OPEL astra asla kronik sorunlu bir araç değil,buyrun anlatayım

cafergoze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genelde gördüğüm garantisi dolmuş araçlarda uydurma sorunlar çıkarılıyor ve asıl sorun bal gibi bilindiği halde hedef saptırılarak ''astra işte kronik bir sorun herkeste var'' denilerek araç sahibi para ödemeye hazır hale getiriliyor.Arkasından kolay,hızlı değiştirilen ancak pahada ağar parçalar seçilip değiştirilmek isteniyor.Ancak bu parçalar çoğu zaman arızayı gidermeyen ancak hatanın tekrar görülmesini geciktiren parçalardan seçiliyor.
Sonunda arıza ekranda görünür hale gelince hiç sıkılmadan ''yine aynı parça opel astranın kronik sorunu yapıcak bişey yok parçayı tekrar değişicez bu parçanın garantisi olmaz'' diyen çok usta var.Lütfen buraya dikkat asla sözle garanti almayın.Yazılı garanti isteyin.Sorun çözülmezse boşyere takılan parçayı geri iade edilebilir şartı koyun.Böyle bir garanti vermeyen servisten kaçın.Soyulmayın....
OPEL ASTRA BENCE ÇOK SORUNSUZ BİR ARAÇ ANCAK SEGMENT OLARAK BAKILDIĞINDA EN TİTİZ İNSANLARIN SEGMENTİNE GİREN BİR ARAÇ.Işık yandı koş yolda kalmayayım usta bir ellesin ışığı silsin diyenlerin segmentinde bir araç.Bunu ustaların çoğu biliyor ve kullanıyor ''kronik parça değişecek'' sözüde aman hemen değiştir yolda bırakmasın karşılığını alacaklarınıda biliyorlar.Astra yarı spor bir araç siz onu can kulağıyla dinlerseniz her geçen gün yeni bir ses daha keşfedersiniz halbuki o ses aldığınız günden beri vardır ancak siz onu yeni keşfetmişsinizdir.Akü bitmesi hariç bir gün bile yolda bırakmadı 3 senedir.O kadar zorluyorumki arabayı tannk olsa bu kadar dayanıklı olur bir araç.
Teşekkürler opel tank gibi astra için
Sınırlı sayıdaki helal yiyen ustaya ve servisede teşekkürler
''Kendinizi kandırmayın astra sahipleri kronik sorunlu işte'' diyenlerinde sebebi bu yazıda belli diyorum.Başkada birşe demeye gerek yok....saygılar opelciler...

çok güzel konuya deginmişssin tşkler.

mehmettnrvrdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konunun üstünden epey geçmiş ama umarım yazan biri çıkar :S
yakın zamanda 1.6 astra h elegance aldım. araçda ids+ ışığı bi yanıyor, bi sönüyor,direksiyonun üstündeki tuş fonksiyonlar bazen çalışıyor,bazen gidiyor vs. en az 10 ayrı yere girdim çıktm. sonuç olarak cimle alakalı dediler. bi yardım edin lütfen. bu cim kesin değişmeli mi? miralay adlı beyefendi 20 liraya hallettim diyor.bu nasıl olabilir?yardmcı olursanız çok çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konunun üstünden epey geçmiş ama umarım yazan biri çıkar :S
yakın zamanda 1.6 astra h elegance aldım. araçda ids+ ışığı bi yanıyor, bi sönüyor,direksiyonun üstündeki tuş fonksiyonlar bazen çalışıyor,bazen gidiyor vs. en az 10 ayrı yere girdim çıktm. sonuç olarak cimle alakalı dediler. bi yardım edin lütfen. bu cim kesin değişmeli mi? miralay adlı beyefendi 20 liraya hallettim diyor.bu nasıl olabilir?yardmcı olursanız çok çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Sanırım o 20 TL ye halleden arkadaş, şu şekilde halletmiş;
http://sukru52.blogspot.com/p/cim-sorunu-cozum.html

İnceleyin, inş. sizin sorununuz da hallolur.

Tkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba benimde şanzuman sorunum var 2010 cosmo aracım vites d veya r konumunda istop edip çalıştırdığımda 200 300 metre gidip kendini boşa alıyor gitmiyor araç en yakın özel servise çektik beyin arızalı dediler 6 7 binlra masrafı var dediler bunu şanzumanı açmadan nasıl fiyat veriyor araç şanzuman hatası vermesi gerekmiyormu araç iki gündür yatıyor ne yapıcağını şaşırdım

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
direksiyonun üstündeki kapağı söktüm. cim modülü tabak gibi karşımdaydı. kırmızı bir jak var orada. çıkarmaya çalışmadan yukarı çekip geri yerine oturttum. sonuç: Elhamdülillah, korna çalıyor. sanayiye gitsek Allah bilir bir kulağımızın arkası kalacaktı.

araştırın.
duyduklarınıza inanın ama,
araştırın.
sonra duyduklarınızın içinden elemeler yapın.
araştırın.
doğruyu bulacaksınız.