Opel Astra j 1.4T Cosmo direksiyondan gelen ses

34hakanhakan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o ince ses alt tarafdan direksiyonda dinlenir motoruda dişlilerinden geliyor gibi iceriden gelse sadece direksiyon kismi tirim yapmistir diyicektim
direksiyon hidrolik yağının azalması dolayısıyla olabilir şeklinde internette yorumlar yazılmış. Haftasonu yağı kontrol edeceğim. Direksiyon hidrolik yağı nereden ve nasıl kontrol edilir. Bilgi verirseniz memnun olurum. Eksilme varsa üzerine dışarıdan uygun bir yağ ilave edilebilir mi?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
direksiyon hidrolik yağının azalması dolayısıyla olabilir şeklinde internette yorumlar yazılmış. Haftasonu yağı kontrol edeceğim. Direksiyon hidrolik yağı nereden ve nasıl kontrol edilir. Bilgi verirseniz memnun olurum. Eksilme varsa üzerine dışarıdan uygun bir yağ ilave edilebilir mi?
tabikide ilave edilir yerini tam bilmiyorum

34hakanhakan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün şunu farkettim. Araca bindim direksiyondan epeyce bir süre ses gelmedi. Bir süre sonra ise süre sonra ise tekrar ses gelmeye başladı. Teknik arıza olsa hep ses gelir diye düşündüm. Ama henüz çözüm bulamadım. Anlayan birine yaptırmak istiyorum. Anlamayan birine denk gelirse çok kurcalar. Saolun.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
bu ses millerden geliyor sağa sola dişli var o ses yapıyor gibi kutunun sökülüp bakım yapılması bir yerden su almış olabilir yada yağı eksilmiş olabilir

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunlar elektrikli direksiyon yağ falan yok. Sakın anlamayan birilerine göstermeyin. Kutusu açılıp tamir edilecektir muhtemelen. Eğer kutu açılırsa 1500-2000 lira arası bi masrafınız olur. İnternetten araştırın güzelce hocam. Yolda giderken sertleşme yapmıyorsa acele etmeyin sağlam birini bulup yaptırın.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bunlar elektrikli direksiyon yağ falan yok. Sakın anlamayan birilerine göstermeyin. Kutusu açılıp tamir edilecektir muhtemelen. Eğer kutu açılırsa 1500-2000 lira arası bi masrafınız olur. İnternetten araştırın güzelce hocam. Yolda giderken sertleşme yapmıyorsa acele etmeyin sağlam birini bulup yaptırın.
elektrikli direksiyondan anlamam ama mil içind e mutlaka yağ olmalı diye düşünüyorum

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sorunu yaşadım çok çektim. Yaptırdım. Direksiyon kutusunu gördüm söküldüğünde. İçinde fiber dişliler var ve elektrikle yön veriyor hıza ve viraja duyarlı oluyor. Dikkat ederseniz astra j de fren hidroliğinden başka bir yağ yok. Yaptırdıktan sonra yine ses geldi sattım gitti.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bu sorunu yaşadım çok çektim. Yaptırdım. Direksiyon kutusunu gördüm söküldüğünde. İçinde fiber dişliler var ve elektrikle yön veriyor hıza ve viraja duyarlı oluyor. Dikkat ederseniz astra j de fren hidroliğinden başka bir yağ yok. Yaptırdıktan sonra yine ses geldi sattım gitti.
bunu öğrenmiş olduk

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Feyzi

doganersoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;

Benimde opel astra aracımdan böyle bir ses geliyordu. Direksiyon körüğü dedikleri bir parça var görevi direksiyon sisteminde bir parçayı yağlamada geçerlilik sağlıyor. Yıpranmadan dolayı körük yırtılabiliyor ve yağ dışarı akıyor parça tozlanıyor ve hışırtı tarzında bir sürtme sesi gibi bir ses oluşuyor.

Fiyatı aşağıdaki sitede 45-50 Tl civarı ben burdan almıştım. İnşallah sorunun böyle basit bir parçadandır.

34hakanhakan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 model Opel Astra J 1.4T Cosmo direksiyonundan plastik sürtme sesi gibi bir ses geliyor. Aynı sorunu yaşayan birisi youtube videoda koymuş. Bu sorunu yaşayıp tamir ettiren var mı? Sorun nedir. Yardımcı olursanız memnun olurum. Saolun.

Görüntüleme: https://www.youtube.com/watch?v=JaAPve8Idjk
Ankara da Şaşmaz'da bu işten anlayan birilerine göstereceğim.Yapacak birşey yok. Servise götürsem bir sürü para isteyip boş boş bakıyorlar.