Servis mi Sanayi mi ?

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ satan ve ücretsiz değişim yapan dükkanlardan bulun bir tane. Bulun derken esnaflığı düzgün bir adam olması yeterlidir. Filtrelerinizi dışarıdan istediğiniz bir yerden alın yağınızı da istediğiniz özelliklerde yağcıdan alın ücretsiz değişimini yaptırın çıkın oradan.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa C demişsin ama motordan bahsetmemişsin.
1.7 DTi ise zaten 300 TL demez ama dediyse servise git.. (mazot filtresi değişmesi şartı ile)
1.2 veya 1.4 benzinli ise özel servise git. neredeyse yarı yarıya farkeder.
Aracına özel serviste de her türlü bakarlar.
Devamlı aynı servise gitmeye çalış, artık özel servislerde kayıt tutuyor, taktıkları parçalara garanti veriyorlar. Özel servislerde aracına yapılan işlemleri de görebilirsin. Aklına takılan şeyleri de sorabilirsin. Bulunduğun şehirde kesinlikle tavsiye edilecek özel servis vardır.
Dışarıdan aldığın veya alacağın bakım setlerinin sahte olma olasılığı da yüksek, eğer sen alacaksan muhakkak bilindik yedek parça satan yerlerden almaya çalış.
uyduruk kişilerin ucuz sattığı şeyleri alma..

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
ben geçen ay arabanın bakımını yaptırdım (astra j turbo) özel servise 350 lira verdim. kimi orjinal kimi yansanayi filtre kullandılar. daha sonra yetkili servis kampanya yaptı 300tl fix fiyat çektiler. bilseydim orda yaptırırdım. garanti olur. sen internetten yada başka yerden parça alıp adama gittiğin zaman işçilikte geçiriyor.en iyi ihtimal 50 lira fark eder servisin kullanacğı parçaları alıp taktırsan. ben serviste yaptırmanı öneririm.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinal parçalarla (GM) kendiniz özel serviste değişseniz en fazla 50-60 lira farkeder.

300 tl servis için iyi fiyat. Yağ ve filtreleri zaten 200-250 liraya alacaksınız, 50 de işçilik verseniz aynı hesap.
Bu filtreler altin kaplama mi ?

3 adet filtreyi genelde 30 TL ye aliyorum real marka.
Yagida 40-60 TL arasinda 5/30 tam sentetik.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben geçen ay arabanın bakımını yaptırdım (astra j turbo) özel servise 350 lira verdim. kimi orjinal kimi yansanayi filtre kullandılar. daha sonra yetkili servis kampanya yaptı 300tl fix fiyat çektiler. bilseydim orda yaptırırdım. garanti olur. sen internetten yada başka yerden parça alıp adama gittiğin zaman işçilikte geçiriyor.en iyi ihtimal 50 lira fark eder servisin kullanacğı parçaları alıp taktırsan. ben serviste yaptırmanı öneririm.
Gectigimiz cumartesi gunu bende bakim yaptim

Buyurun liste

75000 bakimi
*LPG enjektör temizligi.
*LPG filtre degisimi.
*Yag, filtre grubu degisimi.
*ic-Dis Detayli temizlik.
*Arka kampana temizliği
-Mobil 5/30 tam sentetik yağ 59TL
-Bosch yağ filtresi 15TL
-Real polen filtresi 10TL
-Eurofil hava filtresi 15TL
-Atiker LPG filtresi 5TL
-Balata temizleyici 5TL
-Ic dis detayli temizlik 0TL
-Iscilik 0TL
TOPLAM=109TL
(Butun islemleri bir benzinlikte kendin yapmak paha bicilemez ;) )

fcf1674249e48045de0d5857dc58e958.jpg

Özellikle corsalarda 300-500 lira verilecek islem degil. Bir onceki bakimimi 30tl filtreler+ 45TL riw 5/30 yağ=75TL ye halletmistim.

Son düzenleme:

thugslife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yetkili servisi tercih ediyorum ben sanayide işini bilmeyen ustaya çok denk geldim 3-5 fazla veriyorum kafam rahat ediyor.

peace27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim şahsi fikrim filtreleri yani periyodik bakım gerektiren eksikleri al güvendiğin bir ustaya değiştir. Çünkü bazıları sen farkında olmadan elimde var diyip hiç olmadık yağ vs kullanabiliyorlar elimde diyor mesela castrol varili var gerektiği kadar eklerim diyor ama o varilin içinde hangi yağ var meçhul bir diğer taktikleri parçacılarda artık sahte orijinal olmayan yağlarda var üzerine bak castrol yazıyor fakat içi farklı. Bunlara dikkat etmek lazım en iyisi büyük bir firmadan acenteden yada alıp malzemeleri ustaya gideceksin. Tabi bir önerim daha var kendin yap bakımını diyecem ama bu konuda ne kadar tecrübelisin bilemem.İyi forumlar.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2.0 T vectra C özel serviste bakım 150-160 arası.. .. 1.4 de göre yağı daha fazla ancak astra j nin filtreleri daha pahalı... boluda olmanızda etken olsa en fazla 200 TL eder. Buji değişimi olmamıştır, eğer oldu ise 300 çok iyi turbolar da platin buji var ve takımı en az 150 TL..
1.4 T astra için bence 300 özel serviste çok pahalı..

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu filtreler altin kaplama mi ?

3 adet filtreyi genelde 30 TL ye aliyorum real marka.
Yagida 40-60 TL arasinda 5/30 tam sentetik.

İsteyen istediği filtreyi alır. Hatta filtre almaz tuvalet kağıdı takar geçer kendi tercihi. Motor yağı yerine ay çiçek yağı, kolestrol sorunu varsa zeytinyağı kullanabilir. :rolleyes:

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
2.0 T vectra C özel serviste bakım 150-160 arası.. .. 1.4 de göre yağı daha fazla ancak astra j nin filtreleri daha pahalı... boluda olmanızda etken olsa en fazla 200 TL eder. Buji değişimi olmamıştır, eğer oldu ise 300 çok iyi turbolar da platin buji var ve takımı en az 150 TL..
1.4 T astra için bence 300 özel serviste çok pahalı..

uyardığın için sağol. şimdi sen söyleyince faturayı inceledim. yanlış hatırlamışım. 420 lira vermişim özel servise :) neden 350 kaldı aklımda bilmiyorum. yapılanlar şunlar;

-hava filtresi gm
-polen filtresi karbonlu
-yağ filtresi gm
-motor yağı 0-40 mobil1 esp newlife
-motor içi temizleme
-ön silecekler
-arka silecek
-gm kırmızı antifriz 3lt