opel kadett yorumu olan???

KeCHi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama şunuda eklemeden yapamadım.
madem krediyle alacaksın tofaş serilerine bak derim. rahatça satarsın. parçaları neredeyse bedava ve her türlü tamircide 10-20 tl ye tamir ettirirsin ufak tefek işlerini. kartal slx falan güzel olur. nakit sıkıntısını bilirim kredini ödeyemessin falan 15 dk da satarsın tofaşları. bilmiyorum belkide hoşlanmıyosundur ama tofaşlardan geleceğide düşünmek lazım derim. maceraya girmek yerine daha gerçekci olunabilir. bi yeri bozulur parça bulursun adam 200 lira der kredi taksitini götürür adama verirsin. bence ilk adım tofaş. borcunu bitirip astra yada vectraya geçersin borçlu araca masraf etmek dahada kötü olur.
aslında düşünce güzel sıradan araçlara daha kaliteli araç kullanmak ama bizim sanayiciler yamyam gibi

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama şunuda eklemeden yapamadım.
madem krediyle alacaksın tofaş serilerine bak derim. rahatça satarsın. parçaları neredeyse bedava ve her türlü tamircide 10-20 tl ye tamir ettirirsin ufak tefek işlerini. kartal slx falan güzel olur. nakit sıkıntısını bilirim kredini ödeyemessin falan 15 dk da satarsın tofaşları. bilmiyorum belkide hoşlanmıyosundur ama tofaşlardan geleceğide düşünmek lazım derim. maceraya girmek yerine daha gerçekci olunabilir. bi yeri bozulur parça bulursun adam 200 lira der kredi taksitini götürür adama verirsin. bence ilk adım tofaş. borcunu bitirip astra yada vectraya geçersin borçlu araca masraf etmek dahada kötü olur.
aslında düşünce güzel sıradan araçlara daha kaliteli araç kullanmak ama bizim sanayiciler yamyam gibi
Bence yanlış düşünüyorsunuz,
Kadett almayı düşünen ve bende dahil onun gibi düşünen çok insan var.70 model olsun Opel olsun derim.
Kadett i 4900 liraya aldım.3000 TL para harcadım fakat 2000 Lirası keyfi.
7500 liraya 3 ay önce sattım.Piyasayı takip ediyorum 6 7000 Arası satılıyor Kadettler.

KeCHi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence yanlış düşünüyorsunuz,
Kadett almayı düşünen ve bende dahil onun gibi düşünen çok insan var.70 model olsun Opel olsun derim.
Kadett i 4900 liraya aldım.3000 TL para harcadım fakat 2000 Lirası keyfi.
7500 liraya 3 ay önce sattım.Piyasayı takip ediyorum 6 7000 Arası satılıyor Kadettler.

kadettle ilgili değil ya arkadaş krediyle alıcam diyor. borçla.tabikide tofaş araçlarıyla bir değil kadett ama bak kendinde söylüyosun 4900 e aldım 3000 masraf ettim. şimdi arkadaşın belirttiği üzere harcayabilceği 1000tl si yok. ayrıca 2000 de keyfi masraf edecekki sıkıştığında kendini kurtarmak adına satabilsin. parası olsa araç için zaten kredi çekmez. 1000 tl yi araca harcamak yerine 20 kez daha fazladan gider tofaşla pikniğe çocuklarıyla yada isteklerini karşılayabilir. bundan bahsediyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tamamı kredili olmak üzere ikinci el bir araç almak, hem de ikinci el piyasası nazlı olan bir aracı tercih etmek büyük cesaret işi :(.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
savaş abiye katılıyorum. elinizde para olsa, acil satma derdi olmasa bu tarz araçlar alınabilir. ama nakit olmadan acil nakite çevrilebilecek araçlara bakılması daha doğru olur diye düşünüyorum.

maceratorr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hepiniz fikirlerinizde haklısınız

