opelin Net Ne Diyor

idam olsun mu? olmasın mı?

• Evet çünkü

Oy: 25 78.1%
  • Hayır çünkü

Oy: 7 21.9%

• Kullanılan toplam oy
    32

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında ülkemizin bu duruma gelmesi dış güçlerin akıllıca oyunlarının mahsülü arkadaşlar. Şimdi nereden çıktı demeyin. Yabancı eller ülkemizde tv proğramları ile ülkemizin değerlerine zarar vercek programları sunmaya başladı. Ufak ufak değerlerimizi yıkmak için hazılanan programlar ardan geçen zaman için de dozu iyice artmaya başladı. Misal bir dizi kardeşinin karısına göz koyan kayın olayı öyle bir duruma getiriliyor ki yaşanan bu olay çok doğal çok masum gibi gösterilmeye başlanıyor. Bu film sayesin de aslında bir zehir çaktırılmadan topluma enjekte ediliyor.

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 12 eylül dönemini bizzat yaşayanlardanım, o yıllarda hem üniversite de öğrenciydim hem de devlet memurluğu yapıyordum. Aramızdaki fark ben o günleri bizzat yaşadım sen ise duyduklarınla yorum yapıyorsun. Bir hukuk adamı taraflı karar verebilir, bu onun vicdanına kalmış birşeydir, bir kişinin yaptığı hata herkese mal edilemez. Bak günümüzde hukuk adamları farklı kararlar verebiliyor, peki bu duruma ne diyorsun?

yalnız benim filmlerde olur dediğim kısmı taş ocaklarında ağır koşullarda çalıştırmak kısmıydı yanlış anladınız sanırım

carl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Unutulmamalı ki onlarda birer anne, babanın çocuğu. Araştırmalar gösteriyor ki ceza olsada suç oranında anlamlı bir azalma yok. O zaman iş ailede bitiyor. Yapılacak yek şey eğitim ve sağlıklı bireyler yetiştirebilmek. Bugün bazılarının medeniyet, özgürlük diye tanımladığına Akif cevap veriyor işte: medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar!

Super. +1

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yalnız benim filmlerde olur dediğim kısmı taş ocaklarında ağır koşullarda çalıştırmak kısmıydı yanlış anladınız sanırım

Evet yanlış anlaşılma olmuş, son yazdığım yorumu yok say. :eek:zur:

toGah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.togah.com
idam saçma geri kafalılık bence.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bir başkasının hayatını gasp edip yaşantısına son veriyorsa kısasa,kısassa idam edilmeli.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
idam saçma geri kafalılık bence.

Genel manada her insan idama, can almaya karşıdır o konuda çok haklısın ama son yaşananlara baktığımız zaman tecavüz, adam yaralama,cinayet, hırsızlık, gasp ........ gibi şeylerin sayısı da "nasıl olsa cezası az veya cezası yok" diyerek hızla artmaya başladı. Devlet bu suçlulara mağdurların vicdanları rahatlatacak şekilde cezalar versin bu tartışmalar zaten kendiliğinden son bulmaz mı?

toGah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.togah.com
Genel manada her insan idama, can almaya karşıdır o konuda çok haklısın ama son yaşananlara baktığımız zaman tecavüz, adam yaralama,cinayet, hırsızlık, gasp ........ gibi şeylerin sayısı da "nasıl olsa cezası az veya cezası yok" diyerek hızla artmaya başladı. Devlet bu suçlulara mağdurların vicdanları rahatlatacak şekilde cezalar versin bu tartışmalar zaten kendiliğinden son bulmaz mı?

Suçlar artmıyor bence, güncel haberleri medyayı gazeteleri haber sitelerini hergün 30dk ile 1 saat arasında bakmaya çalışan bir vatandaşım ben, bu suçlar tecavüz adam kaçırma gasp intihar haneye tecavüz vs.vs. bu olaylar hergün olan haberler türkiyenin bir gerçeğinde var ha şimdi ne oldu özgecan'da büyük haber oldu, medyada dediki ya biz bu haberlerden zaten sürekli veriyoruz kucuk kucuk, demekki çok yankı oluyormuş artık 1 sayfaya geçelim 3. sayfa haberi yerine diyorlar.

uzun lafın kısası, idam cezası bugün gaza gelir kabul edersin yarın çok başka bir sebeple başına gelir sende çekersin.
silivri ceza evi büyük dahada büyütüyorlar atsınlar içeriye çeksin cezasını. ha diyeceksin bu adamlar içeride ekmek elden su gölden yaşıyorlar biz bakıyoruz diyorsun, doğudaki çoğu ile zaten batı bakıyor çokta dertli bir durum değil.

devlet emekliye senede 50tl zam yapacak ama hastane ücreti 12,5 yapacak hay maşallah

hep arkamızda sağolsunlar

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gün bi haber okudum gazetede. İki kişi tecavüz etmeye çalışmış ama ne mutlu ki başarılı olamamışlar. Neyse mahkeme 9 ar küsür yıl hapis cezası veriyor tecavüz girişimi için ama başarılı olamadıkları için ceza indirimi yapıyor ve cezaları 4 er küsür yıla iniyor sırf tecavüz etmeye çalışıp başaramadıkları için bu ceza indirimi.

Yani diyecek fazla bir şey bulamıyorum. Biraz değil baya ciddi bir düzenleme yapılması gerekiyor.