Opel Astra Aşırı Yakıt Tuketimi

thewhitewolf89

Kayıtlı Kullanıcı
05-Amasya
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Aracım astra G CD 98 manuel.Yaklaşık 5 ay önce contayı yaktım. O sıralar şehir içi 11-12 litr gaz yakıyordu. Neyse tamirden sonra tekleme olduğu için gaz ayarı yaptık ancak daha da bozuldu. Şehir içi 15-16 litr yakmaya başladı. Sağlam bir ustaya gösterdik, lpg sisteminin ön elektrik tesisatı aşırı yıpranmış ayar tutmuyor dedi.Tüpün süresi de dolduğundan lpg yi komple değiştirdik atiker gold taktık. Aracın çekişi çok değişti daha seri oldu ancak yakıt tüketimi aynı. Bugun fulledim 100 km de 50 tl gaz aldım (15.4 litre). Egr ve oksijen sensörüne baktırıdım bşr sorun yok. Bu durumda ne yapmak lazım çıldırmak üzereyim. Arabayı alalı bir yıl olmadı ve masraf üstüne masraf ancak hala benzin gibi yakıyor. BU arada aracı kendisinden aldığım kişinin Allah bildiği gibi yapsın. Her türlü öneriye açığım.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Aracım astra G CD 98 manuel.Yaklaşık 5 ay önce contayı yaktım. O sıralar şehir içi 11-12 litr gaz yakıyordu. Neyse tamirden sonra tekleme olduğu için gaz ayarı yaptık ancak daha da bozuldu. Şehir içi 15-16 litr yakmaya başladı. Sağlam bir ustaya gösterdik, lpg sisteminin ön elektrik tesisatı aşırı yıpranmış ayar tutmuyor dedi.Tüpün süresi de dolduğundan lpg yi komple değiştirdik atiker gold taktık. Aracın çekişi çok değişti daha seri oldu ancak yakıt tüketimi aynı. Bugun fulledim 100 km de 50 tl gaz aldım (15.4 litre). Egr ve oksijen sensörüne baktırıdım bşr sorun yok. Bu durumda ne yapmak lazım çıldırmak üzereyim. Arabayı alalı bir yıl olmadı ve masraf üstüne masraf ancak hala benzin gibi yakıyor. BU arada aracı kendisinden aldığım kişinin Allah bildiği gibi yapsın. Her türlü öneriye açığım.

Şimdi hocam baş şüpheli LPG aklıma başka bir ihtimal gelmiyor, aracınızda nerdeyse herşey yenilenmiş, birkaç gün benzinle binin tüketimi birde öyle deneyin garip bir durum sizinkisi hocam.

thewhitewolf89

Kayıtlı Kullanıcı
05-Amasya
Siteyi ziyaret et
Şimdi hocam baş şüpheli LPG aklıma başka bir ihtimal gelmiyor, aracınızda nerdeyse herşey yenilenmiş, birkaç gün benzinle binin tüketimi birde öyle deneyin garip bir durum sizinkisi hocam.
valla hocam bende anlamadım, contayı değişirken devirdaim termostat borular komple değişti. Araçta şuan sıfıra yakın motor var nerdeyse. Lpg de sorun olması mumkun değil tesisat yeni ve sorunsuz. Bugun bujileri değiştirdim ustaya baktırdım bi sorun varmı yakıt ile ilgili, sorun görünmüyor dedi ama v kayış atlıosa fazla yakabilir dedi. Kayış ne alaka anlamadım. Bu gidişle bir yıl içinde satarım bu arabayı.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Megane aracımı kullanırken LPG kaynaklı bir sorun nedeniyle başka bir marka LPG sistemini söküp Atiker taktırmıştım. Sistem sorunsuzdu ancak 1-2 litre fazla yakıyor gibi gelmişti o dönemde bana. Anca sizin söylediğiniz değerler çok uçuk. İmkanınız varsa başka bir Atiker bayisinede göstermelisiniz hocam.

Son düzenleme:

thewhitewolf89

Kayıtlı Kullanıcı
05-Amasya
Siteyi ziyaret et
Megane aracımı kullanırken LPG kaynaklı bir sorun nedeniyle başka bir marka LPG sistemini söküp Atiker taktırmıştım. Sistem sorunsuzdur ancak 1-2 litre fazla yakıyor gibi gelmişti o dönemde bana. Anca sizin söylediğiniz değerler çok uçuk. İmkanınız varsa başka bir Atiker bayisinede göstermelisiniz hocam.
10 gün sonra ankaraya gideceğim bir de orda ayar yaptıralım inşallah düzelir.

rexetce31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 hafta önce bende astra 1.6 otomatik gls aldım aynı dertten bende de var araç benzinde 70krş lpgde 57krş yakıyor çıldırmak üzereyim lpg regulatörü filtreler hortumlar ve enjektör takımı degişti sayısız ayar yapıldı düzelme olmadı sorunu çözebilen oldumu arza lambası yanmıyor 2 farklı cihazla baktık ama hiç bir arza göstermiyor araç buji buji kablosu bobin motor yagı filtresi şanzuman yağı triger seti hepsi yeni ama hiç bir degişiklik yok çıldırmak üzereyim aynı aracı olan arkadaşlarla görüşüyorum max 13 litre yakıyor 100km diyor benim araç 18 19 litre sorun ne olabilir

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkes için söylüyorum. LPG sisteminizin genel kontrolü ve detaylı yol ayarı yapılmadan LPG sisteminde sorun yok demeyin.

Nozul seçimi doğru mu?
Enjektör hortumlarınin uzunluğu kaç cm?
Su bağlantısı doğru yapılmış mi?
Regülatör basıncı doğru değerlerde mi?
Araca yol ayari yapıldı mı?

En önemlisi de en sondaki. Yol ayarı. Bunu yapan LPG servisi yok denecek kadar az.

LPG'li araç kullanan tüm arkadaşlar lpgayari.com ekibiyle irtibata geçsinler, Facebook'ta grupları var. lpgayari.com adresine girerek bakabilirsiniz.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Nobran

Emrah.i

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. 2 ay once 98 model otomatik vites opel astra 1.6 gls satın aldim. Yakıt tuketimini tam 5 kez test ettim ve aracim şehir içi 100 km de yaklaşık 19_20 litre, yani km de 60 kuruş gaz harciyor. Yalnız bir kez kazan`a gidip geldim şehirdışı sayarsam km de 32 kuruş yakti. Atiker marka tank gecen yıl takılmış. Atiker servise götürüp gaz ayari yapıldı ama yakıt problemi aynen devam ediyor.. Böyle bir sorun yaşayan veya çözüm öneren var mi. Teşekkürler
98 astra sedan otomatik ( LPG YOK ) bende aldım. Yakıt 100 km de 18-19 lt . Siz yakıt sorununu tespit edebilmişmiydiniz.

ilkatör76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aramıza hoşgeldiniz hocam, öncelikle otomatik vites araçlar en az 2 litre fazla yakarlar bunu göz önünde bulundurmalısınız. Bunun dışında @Cemil ŞEN abininde söylediği gibi aracın bakımı, bujileri, lastiklerin durumu hatta mevsim bile yakıt durumunu etkilemektedir. Birde LPG ayarını düzgün yapamayan ustalarda var :)
Selam hasip bey kardesim bu konuyla ilgili 27 dk ewel cewap werilmis yazmasına ragmen 2018 tarihli cewaplar war acaba yeni mesajlar gelmemismidir bana ?

ilkatör76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et