OPEL astra asla kronik sorunlu bir araç değil,buyrun anlatayım

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genelde gördüğüm garantisi dolmuş araçlarda uydurma sorunlar çıkarılıyor ve asıl sorun bal gibi bilindiği halde hedef saptırılarak ''astra işte kronik bir sorun herkeste var'' denilerek araç sahibi para ödemeye hazır hale getiriliyor.Arkasından kolay,hızlı değiştirilen ancak pahada ağar parçalar seçilip değiştirilmek isteniyor.Ancak bu parçalar çoğu zaman arızayı gidermeyen ancak hatanın tekrar görülmesini geciktiren parçalardan seçiliyor.
Sonunda arıza ekranda görünür hale gelince hiç sıkılmadan ''yine aynı parça opel astranın kronik sorunu yapıcak bişey yok parçayı tekrar değişicez bu parçanın garantisi olmaz'' diyen çok usta var.Lütfen buraya dikkat asla sözle garanti almayın.Yazılı garanti isteyin.Sorun çözülmezse boşyere takılan parçayı geri iade edilebilir şartı koyun.Böyle bir garanti vermeyen servisten kaçın.Soyulmayın....
OPEL ASTRA BENCE ÇOK SORUNSUZ BİR ARAÇ ANCAK SEGMENT OLARAK BAKILDIĞINDA EN TİTİZ İNSANLARIN SEGMENTİNE GİREN BİR ARAÇ.Işık yandı koş yolda kalmayayım usta bir ellesin ışığı silsin diyenlerin segmentinde bir araç.Bunu ustaların çoğu biliyor ve kullanıyor ''kronik parça değişecek'' sözüde aman hemen değiştir yolda bırakmasın karşılığını alacaklarınıda biliyorlar.Astra yarı spor bir araç siz onu can kulağıyla dinlerseniz her geçen gün yeni bir ses daha keşfedersiniz halbuki o ses aldığınız günden beri vardır ancak siz onu yeni keşfetmişsinizdir.Akü bitmesi hariç bir gün bile yolda bırakmadı 3 senedir.O kadar zorluyorumki arabayı tannk olsa bu kadar dayanıklı olur bir araç.
Teşekkürler opel tank gibi astra için
Sınırlı sayıdaki helal yiyen ustaya ve servisede teşekkürler
''Kendinizi kandırmayın astra sahipleri kronik sorunlu işte'' diyenlerinde sebebi bu yazıda belli diyorum.Başkada birşe demeye gerek yok....saygılar opelciler...

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakın birkaç yalandan parça değişimi örneği veriyim
1-Debraja basınca ses geliyor usta ''baskı+balata+volant+bilya değişmezse ses kesilmez'' sakın volantı değiştirmeyin parçayı elinize alın bakın bozulacak gibi bir parça değil.Balata yarım aşınmış olsa dahi değiştirmek istiyorlar ''açmışken değiştirelim baksana bitmiş'' halbuki sizi bir 50 bin daha götürür.eğer araç debriyajı kaçırmıyorsa neden değişir anlamam.Debriyaja basınca gelen sesin öncelikli kaynağı ayırma bilyası arkadaşım bilesin.

2-kızdırma buji beyni;tech 2 cihazında ''kızdırma devresi açık'' ikazı varsa beyin değişecek denir.sebebi %99 takılan yan sanayi bujiler,beyin probleminde araç tekleyerek çalışır yada sabah çalıştıramazsın bilesin.

3-Korna basmıyor yada tutukluk yapıyor usta ''direksiyonun alttındaki cim değişecek'' %99 yalan.Ya airbag altındaki anahtarlarda problem var yada direksiyonun sağındaki teyp kumandası bu arızayı veriyor bilesin
Yaşadıklarımı yazdım kimsenin kızmaya hakkı yok,işini hakkıyla yapan usta ve servisler zaten alınmaz.

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Bakın birkaç yalandan parça değişimi örneği veriyim
1-Debraja basınca ses geliyor usta ''baskı+balata+volant+bilya değişmezse ses kesilmez'' sakın volantı değiştirmeyin parçayı elinize alın bakın bozulacak gibi bir parça değil.Balata yarım aşınmış olsa dahi değiştirmek istiyorlar ''açmışken değiştirelim baksana bitmiş'' halbuki sizi bir 50 bin daha götürür.eğer araç debriyajı kaçırmıyorsa neden değişir anlamam.Debriyaja basınca gelen sesin öncelikli kaynağı ayırma bilyası arkadaşım bilesin.

2-kızdırma buji beyni;tech 2 cihazında ''kızdırma devresi açık'' ikazı varsa beyin değişecek denir.sebebi %99 takılan yan sanayi bujiler,beyin probleminde araç tekleyerek çalışır yada sabah çalıştıramazsın bilesin.

