Otomatik sanziman problemi

kayakorhankaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 1.6 astra j otomatik aracimda gaz dan ayagimi cektigimde silkeleme yapiyor bunun sebebi sizce ne olabilir?
Bir arkadasim sanziman takozundan yapabilecegini soyledi sizce boyle bi sey olabilir mi?
Destek verirseniz cok sevinirim
Simdiden tesekkurler

E6853 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Motor takozu denilen parcalar var motoru govdeyle birbirine bagliyorlar. Onlardan olabilir kontrol ettirmenizde fayda var bekledikce diğer takozlarida bozabilirsiniz.

kayakorhankaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklisiniz hasip bey bunu son zamanlarda yapmaya basladi. Gazdan ayagimi cekince vites kucultuyor sanirim o esnada yapiyor. Acaba basina gelen biri varmidir die dusundum. Motor takozumu sanziman takozumu anlayamadim tesekkur ederim bi kontrol ettircem

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
SmartSelectImage_2017-06-11-01-47-25.png SmartSelectImage_2017-06-11-01-46-50.png

Internetten bakinca söyle birşeyler buldum. aradaki lastik zamanla asiniyor ve devir degisimlerinde sallantiya sebep oluyor. Bi kontrol ettirin bakalim ne cikacak bende merak ettim.

kayakorhankaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kayakorhankaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hasip bey,
Bugun aracimi goturdum servise. Beraber test e ciktik bahsettigim problemi usta gordu ve dediki sen genelde sehirici mi kullaniyosun dedi. Dedim ewet. Genelde sehir ici kullaniminda dur kalklardan dolayi aracin beyni o dur kalklari beyne kayit yapiyo ve dur kalklarda vites buyut kucult derken dengesizlesiyor dedi. Biraz uzun yol yaparsan beyin bunu kayit edicek ve sorun duzelicek dedi. Ilaveten de ist da bi adamdan bahsetti. Araca bi yazilim yukleyip gaz tepkimeleri vites gecisleri ve yigilmalarin duzeltilebilecegini soyledi. Size de bilgi veriyim dedim :)

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
ECU diye birşey vardı sanırım emin değilim sürüş dinamiklerimizi o belirliyor, şöyle özetleyebilirim kısaca. Sürekli şehir içinde kullandığınızda ilk uzun yola çıktığınızda ilk 50-100 km motor sanki bağırıyormuş gibi gelir sonrasında açıldığını hissedersiniz hatta yol bilgisayarında gidebileceğiniz yol mesafesi bile uzar. Bu işlemleri hatırladığım kadarıyla ECU bey takip ediyor. Ancak otomatik viteste böyle birşey yapmasına şaşırdım ilginç geldi açıkcası. Sorununuzun çözülmesine sevindim geçmiş olsun tekrardan. İyi geceler :)

sniper23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar. Bende aranıza yeni katıldım. 2011 model hb 1.6, 115 beygirlik sport model astra aldim. 60.000 kmde.
Şöyle bir şikayetim var yardımcı olursanız cok sevinirim. Kafama cok taktim.
Dur kalkta araci boşa N'ye aliyorum sonra D'ye alimca hafif one atiyor gibi. Birde normal seyirde giderken motor cok bağırıyor vites gecislerinde ve devir nerdeyse 5 binlere geliyor. Opel yetkili servise gittim butun bakimlari tamam gonul rahatligi ile binebilirsin dedi sanziman ustasi da bakti hicbirsey yok dedi ama kafama takıldı. Sizce normal mi. Acaba sanziman yağını immi yeniletsem. Yardimci olur musunuz

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar. Bende aranıza yeni katıldım. 2011 model hb 1.6, 115 beygirlik sport model astra aldim. 60.000 kmde.
Şöyle bir şikayetim var yardımcı olursanız cok sevinirim. Kafama cok taktim.
Dur kalkta araci boşa N'ye aliyorum sonra D'ye alimca hafif one atiyor gibi. Birde normal seyirde giderken motor cok bağırıyor vites gecislerinde ve devir nerdeyse 5 binlere geliyor. Opel yetkili servise gittim butun bakimlari tamam gonul rahatligi ile binebilirsin dedi sanziman ustasi da bakti hicbirsey yok dedi ama kafama takıldı. Sizce normal mi. Acaba sanziman yağını immi yeniletsem. Yardimci olur musunuz

Merhabalar öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Yokuş inişlerinde veya kalkışlarında Aracınızı N ye aldıktan sonra D moduna geçiş yaparken frenden ayağınızı erken bırakırsanız veya hiç frene basmazsanız aracınız sarsılabilir. Bu konuyu özellikle frene basarak denemenizi öneririm. Vites geçişleri tamamen sizin kullanımızla alakalı bir durum biraz sert kullanıyoruz sanırım :)

sniper23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkur ederim hosbuldum :) dediğiniz gibi kalkışlarda frene basarak deneyeceğim mutlaka. Araci alalı 2 hafta oldu galiba alışamadım dediğiniz gibi sert kullanıyor olabilirim. Ona da iyice dikkat ederek kullanayım :)
Şanzıman yağ değişimi gerekli mi sizce. Etrafım da herkes ooo 60 bin kesin değiştir diyor. Kararsız kaldım.