Sıfır araca lpg

atahan81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sifir opel astra j sedan aracima lpg taktirmaliyimmi yoksa belli bir km den sonrami lpg takilsa daha iyi olur ...

carpediem33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Sıfır araca lpg

aynı şeyi bende düşünüyorum.İstanbulda taktırabileceğim önerebileceğiniz bir yer varmı aracım daha 200 km de

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araç bayiden çıkmadan ruhsata işlenmiş olursa ve 3 yıl muayene sıkıntısı olmayacaksa taktırın. Bir kaç ay benzinde kullanır sonra tüp kullanmaya başlarsınız. Genel olarak benzinde kullanıp motorun bir miktar karbonmu ne film kaplandıktan sonra tüpe geçmek daha sağlıklı olur deniyor.

atahan81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ütenmen' Alıntı:
Araç bayiden çıkmadan ruhsata işlenmiş olursa ve 3 yıl muayene sıkıntısı olmayacaksa taktırın. Bir kaç ay benzinde kullanır sonra tüp kullanmaya başlarsınız. Genel olarak benzinde kullanıp motorun bir miktar karbonmu ne film kaplandıktan sonra tüpe geçmek daha sağlıklı olur deniyor.
Tesekkurler

balkes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

atahan81' Alıntı:

Önce plaka çıkarılıyor. Sonra lpg takılıp fenni muayeneye giriyor ve ruhsata işleniyor. Sonraki muayene 2 yıl sonra.

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fatura kesilmeden lpg işlenir ve satış öyle yapılırsa 3 yıl muayene geçerli oluyor diye kalmış aklımda tam olarak bilmiyorum. Sanki farumda bu anlattığım şekilde yaptıran vardı. Eğer 3 yıl geçersiz olacaksa şimdi veya sonra takılmış pek bi anlamı yok.

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Olsada olmasada taktirin,nasıl olsa takilmayacakmi ,tasarrufa hemen başlayın.Yani şimdi benzinli binseniz araba 8-10 litre yakacak ,10 lt yaksa 45 krş. Lpg de 25 kuruş yaksa ,ayda 1500km de 300 tl gibi karı var yani taksitle taktirin ca bedavaya geliyor

Mr.Can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilker öztürk' Alıntı:
Olsada olmasada taktirin,nasıl olsa takilmayacakmi ,tasarrufa hemen başlayın.Yani şimdi benzinli binseniz araba 8-10 litre yakacak ,10 lt yaksa 45 krş. Lpg de 25 kuruş yaksa ,ayda 1500km de 300 tl gibi karı var yani taksitle taktirin ca bedavaya geliyor
+1

Sizin aracınıza takılacak olan kit, turbo araçlara takılan kite göre (sanırım 800-1000 tl )daha uygun olur ve yine turboya nazaran daha da az yakacağını düşünüyorum.
benim garantimin bitmesine 1 sene kala lpg taktırarak garantiyi bozmak zorunda kaldım. mantıklı - mantıksız orası tartışılır
Ama artık gözüm benzin ibresine gitmiyor :) rahat rahat gezebiliyorum