opel kadett yorumu olan???

maceratorr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili kardeşim seni çok iyi anlıyorum, çünkü ben de arabalara biraz duygusal yaklaşırım. Araba benim için sadece bir araç değildir. Ben neredeyse baştan yarattığım Kadett'i 8 ayda ancak satabildim. İstediğim fiyatı vermezlerse satmam diye inat ettim 8 ayda sattım, ama aslında zarar ettim, zira o zamanlarda banka faizleri neredeyse % 100 dü. En çabuk fazla sevmediğim Murat 124 ümü sattım, ne kadar zamanda dersen sadece 10 dakikada hem de % 70 civarında bir karla. O nedenle işe yeni başlayan, yeterli birikimi olmayanlara tavsiyem yerli arabadan yanadır. Kolayca satılır, az çok bir sermaye olur, parçası ucuzdur, vurulsa kırılsa kafaya fazla takılmaz. Ayrıca Gebze gibi bir yerde Kadett parçasını kolayca bulamazsın. İstersen sahibinden.com'daki yedek parça kısmından Kadett parçalarına istenen fiyatlara bir göz at ne demek istediğimi daha iyi anlarsın.
yorumlar için teşekkürler savaş abi.aslında 6700 tl ye görmüş olduğum 90 model satılık kadettin fiyatının yüksek olduğunu ve sizlerin yorumlarından sonra kadetten yüz çevirmişken,bugün gördüğüm bir ilan dikkatimi çeldi.
87 model tüplü,station wagon bir kadett bursadan.4650 tl demiş arkadaş.
acil yorum ve yardım lütfen...
fiyat uygun geldi..anlaşılan 4500 e vermek niyetinde belki az daha altına olur bu iş???

maceratorr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ha bir de bunların dizelleri de var,dizeller hakkında yorum yapan da olmamış.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aracı görmeden 4.000 veya 4.500 eder demek yanlış olur. Dizel konusuna gelince, ben Opel'in binek araçlarına bulaşmaktan korkarım, benzinli olanını her zaman tercih ederim. Eski nesil dizel alacaksam tercihimi VW veya Audi'den yana kullanırım.

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bursadaki statıon wagon (mavi renk, spor direksiyonlu)tek kapılı olması lazım.Tek kapı sorun olmayacakmı ailecek kullanıma ?

neonder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ida-marine.com
Eski modelde dizel sıkıntı olur. Kızdırma değiştirirsin kolay çalışsın diye 120 lira,olmaz enjektör memeleri değiştirirsin 250 lira daha olmaz silindir kapağını yaptırırsın, yuva geçecek derler taşlama takım sibop ... Al sana 1000 daha ,sonra motor üflemeye başlar havalandırmadan , derlerki rektifiye lazım bi 2500 :) dahada olmazsa pompacıya gidersin bi 500-600 de pompa yer ama genede o randımanı tutturamazsın. Eski dizelden uzak durun!!

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Brodway derim başka bir şey demem.illa opel olsun diyorsanız imkanınızı biraz zorlayıp 95-96 model astra gl/gls bakabilirsiniz.Bakımlı bir opel kolay kolay üzmez ama bakımsızı çok para harcatır hele kadett gibi oldukça eski bir modelse bakımlı olmama riski çok fazla.kadett çok eski artık ve piyasasıda iyi değil çünkü sayısı zaten az. ucuza alırsınız ama yapacağınız masraf belkide arabaya verdiğiniz parayı geçer o zaman ne anlamı kalır bu işin.sizin yerinizde olsam temiz bir brodway alır keyfime bakardım,hayırlısı olsun

neonder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ida-marine.com
Brodway derim başka bir şey demem.illa opel olsun diyorsanız imkanınızı biraz zorlayıp 95-96 model astra gl/gls bakabilirsiniz.Bakımlı bir opel kolay kolay üzmez ama bakımsızı çok para harcatır hele kadett gibi oldukça eski bir modelse bakımlı olmama riski çok fazla.kadett çok eski artık ve piyasasıda iyi değil çünkü sayısı zaten az. ucuza alırsınız ama yapacağınız masraf belkide arabaya verdiğiniz parayı geçer o zaman ne anlamı kalır bu işin.sizin yerinizde olsam temiz bir brodway alır keyfime bakardım,hayırlısı olsun

Broadway'lerinde pek temizi kaldı diyemeyiz sanırım:) şahsen ben 89 kadett le 93 broadway'i değişmem kesinlikle. Karbratör takozu sık arıza yapar motoru yıkarsın ogün çalışmaz 1 hafta tekler:) fren desen tutsada araba durmaz. Gazlı araçlar çalışsın diye baya uğraştırır. Ön takım malzemeleri var piyasada ama kısa süreli tamiraatlar olur her sene ön takım bozar. Konforu zaten kadett'e göre düşüktür.
Ama piyasası var. Kolay satılır. Alınır eşek gibi binilir satılırken zarar edilmez.
Opel mi:)??
-Tutkudur opel. Tüm opel modellerini ezbere bilmektir:) arada monzayı google dan aratmak , arada senatör videolarını youtube dan izlemektir.
-kadett başkadır ama o hastalık yapar. Alınca satamazsın. Seversen başka arabada hep ararsın. Benim gibi 2350 ye 2007 de alıp bugüne kadar 15000 harcamaktır:) sıfır araba alıp haftasonları kadett e binmektir:) kadett i için kapalı garaj tutmaktır:) en iyi ustaları araştırmak, kırılan gsi stop'unu almanyadan ısmarlamaltır:)Bağımlılık yapacağı için dikkatli olmak gerekir almadan önce.:rakir:

maceratorr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bursadaki statıon wagon (mavi renk, spor direksiyonlu)tek kapılı olması lazım.Tek kapı sorun olmayacakmı ailecek kullanıma ?
ben çekirdek aileye sahibim.sorun olmaz diye düşünüyorum.yeter ki arka koltukların diz mesafesi yeterli olsun.
bu arabayı arayıp sordum,97 de trafiğe çıkmış,temiz bakılmış,tabi uzaktan konuşmakla olmaz gidip görmek lazım.
nasipse niyetindeyim..eğer alırsam arabayı fotoğraflarını da çekip burada paylaşacağım..
sevgiler..

maceratorr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 1.3 ls kullandım ekonomik masrafsız güzeldi.1.8 kullandım hızlı az masraflı güzeldi. şimdi gsi kullanıyorum çok hızlı az masraflı ,tutku dolu,duygusal,bağımlılık yapan,kıskandırıcı,........................
bu yazı çok güzeldi,yazan arkadaşıma çok teşekkür ediyorum :)

maceratorr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kimseyi sıkmadan sorularıma devam etmek istiyorum :)
1.3 karbüratörlü olanlar 4 vitesmiş,ben hiç 4 vites araba kullanmadım.yani hızlanıp 80 i geçince araba 5. vites isterse ne yapacağız :)???
vites aralıkları uzun mu tutulmuş acaba?
çekişi nasıldır?
beygiri kaçtır?
(bursadaki station wagon 1.3 87 model kadett için bu sorular)