Şehir Efsaneleri: "bu araba gaz yemiyor", "bu motor bu kasayı çekmiyor" vb. !

A

Avcı06

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Şehir Efsaneleri: "bu araba gaz yemiyor", "bu motor bu kasayı çekmiyor" vb. !

batu link' Alıntı:
yok yok tolgacım merak etme.. çatışma falan yok !! benim zaten beyefendiye dil döktüğümde yok,kendisin dediği gibi :) ben tecrübelerimi yazdım ,geriside umrumda değil :).. bizim güzel ülkemizde herkes herşeyi biliyor :) onun için zaten bişeyi anlatmak istesenizde anlatamazsınız..insanlar üçgün bişeyi kullanıyo ,ondan sonrada hemen uzman kesiliyor :)  neyse konu benim için burda kapanmıştır !! saygılar..
Canım kardeşim üslubuna dikkat etmelisin en az senin kadar benim de araba bilgim var işim gereği her türlü aracı da kullandım ve sana yaşadığım tecrübeleri anlatıyorum ne opel ne 1.6 dizeli olan bir firma benim değil burda inatlaşmak yerine bilgi paylaşımında bulun anlayışın için şimdiden teşekkür ederim.

albatros

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Şehir Efsaneleri: "bu araba gaz yemiyor", "bu motor bu kasayı çekmiyor" vb. !

arkadaşlar merhaba ben de foruma yakınlarda üye oldum. daha önce classic III manuel vites 115 beygirlik bi aracım vardı onu satıp otomatik 115 bg cosmo astra aldım. otomatiğin daha çok yaktığını biliyordum ama 100 kmde şehir içi 14 lt yakıt tüketimi gösteriyor araç.. sizce bu değer normal midir? Teşekkürler..

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

17'ye kadar yolu olduğu için normal diyebilirim. Biraz daha normali 1.4T için 11.7, kasarak 9.6, hayattan soğumayı göze alınca minimum 8.2 Daha altı yok.

Active Select ayı, benzin bal mübarek. :)

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben 1,4 turbo actjve select 12 lt iken sattim. Psikolojimi bozdu gittim 1,3 cdti aldim

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
17'ye kadar yolu olduğu için normal diyebilirim. Biraz daha normali 1.4T için 11.7, kasarak 9.6, hayattan soğumayı göze alınca minimum 8.2 Daha altı yok.

Active Select ayı, benzin bal mübarek. :)

itiraf et dostum HUZUR DİZELDE

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dizel araba elbbette benzinliye gore ekonomiktr ama insanlar 1.6 dizelllerle yardira yardira giderken 1.3 le ayni yakiti yakiyorsa bence o 1.3 te sorun vardir...

ayrica astra j 1.3 u gecemeyen ben henuz bir araba gormedim. yanlis anlamayin ama benee kullandim ordan biliyorum. he kasasi icin alinmaz mi alinir elbette hizla sunla buna isi olmayan icin alinir cikamadigi ya da herkesin 1. vites dustu yerdr 2 vites dusmuyor ama pratik degil sadece

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gök link' Alıntı:
dizel araba elbbette benzinliye gore ekonomiktr ama insanlar 1.6 dizelllerle yardira yardira giderken 1.3 le ayni yakiti yakiyorsa bence o 1.3 te sorun vardir...

ayrica astra j 1.3 u gecemeyen ben henuz bir araba gormedim. yanlis anlamayin ama benee kullandim ordan biliyorum. he kasasi icin alinmaz mi alinir elbette hizla sunla buna isi olmayan icin alinir cikamadigi ya da herkesin 1. vites dustu yerdr 2 vites dusmuyor ama pratik degil sadece
+1000

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu yazıyı yıllar önce okumuştum. Yazıyı yazan Peugeot 307 1,4HDI ile İstanbul - Antalya min. tüketim yakalamaya çalışan bir abimiz. Bu yazı 307 nin 1,4HDI 70 Hp motoruna itafen yazılmış bir yazıdır. Abimiz motoru savunmaya çalışıyor ancak 1200Kg kasaya 70Hp motor takma cüretini gösteren peugeot a pes diyorum. C sınıfına hiç girmemesi gereken bir ünite idi. Biz Opel i 1,3CDTi motoru Astra ya takıyor diye eleştiriyoruz....

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Alinti diye belirttim zaten. Yaziyi okuyunca paylasayim demistim.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

A14NET link' Alıntı:
Bu yazıyı yıllar önce okumuştum. Yazıyı yazan Peugeot 307 1,4HDI ile İstanbul - Antalya min. tüketim yakalamaya çalışan bir abimiz. Bu yazı 307 nin 1,4HDI 70 Hp motoruna itafen yazılmış bir yazıdır. Abimiz motoru savunmaya çalışıyor ancak 1200Kg kasaya 70Hp motor takma cüretini gösteren peugeot a pes diyorum. C sınıfına hiç girmemesi gereken bir ünite idi. Biz Opel i 1,3CDTi motoru Astra ya takıyor diye eleştiriyoruz....

En azindan arac 1200 kg, bizimkiler gibi 1400 kg deil

70 / 1200 = 0,0583
95 / 1400 = 0,0678

Astrayla arasindaki guc farki: 0,0095
Kg basina dusen beygir olarak:
Atla deve degil :)
Ama yinede astra tokatlar bu motoru