Opelime lpg taktırsam mı ?

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önce kişi tüm önlemlerini alır, hayatına değer verir, ondan sonra başına bişi gelirse kaderdir kısmettir. Allah'ın verdiği canı müdafaa etmemek zaten en büyük günah olarak aktarılmıştır. Ayrıca kendi canının yanında başkalarının canını da tehlikeye atmak var ortada. Bunun uçarı kaçarı yok :)

Allahın verdiği canı zaten müdafaa ediyoruz. eğer ki LPG tankı bulunan araçların %50 sinden fazlası patlamış olsa dediğin doğru, bile bile kendini riske atmak olur. Ancak şimdiki LPG kitleri o kadar güvenli ki patlama riski çok düşük, o kadar düşük ki yolda giderken ayağının taşa takılıp kafanı kaldırım taşına çarparak ölmendeki riskle aynı, o yüzden kader diye yorumladım zaten ben.

arifpoyraz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İsa öyle de aracın kaputunu açtığında pis pis lpg kokusu adamın canını sıkıyor ondan sonra bir sürü ıvır zıvır aslında gerektiğinde bu araçların beygirlerinden faydalanmak kadar güzel bir şey olamaz.. özellikle rampalarda... şahsen ben rampa tırmanırken o gücü isterim ama düz yolda pek işime yaramaz sadece benzin yakma dışından :)

nadirciğim senin araba 1.4 motor 8V mi?

ÇOTO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tmm arkadaşlar sağolun yardımızın için

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
abi senin araba bizimkilerden daha ağır, sanırsam 1,5 tona a yakın. tek nokta olduğu için LPG genin canına okur. senin LPG den soğuman normal. bir çok ikşi lpg yi sağlıklı ve tasarruflu kullanıyor.

Evet benzinde denedim şehir için de 70 kuruş yakıyor :D resmen benzin düşmanı :D artık böyle idare edeceğim sonrasında bir Japon alacağım. Opelin benzin değerli beni korkutuyor maşallahı var 10 litrenin altında yakanı yok.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benzinli ve hantal olmayan araçları tercih etmek en mantıklı seçim bana göre bir kere araç hantal olmayacak hantal araç her zaman yakıt düşmanı... çok araca baktım üç araç konusunda karar verdim birinci bu

resim-11.jpg

İkinci bu...

resim-08.jpg

Üçüncü olarak ta bu araç

foto-01.jpg

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tmm arkadaşlar sağolun yardımızın için

Bu konuda yıllık yaptığınız yol çok önemli... aşağıda ki link size bir fikir verebilir...
Mesela ben yaklaşık 30 000 km yol yapıyorum... bu bakımdan lpg benim için avantaj gözüküyor.. ancak 10 000 km yol yaptığımı düşündüğümde lpg nin amorti etme süreci 2 yıla yakın bir zaman alıyor.. Sizde buna benzer tablolarda hesap yapın...hesaplamalar kesin hesap olmamakla beraber fikir vermek amaçlıdır....
http://hesaplabakalim.com/lpg-benzin-karsilastirma-hesaplama

Unutmadan 100 000 + km den fazla Brc kiti kullanıyorum. Aldığımda aracın üzerinde idi. Bir kere sigorta attı. 3-4 kere filtreler değişti. bundan başka lpg ile masraf yapmadım. Ancak lpg kaynaklı arızalar olabiliyor. Mesela catlak bujiler ile benzinde bir sıkıntı olmaz iken bu bujiler, lpg de tekleme gibi sorun cıkarıyor. yani Lpg sorun acmasa da araçtaki problemleri daha erken ortaya çıkarıyor. Bu da Lpg sisteminin aracı bozduğu kanısını uyandırıyor.
TAbiki de araclarımız Lpg sistemlerine uygun yapılmamış problem çıkarabiliyor ancak bu problemlerin büyük bir kısmı ehil olmayan ustaların şişirme yaptıkları işten kaynaklı. eğer sistemlerde bir problem olsaydı bu kadar kişi Lpg kullanır mıydı ?

Bunlar benim düşüncelerim.