Sağ taraftan gelen "luk luk" sesi

tountzai

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda sürüş esnasında özellikle düzgün olmayan yollarda ön taraftan sesler geliyor. Boşlukta birşeyler varmış gibi tıpkı bagajdaki eşyaların yuvarlanması, yerinden kayması gibi rahatsız edici bir ses. Forumumuzda Kaliper mili, Amortisör, Amortisör takozu, Z Rot gibi ekipmanların buna sebep olabileceği değerlendirilmiş.
Sabahları bu sesi hiç duymuyorum bu kriter çözüm için bir ipucu olabilir mi?

tountzai

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Z Rotları değiştirerek çözdüm.

tountzai

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda sürüş esnasında özellikle düzgün olmayan yollarda ön taraftan sesler geliyor. Boşlukta birşeyler varmış gibi tıpkı bagajdaki eşyaların yuvarlanması, yerinden kayması gibi rahatsız edici bir ses. Forumumuzda Kaliper mili, Amortisör, Amortisör takozu, Z Rot gibi ekipmanların buna sebep olabileceği değerlendirilmiş.
Sabahları bu sesi hiç duymuyorum bu kriter çözüm için bir ipucu olabilir mi?

Z Rotları değiştirerek sesten kurtuldum.

Osman666

Kayıtlı Kullanıcı
66-Yozgat
Siteyi ziyaret et
aynı sorunla bende iki ay uğraştım astra g sağ ön tekerden lukurtu şeklinde ön iki amortisör değiştim z rot değiştim olmadı takozları değiştim olmadı sonra yabancı sitelerde amortisör montajını izledim amortisör bilyeli kulenin takılma yönünün olduğunu fark ettim tekrar söktük baktık bilye tamters istikamette değiştirdim taktık çok şükür ses kayboldu
Nerden izlediğinizi bizimle paylaşırmısınız aynı ses bende de var

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Nerden izlediğinizi bizimle paylaşırmısınız aynı ses bende de var

Kaliperler kontrol edildimi ? @tountzai hocamında söylediği gibi takozların dönüş yönüne dikkat etmekte gerekebilir.