Sıfır araca boya koruma çekilir mi?

Efkan ATALAY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar;

Sorum şu ki:

Malum, önümüz kış ve 2011 model Astra Classic III 1.3 CDTI Easytronik Konfor Paketli bir araç satın aldım. Bu aracıma boya koruma yaptırmama gerek var mıdır? Yoksa fabrika hali hazırda uygulamış mıdır?

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıfır araçların hepsine yapılır..isteğe bağlı...size kalmış..yeni araçların uygulama ücretleri daha az olması lazım..

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çoğu bilindik firma (Autoking,Sonax...) boya koruma yaparken yeni araçlara fiyatı neredeyse yarı yarıya ucuz tutuyor. Buradan yola çıkılarak herhangi bir zarar vereceğini sanmıyorum. Ama arabanız temizse bence uğraşmayın derim. İleride bir müddet kullandıktan sona gider yaptırırsınız.

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yaptırmıştım ama bence iyi bir yere yaptırın derim...zarar vereceğini düşünmüyorum..yaygın bir uygulama..şikayet pek duymadım...

Cörsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonax'ın Türkiye'de Süper Güçlü Cila adı altında sattığı "Auto Hart Wax" ürününü kullanabilirsin.. üzerinde yazıyor zaten yeni boyalar için olduğunu.. araç yıkandıktan sonra tüm boyalı yerlere uyguluyorsun 2 - 3 dakka kurumasını bekliyorsun sonra yumuşak bi havluyla kalıntıları alıyorun. 6 - 8 tl birşey. sonuç güzel.. dış etkenlerden bir iki ay koruyor..
http://www.hepsiburada.com/Liste/so...egoryid=26001&productid=otson301100#Gorseller

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adı üzerinde koruma zaten. Yeni arabaya yapacaksın ki boyaya zarar gelmesin :D Hayırlı olsun bu arada

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğiniz işlem ''Wax'' olarak adlandırılıyor sanırım :) Başka sitelerden de araştırma yapın.Wax'in Dikkatli yapılması artık kalmaması ve iyi bir ürün kullanılması önerilir.Bunun için uygulama pedleri ve mikro fiber bez kullanmanızı tavsiye ederim :)

Bayilerde hediye olarak boya koruma döşeme veya motor koruma veriyorlar yinede siz bir sorun.Ben döşeme ve motor koruma yerine cam filmi istemiştim. Ama maliyeti fazla diye fark vermiştim ;)

Sitede Boya koruma uygulamalarını bulunduğu bölümü ziyaret edin :) :D

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
sıfır araca boya koruma yaptırabılırsın yaptırmalısında ortalama 5 6 ayda bir tekrarlarsan boyanda eskime olmayacaktır