Opel, Astra J seçeneklerini azalttı.

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi bu kadar kafaya takmaya gerek yok. Ben manuel 180 HP istiyorum deyince getirmezler mi bi tane? Orda burda her yerde özel sipariş araba yazıyorlar ilanlara . özel siparişle falan olmaz mı ? :)

Morenmula

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah Allah niye kızıyorsun ki ?:confused::confused::confused:
Yazdıklarımla alakalı bilgileri Opel'in kendi "Teknik Özellikler" broşüründen aldım. Negatif özellikleri alt alta topla ve öyle düşün.
İkincisi eğer 180 HP araba alıp da yüksek devirlere çıkartıp hızlı vites değişimi yapma zevkinden mahrum kalabilirim diyorsan tabii ki o senin düşüncendir.

Evet 180 Hp lik araçtan debriyaj zevkini alamicaksan o araç alınmaz. Evet Manuel vites Yarı-Otomatik vitesten daha hızlı vites değiştirilir doğru. Ama Active Select te de basarsın Sport tuşuna çıkarsın 7000 devire. O olay sport tuşuna basmadanda oluyor. Gaza birden yükleniyorsun Roketleme yapıyorsun...
Opel belkide Active Select şanzımanına daha çok güvendiği için koymuştur onu oraya...:p:)

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya artık teknoloji geliştii hala geri kafalılık yapmanın lüzumu yok... Alırken en fazla vereceğin para 2.000 TL. Artık öyle otomatik çok yakar ıvır zıvır yok. Sen otomatik vitesli aracın nasıl kullanıldığını öğrenince manuel vitesrten daha az yakacaksın. Gaza ne kadar yumuşak basarsan ve ona göre orantılı hızlanırsan yakıt sarfiyatının daha az olduğunu göreceksin. Daha yavaş hızlanma diosun nerden biliyosun. Dayımın Easytronic astrası var. Birlikte düğüne gidiyoruz. Kırmızı ışıkta en önde durduk. Yeşil bi yandı ben 4000 deviri kökleyip hayvan gibi patinaj çektim o anda dedimki dayım beni asla geçemez böyle kalkıştan sonra. Ama bi baktım dayım hiç patinaj çekmeden güç kaybetmeden kalkış yaptığı için benim 3-4 metre önüme geçti ve arayı 5 metreye çıkardıki bizim focusun motoru şahlanınca geride bıraktım malesef... Daha düşük son hız diosunuz en fazla yapacağı fark 5 km/s
Hala böyle düşünenler varsa artık uyanın derim...

teknoloji gelişti ancak opel nedense 3 adım geriden takip ediyor.Bir SMG şanzumana yada bir DSG şanzumana kralım diyen yatişemez ama maalesef ki opelin yarı otomatik şanzumanları vasat durumda.Aşağıdaki tabloda da gözüktüğü gibi hızlanmadan tutun yakıt tüketimine ordan co2 emisyon değerlerine kadar bütün verilerde manuel vitesin gerisinde.Bu tablodaki bilgiler de Opelin kendi verdiği bilgiler.Bağımsız bir test kuruluşu tarafından yapılmış testlerde aradaki fark daha büyük olacaktır.
adszmc.jpg

saint2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Olamaz arkadaşlar...
Aracın fiyatı belli değil ki... :(:(:(

Canına yandığımın arabanın istediğiniz donanımı yetkili satıcıda yoksa size "Özel Sipariş" diye birşey uyduruyorlar.

Arabaya çok övdüğünüz FlexRide koyun dedik. Adam bize özel sipariş dedi. Yuhh yani...

Morenmula

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teknoloji gelişti ancak opel nedense 3 adım geriden takip ediyor.Bir SMG şanzumana yada bir DSG şanzumana kralım diyen yatişemez ama maalesef ki opelin yarı otomatik şanzumanları vasat durumda.Aşağıdaki tabloda da gözüktüğü gibi hızlanmadan tutun yakıt tüketimine ordan co2 emisyon değerlerine kadar bütün verilerde manuel vitesin gerisinde.Bu tablodaki bilgiler de Opelin kendi verdiği bilgiler.Bağımsız bir test kuruluşu tarafından yapılmış testlerde aradaki fark daha büyük olacaktır.
adszmc.jpg

Bu testler en üst devirlerdeki kullanımı gösteriyor. Her zaman active select manuelden daha fazla yakmaz. Sadece devirli kullandınızda cebinizi yakar. Emisyon değerleride aynı şekilde. Siz Active Select şanzımanlı aracı yumuşak kullandığınız zaman daha az yakacaksınız. Ama tabi 180 Hp lik araçtanda debriyaj ve vites değiştirme zevkini almak lazım...

mukeala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Flexride sonradan mı bu kadar sorun oldu bilmiyorum ama ben aracı alırken özel sipariş olur faan deyip işi zora sokmadılar sadece araç Flexride olunca şasi sistemi tamamen değiştiği için üretimi biraz daha uzun sürebilir dediler.Neyse Opelin işleri şu Navigasyon konusunda kızgınım zaten yav İskandinavyanın haritası var Türkiye yok yazıklar olsun.