OPEL astra asla kronik sorunlu bir araç değil,buyrun anlatayım

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Aslında kaputa güzel duvar yazıları,çıkartmalar var aklımda mesela;
......ASLAN TERBİYECİSİ......
......AÇMAYIN ASLAN KAÇABİLİR......
......ASLAN SAFARİSİ,BİLET KAPUTUN ALTINDADIR.....
......YANLIŞ ARIZADAN ALLAH KORUSUN....
......KİTABA EL BASMADAN AÇILMAZ.....
......YORUMSAL ARIZA KABUL EDİLMEZ.....
......ALLAH SANAL ARIZALARDAN KORUSUN......
......VS....VS...

valla kaput yazılarına bittim :kop::kop::kop::kop:

xyz0101

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence olduğu sınıfta gelmiş geçmiş en iyi araçtır astra h özellikle 1,3 motorlu olanı fakat şunuda kabul edelim ki motorla ilgili sorun yaşayanların hemen hemen hepsi yarı sentetik yağ kullanımından ve yan sanayi filtre taktırmaktan dolayıdır

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında kaputa güzel duvar yazıları,çıkartmalar var aklımda mesela;
......ASLAN TERBİYECİSİ......
......AÇMAYIN ASLAN KAÇABİLİR......
......ASLAN SAFARİSİ,BİLET KAPUTUN ALTINDADIR.....
......YANLIŞ ARIZADAN ALLAH KORUSUN....
......KİTABA EL BASMADAN AÇILMAZ.....
......YORUMSAL ARIZA KABUL EDİLMEZ.....
......ALLAH SANAL ARIZALARDAN KORUSUN......
......VS....VS...

Yıktı geçti beni bunlar :good::good::good:

ajans0707

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 astra g elegance twinport kullanıcısıyım 2 senedır,bir kaç çözülemeyen sıkıntım var ancak satmaya kıyamıyorum çok zevk veren bır araç ve çok güvenli.Ateşleme bobini sorununa kesin bir çözüm arıyorum gaydları degstrmeden motor actrmadan umarm hallederım...Astracı olmak ayrılcalıktır..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yıllarını Opel koltuğunda geçirmiş biri olarak Opel'ler kendisine ödenen parasının karşılığını en iyi veren araçların başında geliyor. Opel'in dilinden tam anlamıyla anlamayan yani Opel konusunda ehil olmayan bazı ustalarımızın hatalı yaklaşımları sonucu arabalarımızın hakkı yeniyor. Yanlız bu durum her marka için geçerli. Dünya devi durumundaki üreticiler ortaya, büyük kitlelerin beğenisini kazanmış bir ürün koyuyorlar, üründen neredeyse hiç bir şikayet alınmıyor, ama bazı kişiler üstesinden gelemedikleri arızaları kronik sorun olarak lanse ediyorlar. Bu durum o marka için büyük bir haksızlığa, karalamaya neden olmakla birlikte ustanın kendisi için ise gülünç bir durum olarak ortaya çıkıyor. Ama ekonomik olsun diye onarımlarda bilinçli olarak adi, kalitesiz yan sanayi ürünlerini tercih edersek ustaya ve arabaya da haksızlık yapmamamız gerekir.

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel parasına göre gerçekten harika araçlar üretiyor.
-Sağlamlık
-Hemen hemen her modelde öne çıkan yol tutuş
-Uzun yıllar güncel kalabilen tasarım(bknz astra f, calibra, vectra b, astra g)
-Rakiplerine göre daha fazla donanım
-İşçilik kalitesi genel olarak çok iyi.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Son 12 yildir Vectra A, B, C den sonra simdi 2001 O.V. Edition Astram var.
145.000 km de ve sanirim 3. sahibiyim (belki 4.) ve cok iyi durumda.

Bizleri Arabamizin yanina yaklastirmayan ve kafasina gore parca degistiren servislerden nefret ederim.
Ahlaki ve etik degerlerin yokolma noktasina geldigini gorerek uzuntu duyuyorum.
Cocuklugunu (yaz atlarinda) oto tamirhanelerinde calisarak gecirmis biri olarak, yapdigim servisler yerine isi bilen hala esnaflik etigine onem veren ustalari bulmak ve onlarla calismakdir. Tabii arastirmayi sorup sorusturmayi da eksik etmeden. Inanmak icin yeterli dogrulamalari bulmak da gerekli..
OMLET arkadasimizin soylediklerinin altina -izin verirse- ben de imzami atarim..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 1981 yilindan beri araba kullanirim..bmw mercedes,vw en cok da opel kullandim..
bu arabalarimla yillarca izin yaptim..cogu 180bin km ye kadar kullandim..ve sattim...
tamirlerimi kendim yaptim..masrafmi? hic de öyle agir masraflarim olmadi...omegayi 8 sene kullandim.ön amortisör,triger,rolanti temizleme iki kere,egr bir kere temizleme,krankmili sensoru,fren balatalari,üst kapak lastik contasi...eger bunlara masraf diyorsaniz??? bundan daha iyi araba bulun bana ben onlari da yapmadim 179bin km ye kadar desin ... :D ben opelden sikayetci olmadim..yagini 150000km bir degitim..daha ne istiyorsunuz? demek is bakim ve ustaya birazda huylanmamaya..yagini suyunu kontrol et cik 3500km yola nonstop :D kaliteli yagini vereceksin bu arada tabii:D

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sol şeritte 180 km hızla vw transporter ın arkasına yapışmış yol istiyorum adam yol vermiyor.Sağından geçeyim dedim yol boştu.Direksiyonu sağa kırmamla sola kırıp eski şeridime geçmem 1 saniyeden kısa sürmüştür inanın hızıma dikkat 180.Meğer orta şeritte çok yavaş muhtemelen 90-100 km hızla giden başka bir aracın arka tamponunu 2-3 cm le ıskaladım.Resmen ölümden döndük araçta 5 kişiyiz.Bana araba sürmeyi öğreten kayın biraderin yüzündeki ifadeyi görmeliydiniz cin çarpmış gibiydi.Artık kimseyi hızlı giderken sağından geçmeye çalışmıyorum.Ancak dediğim gibi astram içimdeki trafik canavarına beni kurban etmedi.İşte astrayı bu yüzden seviyorum.

onursur1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abim doğru söylemiş... astra çok kral araba... vlokswagenlerin otomobil dünyasında bir ilah gibi gösterilmesini hayatım boyunca anlamamışımdır... geçenlerde 2005 model son kasa passata bindim aracın direksiyonu konsoldaki yüzeyleri falan soyulmuştu hep... oldukça kalitesiz görünüyodu... 2005 astra h kullanıyorum araç son derece güven veriyo... ne yaparsam yapıyyım korkmuyorum.çünkü altımda bi astra olduğunu hatırlıyorum... tek sorunum otoyolda...eskiden araç 220'yi görebiliyodu artık 200'ü hiç bir şartta geçmiyo.lpg yok,carbon clean yapıldı.banamısın demedi.tek sıkıntım bu... bunu da çözebildiğimde zevkime kaldığım yerden devam edicem... ;)