opel kadett yorumu olan???

maceratorr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
(tanışma bölümüne açmış olduğum konuyu aynen açıyorum arkadaşlar)
selamlar öncelikle.ismim rıfat,gebzede oturuyorum.34 yaşında çekirdek ailesiyle birlikte piknik,gezi,tatil,balık tutmak ve kamp yapmayı çok seven biri olarak bagajı küçük arabalara bakamadığımdan dolayı yaptığım araştırmalar sonunda sedan kadete yöneldim.
bütçem kısıtlı (hiç yok,kredi çekeceğim) bundan dolayı astra yerine kadett beni oldukca cezbetti.
1,4 karbüratörlü,143000 km de tüplü,temiz bir kadet buldum,6700 tl diyor sahibi.
ne dersiniz dostlar,deneyimi olan arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim.
yakıt,parça,satılabilirlik,sağlamlık vs.
şimdiden teşekkürler.
bir de çeşit çeşit motorlu olanlar var,sizce en mantıklısı hangisi?

neonder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ida-marine.com
ben 1.3 ls kullandım ekonomik masrafsız güzeldi.1.8 kullandım hızlı az masraflı güzeldi. şimdi gsi kullanıyorum çok hızlı az masraflı ,tutku dolu,duygusal,bağımlılık yapan,kıskandırıcı,........................

GSİ CLUB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 sedanlar felan size göre olabilir,karbüratörleri konusunda bilgim yok sıkıntı olurmu bilmem ama genel olarak kadettin kasası sağlamdır.Yakıt konusunda da gayet tatmin edicidir.Satılması konusu biraz sıkıntı,kadettlerin hepsi GSİ modelide dahil 2.el piyasası canlı değil.Parça konusunda sanırsam arka bagaj kapağı gibi HB modellerden farklı parçalarda sıkıntı olabilir diye düşünüyorum.Kadettler dikkat edilmesi noktalar;Çamurluk içlerine bakılmalı,çürüme olabilir.kuleler kontrol edilmeli.tamponların duruşu önemli,stop/farla arasında 1 parmağa yakın boşluk olmalı.Elimde kataloglar var en yakın zamanda upload ederim :)

KeCHi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla kadett ler hakkında tek bildigim orta okul 1. Sınıfta asık oldugum İngilizce hocasıyla okul çıkışı soru bahanesiyle yanyana yürürken kocası gelmişti Cabrio kadett le bana naber la bebe dedi yıkıldım o an :(

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Valla kadett ler hakkında tek bildigim orta okul 1. Sınıfta asık oldugum İngilizce hocasıyla okul çıkışı soru bahanesiyle yanyana yürürken kocası gelmişti Cabrio kadett le bana naber la bebe dedi yıkıldım o an :(
bende burda yıkıldım şimdiii :D

bence düzgün bir kadetse düşünmeden alınabilir. satıcı değilsiniz sonuçta kullanmak için istiyorsunuz. o fiyatlara külüstür kuş gurubuna bineceğinize opele binmek daha mantıklı olacaktır. hem kadetin tüm parçaları kolaylıkla bulunabiliyor. teknolojiside eki olduğundan tüm ustalar kolaylıkta tamirini yapabiliyor. ben olsam sizin yerinizde 1dk düşünmem. araba temizse kaçmaz. benim dedem almancı. eskiden hep kadetle gelir giderdi türkiyeye. 7-8 tane kadeti olmuştu ozamanlar. hiç sorunu var dediğini hatırlamıyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Karizma kötü çizilmiş ;).

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1972 model 1100 cc olanını 4-5 sene kadar kullandım. Kadett kadar gıcık bir o kadar da sevimli bir arada daha görmedim. Yakıtı iyidir, parça konusunda zaman zaman sıkıntı yaşatır, ikinci eli nazlı olur ama sorunsuz temiz olanı da sahibini kendisine aşık etmeyi başarır. Kolay kolay parça eskitmez, kaportası sağlam ve dayanıklıdır. Araç temiz ise alınır, ama mekanik olarak yıpranmışsa tavsiye etmem. Ben enjektörlü olanlarını tavsiye ederim, karbüratörlü olanlar hem fazla yakar hem de artık karbüratör ustası çok zor bulunuyor.

maceratorr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eyvallah bilgiler için teşekkürler.şu an için ortada durumdayım.sebebi ise alacak olduğum araba için ihtiyaç duyacağım parayı kredi çekecek oluşum çünkü hiç nakitim yok.şayet elimde birikimim olsaydı çok fazla düşünmezdim..
yorumların devamını beklerim..
enjeksiyonlu olanlar hangi motorlar acaba?
üretim yılı kaç?
ilanlarda direk olarak bu soruların cevaplarını bulmak pek mümkün olmuyor...

neonder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ida-marine.com
eyvallah bilgiler için teşekkürler.şu an için ortada durumdayım.sebebi ise alacak olduğum araba için ihtiyaç duyacağım parayı kredi çekecek oluşum çünkü hiç nakitim yok.şayet elimde birikimim olsaydı çok fazla düşünmezdim..
yorumların devamını beklerim..
enjeksiyonlu olanlar hangi motorlar acaba?
üretim yılı kaç?
ilanlarda direk olarak bu soruların cevaplarını bulmak pek mümkün olmuyor...

Alacağın aracı paylaşırsan buradan , yardımcı oluruz ,bende azıcık kadett rahatsızlığı olan birisi olduğum için azıcık bilirim:)

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    88.8 KB · Görüntüleme: 25

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende kadett ciyim dediğiniz araba yeni ilana düştü Kocaelide sanırım :)
Kadett güzel arabadır.Konforu,gidişi,yakıtı her yönden çok iyidir.
Beni üzen tek tarafı arka çamurlukların dar olmasıydı,jantları sığdıramamıştım.:(
Özetle Kadett hakkında söyleyeceğim şey Temiz hırpalanmamış birşey bulursanız hiç masraf çıkartmaz. Yakıtı LPG de 25 kuruşu geçmiyordu 3 ay önce sattım.Sakin kullanmadığım halde 25 kuruştu bayağı ekonomik bir araba.Bendeki 1.6 Sedandı,Birkaç fotoğrafınıda ekliyeyim.