Passat 1.8T v.s. Vectra 2.0

GTC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence passatı al arkadaşım,çünkü piyasadan bu fiyatın biraz daha üstünde alırsın aynı aracı.yakacağın benzin zaten amorti edecektir.daha pahalı bişey almaktansa bu aracı al,benzinini de harca...

katılıyorum. 10 senedir kullanıyoruz ve sadece 2-3 kucuk sorun cıkardı koskoca 10 senede. butun bakımlarının zamanında yapılması, temiz kullanılması ve daha 120.000de olmasının da etkisi var tabi ama yine de cok ama cok kaliteli ve saglam bir araba. ayrıca hem bagaj hem de ic mekan olarak cok genis. cok kullanıslı tam bir sorunsuz aile arabası.

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
passat 1.8 T yi satmak vectradan çok daha kolaydır. vectradan çok az daha fazla yakar ama hakkıyla yakar. Daha önce hiç turbo araç kullanmadıysan müthiş keyif verir. Vectradan iyidir.

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle Passat derim. Bir akrabam kasap gibi araba kullanır (kasap tabiri kanımca çok mütevazi kalmaktadır gerçi ama olsun) 1996 yılında aldığı 97 Vectra GLS, 100.000 km civarında yürüyen, elektrik ve elektronik olarak perte çıkmışken takasa vererek aldığı 99 Passat 1.9 TDI Comfortline 200.000 km yi geçmek üzeredir ve hala kendisi tarafından hunharca kullanılmaktadır. Vectranın tasarımı daha çok hoşuma gidiyor ama bence konfor ve kalite olarak Passat Vectradan daha üstün. Seçim senin

Son düzenleme:

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turbo alacaksınız, Passat alacaksınız, tiptronic alacaksınız, her gün aklımı seveyim diyceksiniz. Emin olun kesinlikle 1.8T tiptronic çok güzel bir araç. VW nin orta fiyata kaliteli arabaya binme politikasının zirvesinde bir araç bence.
yakıt tüketimi konusunda da şöyle bir notum olacak: Bu araç aslında daha fazla yakmaz, ama turbonun verdiği o hızlanma hazzına öyle bi alışıyorki insan, kalkışlarda çoğu zaman ister istemez yükleniliyor gaza. Şehir trafiğinde de genelde diğer araçlar yavaş kalıyor, o yüzden ani kalkıp, ani fren durumları çok olur. dolayısıyla da daha çok yakar. Ama azbiraz mı yoksa %50 daha fazla mı yakar o size bağlı.
Benim şahsi görüşüm yeniden PASSAT.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra bildigim kadarıyla 11 litre yakıyor ankara içinde
passatla 12 litre yakıyorum ben şuanda(birazcık agresif kullanımda...)

cok fazla asılırsam eger 14 litrelerde geziniyor.
şunuda belirtiyim ankara eryamanda oturan tanıdıklar 9 litre yakıyor düz yol orası cünkü ben cinnaha cıktıgım için bide trafigi malum bizim oraların biraz fazla yakıyor

PanacoTTa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer vw ne binmek istiyorsan tabiki passat al. kaliteli ve rahat arabadır. 1.8T lerde ii gider. Düz viteslerinin 0-100 hızlanışı 8.2sn idi. Söylediğin arabanın fiyatı bencede çok uygun. yanlız passat ların ilk kasasında ve 1.8T olan modellerinde turbo problemi vardı. turbonun yeri biraz yanlış olduğundan turboyu çabuk yiyordu. ayrıca öndeki ağırlık dağılımının ii olmamasından dolayı burundan kayma yapıyordu. bildiğim kadarıyla dediğin kasada bu sorunları hallettiler. diyeceğim güzel araba. bence de al.