda toros ile 60 km hızla gıderken onune bir kadının atlaması sonucu bir kadına carptı ve kadın öldü , %100 kadın suçlu oldugundan kuzenıme birşey olmadı fakat ;
-Psikolojik olaylardan ötürü üniversitesini bıraktı
-Şu anda askerde gelmesini beklıyoruz biraz olsun duzeltmek ıcın
-Ruyalarımda o anı goruyorum diyor ve gecelerı uyuyamıyor
-Arabanın direksiyonuna dokunamıyor ve kullanırken kitleniyor
-Hayatta hiçbir amacı yokmuşçasına yaşıyor belkı yaşamıyor şu anda
-Biz unutturmaya calıstıgımızda bize tek soyledıgı ; ''orada olmasaydım o kadın su anda yasıyor olacaktı''

BU OLAY YASANALI TAM 1 YIL OLDU , kuzenım askerde gelır gelmez evlenıcem herseyı unutmaya calısacagım dıyor ama omuru boyunca unutabılecegını hiç ama hiç sanmıyorum . Bu arada o bendende dikkatli ve sakin kullanan birisiydi ona ragmen bunları yasadı ben aynı seyı yasamak veya tatmak ıstemıyorum allah hıcbırımızın basına vermesin, ne olaylar var...
Bu az yakma sakin kullanma konusunda atıp tutan arkadaslar veya abiler; BASARIM EDERIM YAPARIM ASLANIN SUTU OKUZUN B.KU DERKEN UMARIM BOYLE OLAYLAR YASAMAZSINIZ... ;)