Plaka için

| | bK | |

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Bizim ön plakayı ben çift taraflı bant ile yapıştırdım,markasını bilmiyorum 2-3 sene oluyor düşme olmadı..:D

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesa bant kullandım ucununda hafif açılma yaptı plakacıya götürdüm söküp yeniden yapsın diye sökemedi çok saglam tutuyo

meger ben köşeleri iyi temizlemeden yapıştırmısım.

plaka kıvrımlarından dolayı bazen zemine tam kavuşmuyor onun için 2 kat yapıştırdım üst üste TESA yı tavsiye ederim bauhauss koçtaşda falan var

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kenarlara çift taraflı bant ortaya belli aralıklarla noktasal silikon kullandım. Wurth'ün siyah silikonu. Gayet güzel duruyor, açılma düşme filan yok. Eskiside aynı yöntemle tutturulmuştu sökerken maket bıçağı ve birazda kaba kuvvet uyguladım. Boyaya zarar vermedim ama versem nolcakki zaten plaka arkasında kalan kısım çokta önemli değil bence...

+ 1907

DrCS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi geceler herkese,
Aklıma takılan bir konu var. Bu plakaların etrafındaki siyah çerçeveyi silmek, plakayı kesmek ya da app gibi farklı font ve büyük puntoda plakalar ya da o mavi kısmı kırmızı yapmak ceza yemeye sebep midir? Ben sadece çerçeveyi silip 3m bantla yapıştırmayı düşünüyorum ama yine de öğrenmek istedim.
Gece gece nereden aklına geldi diyeceksiniz işte ama geldi işte :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla Çerceviyi Sildi Diye Ceza Yiyen Duymadımda.App Plaka Çift Mühürlü Olmazsa Kıl Bİr Polis TArafından Ceza Yiyeblirsiniz...

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi geceler herkese,
Aklıma takılan bir konu var. Bu plakaların etrafındaki siyah çerçeveyi silmek, plakayı kesmek ya da app gibi farklı font ve büyük puntoda plakalar ya da o mavi kısmı kırmızı yapmak ceza yemeye sebep midir? Ben sadece çerçeveyi silip 3m bantla yapıştırmayı düşünüyorum ama yine de öğrenmek istedim.

plakanız eğer çift mühürlüyse cercevesi app oluşu pek problem degil.. ben mühürsüz cok dolaştım cok cevrildim arandım ses yok ama yinede mühürlü yaptırdım şuan çevirmelere rahat rahat giriyorum :)

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi geceler herkese,

App'ye Ankara'da pek sorun çıkarmıyorlardı ama artık ceza var. gören polis durdurup ceza kesiyor ve plakayı söküyor. Çerçeveyi silmek, kenarlarını kesmek sorun değil. Benim önde plaka kare normal puntolu ve damgasız. çevirmeye de girdim. sorun yok. göze batmadığı takdirde zaten damga var mı diye bakmıyorlar.

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
silikon artı çift taraflı bant

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende sadece çift taraflı bant kullandım. yanlız bu linkteki bant köpüklü değil gibi geldi bana. piyasada koli bandı gibi ince olanları var. onlardan almayasın, ben aldımda:) yana yakına 3M aradım ama bulamamıştım. Rubenis marka beyaz renkte 5 metre uzunluğunda bir bant buldum 3-4 TL birşeydi onu aldım. daha sonra başka bir yerde 3M buldum yaklaşık 2metre olan bant 7-8 TL filandı. onuda aldım. plaka arkasının kenarlarına 3M, ortalarına Rubenis olacak şekilde ve boşluk kalmamak üzere arkasının her tarafını bantladım. Kaya gibi oldu. Açıkçası Rubenis bana 3Mden daha kuvvetli bir bant gibi geldi. belki 3M in tarihi eskiydi bilmiyorum.

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
17 yaşın ile ailenin arabasına yaptığını ve trafiğe kati süretle cıkmadığını farz ederek yardım ediyoruz önce bunu bil.

bu uyarı dahilinde diyebileceğim şu ; ilk mesajındaki çift taraflı bant kuvvetli bir bant değil. onunla plakayı tutturursun ama yakın zamanda kenarlardan atar. Würth yada 3M in bantlarını kullan ama aralarada yine würth ün siyah slikonundan büyük noktalar yap.

APP plaka için polislerin dikkatini çektiğin an alacağın cezaya değer mi değmez mi onu düşün sadece. Bu arada eski plakanı verip yarım saat içinde yeni ve güzel puntolu (resmi punto hemde , damgalı) bir plakaya sahip olabilirsin. ücreti sanırım tek bir plaka için 8 TL.