Servis mi Sanayi mi ?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İsteyen istediği filtreyi alır. Hatta filtre almaz tuvalet kağıdı takar geçer kendi tercihi. Motor yağı yerine ay çiçek yağı, kolestrol sorunu varsa zeytinyağı kullanabilir. :rolleyes:
Tabikide şu şu şekil keyinir , şu şekil keyinir , kimsenin şeyine kimse karişamaz...

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Filtreleri servisten alın.

Yağı internetten alın (N11'de yeni tarihli ve uygun fiyatlı Castrol / Mobil yağlar mevcut)

20-30 tl işçilik verip sanayide değiştirin.

Bu işin en uygun fiyatlı ve kaliteli çözümü budur.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uyardığın için sağol. şimdi sen söyleyince faturayı inceledim. yanlış hatırlamışım. 420 lira vermişim özel servise :) neden 350 kaldı aklımda bilmiyorum. yapılanlar şunlar;

-hava filtresi gm
-polen filtresi karbonlu
-yağ filtresi gm
-motor yağı 0-40 mobil1 esp newlife
-motor içi temizleme
-ön silecekler
-arka silecek
-gm kırmızı antifriz 3lt

Bu işleme bence özel servis normal...
eğer bunlar dedikleri gibi orjinal ise..
sadece silecek takımı 150 TL den fazladır.
karbonlu polen filtreleri 50-70 TL
0-40 yağda 100 TL civarı diyebiliriz.(ESP)
GM hava filtresi de 35 TL civarları
yağ filtresi hakkında fikrim yok ve bu fiyatlar değişebilir
ve siz Bolu da olduğunuz dan bu fiyatlar artabilir.
Sadece anlamadığım benzin filtresini neden değiştirmediler ?

burakdoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence 50-100₺ için riske girilmemeli, çünkü bu bakımlarda yapılan genel kontroller önündeki 1 seneyi garanti altına alır. Yani yetkili servisin kapısından bile geçmiyorum artık. İşini çok iyi yapan gerçek ustalar var. Bunlardan birini bulup 50-100₺ hesap etmeyip ona yaptırmalı.
Mesela benim ustam sadece Petronas kullanıyor. Başka yağ istersen al gel koyayım diyor. Ayrıca 5 tane yetkili servisin teşhis bile koyamadığı bir sürü sorunumu anında çözebiliyor. İyice araştırıp işinin ehli birine yaptırın.

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

180_200 nin altına periyodik bakım yapan sanayici bile kalmadı, online olarak web sayfalarında 169 tl ye bakım kampanyası yazıyorlar sürekli, ya İstanbulda fiyatlar çok yüksek ya da her şeye zam geldiği gibi işçiliğe de geldi, ya da her yerde böyle ?...
İnternetten bakıyorum normal koyulan yağlar 60_70 tl civarı, hadi filtrelerle bunu 100 e tamamladık, işçilik çok fazla diye düşünüyorum,lift olsa ben de değiştiririm filtreyi, koyarım yağı, hava ve polen zaten çocuk oyuncağı
Ha yağın özel olur fiyat farkı koyarsın eyvallah, bazen şeytan diyor çek yüksek bir kaldırıma gir arabanın altına :D:D

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
180_200 nin altına periyodik bakım yapan sanayici bile kalmadı, online olarak web sayfalarında 169 tl ye bakım kampanyası yazıyorlar sürekli, ya İstanbulda fiyatlar çok yüksek ya da her şeye zam geldiği gibi işçiliğe de geldi, ya da her yerde böyle ?...
İnternetten bakıyorum normal koyulan yağlar 60_70 tl civarı, hadi filtrelerle bunu 100 e tamamladık, işçilik çok fazla diye düşünüyorum,lift olsa ben de değiştiririm filtreyi, koyarım yağı, hava ve polen zaten çocuk oyuncağı
Ha yağın özel olur fiyat farkı koyarsın eyvallah, bazen şeytan diyor çek yüksek bir kaldırıma gir arabanın altına :D:D
Ilk aldigim gunden beri tum bakimlarini kendim yaparim , hepsinde bir tarafini kaldirima cikarip yaptim. Mesela su fotoda benzinlikteyim tek tarafi kaldirimda
2235be01fa450797136cbff94b8f054e.jpg

Artik arkadaslarimin araclarinada bakimlarini ben yapiyorum:)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Ilk aldigim gunden beri tum bakimlarini kendim yaparim , hepsinde bir tarafini kaldirima cikarip yaptim. Mesela su fotoda benzinlikteyim tek tarafi kaldirimda
2235be01fa450797136cbff94b8f054e.jpg

Artik arkadaslarimin araclarinada bakimlarini ben yapiyorum:)

Aslında tamirden, hırdavattan, sök-tak dan çok zevk alan ve anlayan birisiyim ama işte kaş yapayım derken göz çıkarırım diye korkuyorum. Lokma takımım, alyan anahtarım, tornavida setim hepsi var, 3 kez de kendi arabamın yağ değişimini izledim, bakacaz daha 5 bin km var :)

thugslife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yetkili servise gidiyorum sanayiden gına geldi. iyi ustalara lafım yok ama ben hiç denk gelemedim. servis haliyle pahalıya geliyor ancak 3 yıldır bakım dışında servise de gitmedim.

crazyboy93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mobil oto serviste yaptırdım hiç tavsiye etmem arkadaşlar pişman oldum yağ filtresini ve yağını değişmedi neymiş conta yalama olmuş burda açarsam akarmış kardeşim senin işin bu değilmi yapmak zorundasın servisten şaşmıcan bundan sonra .