Opel Astra j 1.4T Cosmo direksiyondan gelen ses

34hakanhakan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 model Opel Astra J 1.4T Cosmo direksiyonundan plastik sürtme sesi gibi bir ses geliyor. Aynı sorunu yaşayan birisi youtube videoda koymuş. Bu sorunu yaşayıp tamir ettiren var mı? Sorun nedir. Yardımcı olursanız memnun olurum. Saolun.

Görüntüleme: https://www.youtube.com/watch?v=JaAPve8Idjk

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
birisi hafif çevirsin ses gelecek şekilde dışarıdan kaput solundan dinlermisin üstad sesi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Duran aracın direksiyonunu çevirmek mantıklı değil diye biliyorum... Açıkcası hareket halinde de takip etmek lazım.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Duran aracın direksiyonunu çevirmek mantıklı değil diye biliyorum... Açıkcası hareket halinde de takip etmek lazım.
Aynen öyle hasip hocam hatta stop ederken direksiyonu sağa sola çevirip bırakmak çok zarar li pompa mars yapınca bir anda yağı basıyor bu zarar li her zaman düz bırakırım ben durağan halde 2 3 defa sağa sola tam tur yapınca zaten yavaşlıyor bayağı sertleşiyor sesi dışarıdan tam alabilsek direksiyon u bakıma sokması gerekli egerki ses içeriden trim yapmıyor da dışarıdan geliyor sa

34hakanhakan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birisi hafif çevirsin ses gelecek şekilde dışarıdan kaput solundan dinlermisin üstad sesi
Araç çalışırken direksiyonu sağa sola hafifçe çevirdik. Aracın kapısını da kapattım ses karışmasın diyerek. Ses dışarıdan da geliyor. İçeride de aynı ses var. Soldan geliyor gibi ama emin de olamadık

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
direksiyon kutusunun içerisinde dişliler var onlar körük filan patladıysa su almış olabilir yada sistemin yağı eksilmiş olabilir yağ haznesi var ise doldurun ses bir süre sonra azalması lazım yoksada kutu revize edilir ses dahada artmaması için

34hakanhakan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyon kutusunun içerisinde dişliler var onlar körük filan patladıysa su almış olabilir yada sistemin yağı eksilmiş olabilir yağ haznesi var ise doldurun ses bir süre sonra azalması lazım yoksada kutu revize edilir ses dahada artmaması için
Acayip bir ses. Direksiyonun işlevinde hiçbir sıkıntı yok ama 70 bindeki araçtan böyle ses gelmesi de şaşırtıcı. Ankara da iyi bir Opel servisi var mıdır? Yetkili servis çok mantıklı olmuyor artık.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
serhat inciyi bulun opelcidir

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
o ince ses alt tarafdan direksiyonda dinlenir motoruda dişlilerinden geliyor gibi iceriden gelse sadece direksiyon kismi tirim yapmistir diyicektim