silecek suyu&hgs

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı alırken opticlean silecek suyu vermıslerdı sanırım antıfırızlı oluyor? üzerinde -5 için 1:3 - 10 için 1:2 oranlarını vermısler sizce ne kadar eklemelıyım sılıcek suyunun 1:3'ünü koyup gerı kalanına normal su mu koymak lazım(malum ıstanbul'da hava -5'in altına inmez pek)?
 Sılecek suyuna şebeke suyu eklemeyin içinde kireç oldugundan dolayı hortumun tıkanmasına yol açabılır denıyor, ne tip su koymak gerekıyor o zaman içme suyumu? istanbul'da şebeke suları bıldıgım kadarıyla pek kireçlı degıl siz kullanıyor musunuz?

Hgs içinde birkaç şey sormak istiyorum ,nereye takılacağı hakkında pek bir şey yazılmamıs. Hgs alanlar tam olarak nereye taktılar acaba? aynanın cama yapıstıgı yerle sıyah noktalı bolumun ortasına taktıgını soylemıs bır arkadas sizlerde buraya mı taktınız?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: silecek suyu&hgs

silecek suyu için 1/3 oranı uygun sizin için,hgs yerine gelince aynanın arkasındaki plastik kapağı iki yana çekip çıkarta bilirsiniz çıkartıktan sonra altındaki camda siyah bir bölge var oraya yapıştırıp tekrar kapağı çıkarttığınız şeklin tam tersi şekilde taka bilirsiniz hem içeriden hem dışarıdan görünmediği için estetik olarak rahatsız etmez.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Silecek suyunuz için 1:3 oranı bence idealdir. Sizinde söylediğiniz gibi İstanbul'da yarı yarıya oranını gerektirecek hava koşulları pek görülmüyor.
Ayrıca ekleyeceğiniz su içinde musluk suyu kullanmanızda pek sakınca olmaz. 6 senedir kullandığım araçların hepsinde musluk suyu kullandım ve en ufak bir sorun yada tıkanma durumu yaşamadım. Forumda bazı arkadaşlarımız içme suyu kullanıyor ama ben şebeke suyunuz aşırı kireçli değilse pek gerek duyacağınızı zannetmiyorum.

Hgs etiketinizi de ön camda bulunan siyah noktalı kısımlara yapıştırmakta fayda var. Araçlarımızın ön camları atermik özellikli olduğu için normal cam yüzeyinde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Sağlıklı çalışması için atermik olmayan siyah noktalı yüzeyi tercih edin.  

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İdeali 1/3 dür, cam suyu için mutlaka dinlenmiş su öneriliyor, ben hep hazır su kullanırım
hazır su kullanmakta fayda var.
Hgs yi de genelde ön camın altına yapıştırılıyor, daha önce ogs cihazları vardı, ön dikiz aynasının orası çıkarılıp
içerisine yerleştirilebiliyordu şimdi ptt nin hgs si etiket gibi olduğu için o iç kısma yapıştırılamayacağı görüşündeyim
geriye dikiz aynasının altı kalıyor ama orada biraz göz alıyor, biraz daha koyu renkte bir etiket yapsalar
daha az göze batardı bence

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

[img=800x600]http://f1212.hizliresim.com/14/r/h6jqv.jpg[/img]

֖n camın altındaki yer derken kastettiğiniz okla gösterılen yer mı? eğer orası ise camlarımız da atermikse o zaman okuyucu arasındaki bağlantıyı sağlayan kızılötesi ışınların engelleneceğinden sorun yaşarız gibime geliyor, plastik kabağın altına yapıştırabılırsınz demıs arkadas ama orayıda çıkaramadım bıraz uğrastım ama kapaklar acılmıyor elımde kalır dıye de fazla ısrar etmedım bu kapakları nasıl cıkardınız?

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

o kapagın acıldıgını bılmıyordum..ıkı yandan da cekınce mı acılıyor kapak ?

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben beceremedim valla açmayı açsakta yapıştıracak yer yok gibi o beyaz kartın olduğu bölgede mı bosluk var? yok mu şu hgsyi yapıstıran bırı koysuna fotosunu çözelım şu hgs gizemini:)

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Ben beceremedim valla açmayı açsakta yapıştıracak yer yok gibi o beyaz kartın olduğu bölgede mı bosluk var? yok mu şu hgsyi yapıstıran bırı koysuna fotosunu çözelım şu hgs gizemini:)
şu gun bu gun alırım dıye ay sonu geldı.Yarın gıdıp alıcam artık:) bnım de nereye yapıştırıcam bunu dıye soru işaretlerı vardı kafamda,bu başlığı açmanız iyi oldu:) Hakan bey kapağı açmış resimi koymuş demek ki açılıyor..

Hyjal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu hgs etiketini o kapagin altina yerlestirdigimizde cihazin okunmasiyla ilgili sikinti olur mu acaba ? Boyle bir sikinti yasayan var mi acaba ?