Opel, Astra J seçeneklerini azalttı.

mukeala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet gayet b..tan haklısın birde ben izmire mail attım GM Türkiyeden sonra bir hatun aradı beni beyefendi işte navigsayon modeliniz nedir? Dedim ki CD 500 size en yakın bayi falan dedi. Söyledim oraya güncelleme CD sini yolluyorum onlar sizi arayacak dedi. Vayy be dedim Opel işte ama sonra gittim servise eleman baktı abi dedi en güncel sürümü sende zaten yüklü hayallerim yıkıldı.
Geçen yakıtım bitmek üzereyken işte ikaz verdi falan navigasyonda en yakın yakıt istasyonunu bul seçeneği açılıyor çok güzel ama bana 72 km öteyi gösteriyor dibimde yakıt istasyonu varken neyse işte durum bu kısacası navisi işe yaramaz.

mcff

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yabancı forumlardan bir araştırmak lazım belki diğer uygulamaların haritalarını convert edip kullanabilme sansımız varsa bu yolu secenek olarak kullanabiliriz...

Evet gayet b..tan haklısın birde ben izmire mail attım GM Türkiyeden sonra bir hatun aradı beni beyefendi işte navigsayon modeliniz nedir? Dedim ki CD 500 size en yakın bayi falan dedi. Söyledim oraya güncelleme CD sini yolluyorum onlar sizi arayacak dedi. Vayy be dedim Opel işte ama sonra gittim servise eleman baktı abi dedi en güncel sürümü sende zaten yüklü hayallerim yıkıldı.
Geçen yakıtım bitmek üzereyken işte ikaz verdi falan navigasyonda en yakın yakıt istasyonunu bul seçeneği açılıyor çok güzel ama bana 72 km öteyi gösteriyor dibimde yakıt istasyonu varken neyse işte durum bu kısacası navisi işe yaramaz.

saint2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç zannetmem. :(:(:(

Morenmula

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Active Select yeni şanzıman. Tanıdıklardan duyduma göre seri ve sarsıntısız vites değiştiriyormuş. Çok konforluymuş. Bu zamana kadar neden otomatik vitesi keşfedemedik diye üzülüyorlardı. Ne hikmetse...:)

saint2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha fazla para...
Daha fazla yakıt tüketimi...
Daha yavaş hızlanma...
Daha düşük son hız...

Yok, ben almayayım.

Morenmula

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha fazla para...
Daha fazla yakıt tüketimi...
Daha yavaş hızlanma...
Daha düşük son hız...

Yok, ben almayayım.
Ya artık teknoloji geliştii hala geri kafalılık yapmanın lüzumu yok... Alırken en fazla vereceğin para 2.000 TL. Artık öyle otomatik çok yakar ıvır zıvır yok. Sen otomatik vitesli aracın nasıl kullanıldığını öğrenince manuel vitesrten daha az yakacaksın. Gaza ne kadar yumuşak basarsan ve ona göre orantılı hızlanırsan yakıt sarfiyatının daha az olduğunu göreceksin. Daha yavaş hızlanma diosun nerden biliyosun. Dayımın Easytronic astrası var. Birlikte düğüne gidiyoruz. Kırmızı ışıkta en önde durduk. Yeşil bi yandı ben 4000 deviri kökleyip hayvan gibi patinaj çektim o anda dedimki dayım beni asla geçemez böyle kalkıştan sonra. Ama bi baktım dayım hiç patinaj çekmeden güç kaybetmeden kalkış yaptığı için benim 3-4 metre önüme geçti ve arayı 5 metreye çıkardıki bizim focusun motoru şahlanınca geride bıraktım malesef... Daha düşük son hız diosunuz en fazla yapacağı fark 5 km/s
Hala böyle düşünenler varsa artık uyanın derim...

saint2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya artık teknoloji geliştii hala geri kafalılık yapmanın lüzumu yok... Alırken en fazla vereceğin para 2.000 TL. Artık öyle otomatik çok yakar ıvır zıvır yok. Sen otomatik vitesli aracın nasıl kullanıldığını öğrenince manuel vitesrten daha az yakacaksın. Gaza ne kadar yumuşak basarsan ve ona göre orantılı hızlanırsan yakıt sarfiyatının daha az olduğunu göreceksin. Daha yavaş hızlanma diosun nerden biliyosun. Dayımın Easytronic astrası var. Birlikte düğüne gidiyoruz. Kırmızı ışıkta en önde durduk. Yeşil bi yandı ben 4000 deviri kökleyip hayvan gibi patinaj çektim o anda dedimki dayım beni asla geçemez böyle kalkıştan sonra. Ama bi baktım dayım hiç patinaj çekmeden güç kaybetmeden kalkış yaptığı için benim 3-4 metre önüme geçti ve arayı 5 metreye çıkardıki bizim focusun motoru şahlanınca geride bıraktım malesef... Daha düşük son hız diosunuz en fazla yapacağı fark 5 km/s
Hala böyle düşünenler varsa artık uyanın derim...

Allah Allah niye kızıyorsun ki ?:confused::confused::confused:
Yazdıklarımla alakalı bilgileri Opel'in kendi "Teknik Özellikler" broşüründen aldım. Negatif özellikleri alt alta topla ve öyle düşün.
İkincisi eğer 180 HP araba alıp da yüksek devirlere çıkartıp hızlı vites değişimi yapma zevkinden mahrum kalabilirim diyorsan tabii ki o senin düşüncendir.

mukeala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla bende manuel derim astranın otomatiği ile iki kere test sürüşü yaptım ama benim araç manuel ben daha fazla zevk alıyorum. Tercih meselesi tabiki Morenmula ya katılıyorum yakıtta falan çok fazla fark olacağını sanmıyorum.