Servis mi Sanayi mi ?

crazyboy93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar opel corsa 2004 c kasa arabam var periyodik bakıma servisemi götürsem sanayide ustayamı ? 300 tl fiyat çekti servis hem arıza tespiti makinaya bağlıyor hemde filtreleri yağı mağı değişiyo napiyim sizce ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Çok büyük bir rakam değil. Ama değer mi? Değmez. Bence özel işi bilen bir servis her zaman artı demektir.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
300 tl ye doldurdugu 35 liralik yağ , 15 er liralik 3 adet filtre . Makinaya baglasa nolur baglamasa nolur. Aliexpresste o makina 3$ al sende bagla:)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evo1912

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arac 2004 model ce garantisi de yok, bazi ustalar var opel servisinden ayrilan oralara yonelebilirsin. İzmir'de isen yardimci olabilirim.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servisin ustanın önemi yok kullanacaklari malzemeyi yagi sen secmessen onların kullanacaklari 5 para etmez. Örnegin iyi marka yağ filtrelerin yansanayi olmamasi. Dogrusu Filtrelerin gm yada bosch kullanmak.

crazyboy93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O Zaman ben temin edip bi sanayi ustasına taktırıyım en mantıklısı o gözüküyor heralde .

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O Zaman ben temin edip bi sanayi ustasına taktırıyım en mantıklısı o gözüküyor heralde .

Yag ve filtre degisiminde aracin yaninda durun ;) Hatta vaktiniz varsa kendiniz degistirin en temizi olur.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bakım yapmadan konusabilirsiniz lakin sunu diyecekler (butun ustalar icin gecerli degil ama çogunlugu icin diyorum) yaw gm filtre su marka filtreden daha kötü yaw yag marka farketmez bilmem ne tek amaclari elinde bulunan yagi ve filtreyi kullanmak veya anlastigi parcacidan malzemeyi almak cunku parca basina koydugu parayi almak. Su da var sen parcacidan alsan parcacida o ustaya verdigi parayi gene senden alır. Örnegin ikili ilskin iyise usta filtreye 20 yazarsa sen parcacidan 15 alabilirsin yağ gene öle. Bunu haricinde ayrıca iscilik yazacaklardir. Bunların haricinde fiyat arastirmasini yapip netten de alabilirsiniz. Sanayide 85 dedikleri yağı netten guvenli bir siteden 64 e alabiliyorum
Arkadasin aracı icin yaga 140 fiyat cektiler netten 104 e aldık. Ayrica parcalari yağı alip gittigin zaman burun kivirabiliyorlar. Cogu zaman Ben kendim degisirim. El beceriniz alet vb yoksa kendiniz degismeyin derim. Bi zorluguda yok bilginiz olsun

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Orjinal parçalarla (GM) kendiniz özel serviste değişseniz en fazla 50-60 lira farkeder.

300 tl servis için iyi fiyat. Yağ ve filtreleri zaten 200-250 liraya alacaksınız, 50 de işçilik verseniz aynı hesap.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Ortalık yan sanayiyi geçtim çakma Çin Malı filtre kaynıyor. Şuan servislerde 2.0 CDTI sansık motor değiştiren değiştirene sebep uygun olmayan filtre kullanımı sonrası aracın yatak vs nin zarar görmesi . Makine çok hassas çünkü. Gerçekten İstanbul ve Ankara da geittiğim çok sayıda yetkili servis var hepsinde sandık motoru gelmi yada sipariş eilmiş bir çok 2.0 CDTi gördüm görüyorum.

Siz piyasaya inanmayın en güzeli GM filtre ekipmanları kullanmak. TR dolum GM yağ kesinlikle kullanmayın onun yerine Mobil , Castrol, Shell Helix Ultra yada Motul eğer ciddi anlamada para sorun değilse LiquiMoly tavsiye ederim...