opel Insignia yada passat cc hangisi terciğiniz

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Passat CC, markanın(vw) satış stratejisindeki başarısını gösteriyor. İnsignia insignia dedik adamlar Passat CC'yi sürdüler hemen, olayı da bitirdiler:)

ahmi_63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallaha insignia varken cc ye binmem ama...
cc derim onu satar insignia alırım kar yaparım

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
sevgili arkadaşım ben şu anda istanbulun siteler açısından en yoğun bölgesindeyim nerden baksan her yer site dediğim gibi burda her çeşit araba var parasına bakmaksızın işe servise giderkende sitelerin içinden geçdiğim için arabalara gözüm çok fazla takılır burda bir ton passat var bmw mercedes bolcana audi var ama inan bir iki tane dışındaki onu gördüğümü bile hatırlamıyorum bir iki taneyi dememinde nedeni hani kıyıda köşede park halinde olabilir ondan opsiyon koydum yoksa inan hiç ama hiç insignia görmedim.

o satış rakamları neye göre hangi ülkeye göre kime göre verilmiş bilmiyorum şirketlerin her zaman satış rakamlarını şişirdiği bilenen eski bir gerçek..
ama ben garajlara ve sokaklara bakdığım ve edindiğim izlenimden hangi arabanın sattığını kağıt üstündeki rakamlardan çok daha iyi kendimce idrak edebiliyorum
insignia hiç görmüyorum bulunduğum ve çalışdığım yerde istanbulun kalbur üstü kesmi denilen bir yer zincirli kuyu burda binlerce araba vardır daha insignia bir kaç tane dışında hiç görmedim hatta bazı şirket garajlarında komple jeta ve passatlar var adamlar filo olarakmı almışlar komple bütün çalışanlarmı almış bilmiyorum ama inan insignia hiç yok.. yani gördüğümden edindiğim izlenimden türkyie manzarasınıda çıkartabiliyorum..

şu anda buralarda en çok satan araç mesela passat jetta audi her garajda 3 er 5 er tane mevcut..

benim ne audim var ne passatım ne jettam benim opelim var bunları okurken bunuda aklında bulundurmanı isterim. ;)

konuyuda şöyle bağlamak isterim dersen opel yokmu opel peynir ekmek gibi var her yerde astra özellikle astranın yeni sedanı hb i corsalar hatta zafira vectra bile bolcana var ama insignia görmedim görmüyorum yalanda diyemem var diye sırf marka sempatizanlığı yapmak için..

130.000 Opel'in verdiği toplam satış rakamıydı.
Türkiye'de yanlış hatırlamıyorsam 700'lerde olması lazım en son veriler.

dediğiniz gibi heryerde Passat-Jetta var, neden?
onlar kaç yıldır piyasada?
kaç tanesi 2009-2010 model?

Mayıs verilerinde C180 K satış rakamlarında 500'lü rakamlarla 1.ydi, ardından Passat, ondan sonra Insignia geliyor. aralarında fazla farkta yoktu.

bir aileye 2 tane Insignia alanı bile gördüm. ama sonuçta TR'de 700 tane Insignia varsa belkide 25-30.000 tane Passat vardır. (Passat'ı salladım)
5-6 yıldır piyasada olan bir otomobil doğal olarak insanın daha çok karşısına çıkar.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunu en güzel bir kaç sene sonra konuşmak gerekir kanatindeyim benim kanaatim satmıyor o kadar beşiktaş etiler levent gezerim iş yerim zincirlikuyuda buralarda bir araba çıkarsa tutarsa beğenilirse her kapıda 3 er 5 er tane olur buna inan ben porsche panamera bile 3 -5 tane gördümki arabanın fiyatı 200 bin euro mu neydi.. bunun yılla yaşla ilgisi yok.. ben hiç görmüyorum burda yazmak istemezdim ama milletin dediği ne o parayı o arabaya bağlıycam tarzında konuşmalarda çok denk geliyorum sohbetlerde.. ve inan ben insignianın fiyatını bile bilmiyorum yani taraflı biri değilim..

Son düzenleme:

calamalka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence passat daha güzel gözüküyor ama çok basık içi
yani bi araba ya spor olur ya olmaz
olmayan bi arabaya sportif his verilmez sadece kandırılır :) o yüzden insignia diyorum

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
eyll.jpg

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben hep diyorum zaten benim temmuz ayındaki yazılarıma bakınız daha insignia çıkmadan önceki yazılarıma bakınız orda da yazdım opel in satması lazım hatta o listede ilk sırada olması lazım çünkü bu opel yani türkiyede artık tofaş gibi renault gibi nerdeyse yerli markası oldu adamlar bin bir kampanya taksitle bedava fiyatına arabalar satıyorlar ve insigniayı her şekil türkiyede satarlar sattırırlar.. ama şaşırdığım bu zamana kadar daha hiç öyle insignia ben göremedim ne çevremde ne gezdiğim yerlerde şaşırdığım şey o normalde opel bir model çıkarsa zibil gibi satardı..
mesela burda 4-5 tane astranın yeni cc si var twinport cabrio ondan bile epey var yani çok denk geliyorum..

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
hakan çok genelleme yapıyorsun bence, yani sadece senin bulunduğun çevreye satılmıyor ki araçlar, tüm türkiyede satılıyor, sadece etrafına bakarak bu araba satmış bu satmamış diye mantık yürütmektense verilere bakmak daha kolay değil mi :)

"ayrıca kampanya ve taksitle bedava fiyatına arabalar satıyorlar" ifadene katılmıyorum, taksit olayı zaten kredi, onun dışında başka bir satış avantajı sunulmuyor hiçbir firmada serisonu satışlardaki indirimler dışında, bedava olayına da bakacak olursak, sınıfındaki rakiplerine göre fiyatları aynı aralıklarda seyrediyor...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelleme yapıyroum çünkü benim bulunduğum bölge en kalbur üstü yer yani bir araba çıkarsa mesela o kağıtta yazıyor 700 tane satılmış misal onun 300 ünü bu civarda yaşayanlar almışdır mercedes mesela doğrudur zibil gibi c kasa var passat zaten zebil gibi ama insigniaymış laguna tek tük..