arkadaşlar yürekten ilginize yürekten teşekkür ederim.
aslında otomobil konusunda malesef mantıktan çok duygusal davranıyorum.
daha önce de daci logan almıştım krediyle 24 ay vadeli.
ancak 24 ay geçmek bilmedi ve arabayı 7 ay inip satmak zorunda kaldım.yani düşük bir gelirle krediyle araba almak kumar gibi bişey.
hergün sahibindene takılıyorum,bazı arabalar var beni çeken,içim gidiyor,olmayacak hayallere dalıyorum hepsi bu.
yani gönlüm opel diyor,mantığım tofaş,bütçem otur oturduğun yerde diyor :(
galiba en mantıklısı krediden uzak durup 5-6 bin tlbiriktirip ondan sonra önüme bakmak.
tofaşların arkadan çekişli olması,önüne gelen tofaştan zibidi inmesi,türlü artistlik yapılması,çok yakması beni tofaştan uzak tutuyor.
bir de çok tofaş kazası gördüm,arabalar resmen kağıt gibi,can güvenliği yok.
o yüzden temiz avrupa arabalara bakıyorum.yakıt,konfor,sağlamlık açısından en yakın gönlüme kadett geliyor..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sevgili kardeşim seni çok iyi anlıyorum, çünkü ben de arabalara biraz duygusal yaklaşırım. Araba benim için sadece bir araç değildir. Ben neredeyse baştan yarattığım Kadett'i 8 ayda ancak satabildim. İstediğim fiyatı vermezlerse satmam diye inat ettim 8 ayda sattım, ama aslında zarar ettim, zira o zamanlarda banka faizleri neredeyse % 100 dü. En çabuk fazla sevmediğim Murat 124 ümü sattım, ne kadar zamanda dersen sadece 10 dakikada hem de % 70 civarında bir karla. O nedenle işe yeni başlayan, yeterli birikimi olmayanlara tavsiyem yerli arabadan yanadır. Kolayca satılır, az çok bir sermaye olur, parçası ucuzdur, vurulsa kırılsa kafaya fazla takılmaz. Ayrıca Gebze gibi bir yerde Kadett parçasını kolayca bulamazsın. İstersen sahibinden.com'daki yedek parça kısmından Kadett parçalarına istenen fiyatlara bir göz at ne demek istediğimi daha iyi anlarsın.

KeCHi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha dün başımdan geçen olayı anlatayım size..
Arkadaşımda Seat leon 1.4 TSi var. turbo şarjlı aracı 33,000 tl ye aldı 4 ay önce bu paranın 28.000 i kredi 5000 peşin verdi 48 ay 823 tl taksitle ödüyor. 5000+ 48*823 = 44504 tl mal oldu araç.severek biniyordu bide turbo falan olunca derken 1 ay önce aracın tüm farları söndü arada sırada kısalar yanıyor arada sisler karma karışık oldu. sora bakımıda gelmişti. dün benden rica etti seat servisi kavi ye gidelim diye. adamlar hasar tespiti yaptı.
diskler, balatalar,rot kolları, genel bakım, akü vs vs 1450tl
elektrik sistemini düzenleyen bi beyin gibi bişey varmış BMS adı oda bozuk dedi onunda yenisi 1600 tl toplam 3000 tl 4 aylık 60.000 km deki araca 3000 tl masraf!!

demem o ki araç 4 ay kullanıldı fiyatı 47500 oldu. seat turbo derken duygusal davrandı bi heves aldı 4 ay bindi 4 ay taksit ödedi yaklaşık 4 aylık kredi parasınıda götürdü servise bıraktı.
aracın fiyatı yükseliyor izlemeye devam ediyorum bakalım ne kadar yükselecek.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Yıllar önce kayınbiraderimde bir 1.6 Kadett vardı. Onu kullanmıştım. Vites geçişleri aklımda kalmış. Bir Opel'den beklenmeyecek şekilde yumuşaktı. Yolda gidişi, yol tutuşu, çekişi gayet güzeldi. Kısacası zevk vermişti. Bunun dışında da bir şey biliyorsam ne olayım! :)

maceratorr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha dün başımdan geçen olayı anlatayım size..
Arkadaşımda Seat leon 1.4 TSi var. turbo şarjlı aracı 33,000 tl ye aldı 4 ay önce bu paranın 28.000 i kredi 5000 peşin verdi 48 ay 823 tl taksitle ödüyor. 5000+ 48*823 = 44504 tl mal oldu araç.severek biniyordu bide turbo falan olunca derken 1 ay önce aracın tüm farları söndü arada sırada kısalar yanıyor arada sisler karma karışık oldu. sora bakımıda gelmişti. dün benden rica etti seat servisi kavi ye gidelim diye. adamlar hasar tespiti yaptı.
diskler, balatalar,rot kolları, genel bakım, akü vs vs 1450tl
elektrik sistemini düzenleyen bi beyin gibi bişey varmış BMS adı oda bozuk dedi onunda yenisi 1600 tl toplam 3000 tl 4 aylık 60.000 km deki araca 3000 tl masraf!!

demem o ki araç 4 ay kullanıldı fiyatı 47500 oldu. seat turbo derken duygusal davrandı bi heves aldı 4 ay bindi 4 ay taksit ödedi yaklaşık 4 aylık kredi parasınıda götürdü servise bıraktı.
aracın fiyatı yükseliyor izlemeye devam ediyorum bakalım ne kadar yükselecek.
aracın fiyatı yükseliyor izlemeye devam ediyorum bakalım ne kadar yükselecek :)