3-Korna basmıyor yada tutukluk yapıyor usta ''direksiyonun alttındaki cim değişecek'' %99 yalan.Ya airbag altındaki anahtarlarda problem var yada direksiyonun sağındaki teyp kumandası bu arızayı veriyor bilesin
Yaşadıklarımı yazdım kimsenin kızmaya hakkı yok,işini hakkıyla yapan usta ve servisler zaten alınmaz.

cim modülü arızası dediler değişicek dediler bende kalsın ellemeyin dedim...işçilik dahil 20 tl ye yaptırdım. bu birincisi. klima çalışmıyordu. daha doğrusu devreye girmiyordu. kompresörü teste sokucaz dediler üstelik gazda kalmamış dediler bırakın kalsın dedim...sonuç klimanın sigortası atmış:) bunlar da benim yaşadıklarımdı.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Ben 5 yildir astra h kullaniyorum daha bir kez ariza yasamadim 125 km oldu :D maasallah astra tank gibi araba o kronik sorunlar hep pimpirikli insanlarin servislerde kaziklanmasi dir aynen katiliyoru size arizasini bilen ne yaptigini hilen insanlar arabasinda ariza yasamaz yasayamaz adam araba yapmis kerdesim alman tanki muberak, cim arizasi yok arkadas yalan garantili arablarda neden degistirmiyorlar cimi yalan bende de var boyle bir kac macera ama uzun hikaye gerek yok benzer konular alin gonul rahatligi ile binin arabaniza

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Üç senedir astrag kullanıyorum. iki kez yetkili servise 3 kez de sanayiye gittim sebepler:

yetkili sevise ilk gidişim kaza yüzündendi. tamir içindi. ikinci gidişim 120 bin bakımı içindi. yani arabadan kaynaklı bir şey yoktu.

sanayiye bir kez muayene öncesi kontol için gittim. bir kez kornanın sigortası attığı için bir de rot balans için. ama ben opelcilere genel olarak sanayilerden uzak durmalarını öneririm. gözümün önünde arabaya çekiçle vurmaya kalkan ustalar ben arabamın başında olmasam neler yapacaklar aceba?

Astram var. 10 yaşında. Başka markaların 2010 model sıfırına sahip olan arkadaşlarım "ben senin arabanı kullanmam, seninkini kullandıktan sonra benim arabayı sırtımda götürüyomuşum gibi hissediyorum." diyorlar. başka söze gerek var mı bilmiyorum.

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
''kronik arıza '' sözü beni o ustadan soğutuyor artık.Bu söz resmen opel mühendislerine hakaret içeriyor,birazda rakip firmaların cazgırları bunu körüklüyor diye düşünüyorum.Adam yapmış kardeşim sende yoksa mok atmıycan,yada sahibini yolunacak kaz gibi görmeyi inşallah bu başlıktan sonra unutucan.
OPEL ASTRANIN EN BÜYÜK KRONİK SORUNU ÇOK YAKIŞIKLI VE TANK GİBİ OLMASI SORUNUDUR.
Bu madalyaları,ödülleri verenlerdemi salak.
Yada satış rakamlarınada yalan desinler hadi.
Ortadan ikiye bölünmüş bir astra kazası resmi bulan varsa göstersin.Ancak segmentinde yada üst segmentinde bölünmüş bir çok rakip araç var.Hele tavanlar astrada 5 kat daha sağlam.
En boşunu bile kolayca ufak tefek ekipman ve yazılımla dolu hale getirebilirsin işte öyle bir mühendislik var bu astrada.
Mercedes ve bmw arasında duruyor aracım vallahi daha göz alıcı bir boya işçiliği var astrada
mercedes ve bmw ile aynı viraja giriyorum pendik sahil yolunda ayağını gazdan sakın çekme devam diyor astra,arada 2.5-3 kat fiyat farkı olan araçlar bunlar.

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son 6 yıldır opel kullaıcısıyım 3 yıl corsa b kullandım 2 yıldırda astra g kullanıyorum. Corsa b yi yılda 2 kere bakıma götürürdüm 1 kerede devirdaim pompası bozulmuş onun için götürdüm araba 97 modeldi ustaya sordum neden bozulur diye "10 sene tık dememiş bırakta bozulsun hakan abi " dedi :)
2 yıldır astra g kullanıyorum ufak tefek kazalarda atlattım ama maşallahı var
Herşeyden önce güven veriyo gerisi boş valla

aselemetan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yetkili servise kalörifer ısıtmaması nedeniyle gitmiştim problemin kesin termostattan mı olduğunu anlamak için,ben onay vermeden değiştirmeye kalktılar ve yan sanayi parçayı bana sormadan sanayiden benim arabamla alıp geldiler ve fiyatı 75+işçilik olarak söylediler.taktırmadım aynı parçayı 50 tl ye kendim aldım ve hallettim. bunu yapan birde yetkili servis, ben orada olmasaydım kim bilir daha neler olacaktı.servislere güvenim kalmadı.işini hakkıyla yapanlar müstesna;hepsi fırsatçı!

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
evet kurunun yanında yaş yanmasın arkadaşlar. işini layıkıyle dürüstlükle yapanlar da var...

aselemetan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muhakkak var tabi, bunu yapan çalışanlar zaten neyseki sonradan idarenin haberi oldu.umarım kendilerine çeki düzen verirler!