silecek suyu&hgs

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: silecek suyu&hgs

ben hgsyı sıyah noktalı kısıma yapıştırdım Mert arkadasımız bu konuyu detaylı bır sekılde ele almıstı,Hıc bır sorun yasamıyorum her seferınde okuyor.

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sizler için kendimi feda ettim arkadaşlar. :) az önce hgs'yi kutunun içine yapıştırdımfakat daha önceki arkadaşın yapıştırdığı yere değil. Kutunun tam bitiş noktasında siyah atermik olmayan bölüme yapıştırdım. Yarın Otoyoldan geçiş yapacağım. Durumu size bildiririm yarın akşam allah izin verirse.

Bu tam takma aşamasında. Alttaki bölümü daha çıkarmamıştım.

[img=800x600]http://g1301.hizliresim.com/15/t/jc8c9.jpg[/img]  

Bu da son bittiği hali.

[img=800x600]http://g1301.hizliresim.com/15/t/jc8pd.jpg[/img]

[img=800x600]http://g1301.hizliresim.com/15/t/jc8s0.jpg[/img]

baybarsmert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar o plastik yeri ben bir türlü açamadım pekte zorlamak istemedim o yüzden siyah petekli alana yapıştırdım. Bakalım haftasonu İstanbul'a gideceğim sonuçları sizlerle paylaşırım.

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

baybarsmert link' Alıntı:
Arkadaşlar o plastik yeri ben bir türlü açamadım pekte zorlamak istemedim o yüzden siyah petekli alana yapıştırdım. Bakalım haftasonu İstanbul'a gideceğim sonuçları sizlerle paylaşırım.

Arkadaşlar merak etmeyin her yerden her şekilde okunuyor. Ben ilk aldığımda elimle okuttum. Düşünün cama yapışık değilken elimde sallana sallana bi haldeyken okudu. Bu şekilde okuyorsa camda her türlü okur. Şimdi de kutunun içinde zaten.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Nerden çıkardılar şu hgs yi kgs ne güzeldi koy cebine istediğin arabada kullan şimdi aldığın her araç için hgs ni değiştiricen tekrar kuyruğa gir sıra falan,canı sıkılan iş olsun diye bişey yumurtluyor madd
Hgs yi o kapalı kutu içine koyunca nasıl okuyacak barkodunu?

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim anlamadıgım madem o siyah kutunun içinde okuyor o zaman koy torpido gözüne oradan da okur. Radyo sinyali gönderiyormuş dıyorlar, görmesıne gerek yokmus barkodu. İlginç.

Ayrıca camda olmasının ne zararı varki? Hem daha havalı duruyor oyle : )

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

niko22 link' Alıntı:
Nerden çıkardılar şu hgs yi kgs ne güzeldi koy cebine istediğin arabada kullan şimdi aldığın her araç için hgs ni değiştiricen tekrar kuyruğa gir sıra falan,canı sıkılan iş olsun diye bişey yumurtluyor madd

radyo frekansı ile haberleşme yapılıyor, fiziksel olarak görmesine gerek yok

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BİLDS link' Alıntı:
Benim anlamadıgım madem o siyah kutunun içinde okuyor o zaman koy torpido gözüne oradan da okur. Radyo sinyali gönderiyormuş dıyorlar, görmesıne gerek yokmus barkodu. İlginç.

Ayrıca camda olmasının ne zararı varki? Hem daha havalı duruyor oyle : )

Bunu bende düşündüm ancak kameralar da var, onlarda sıkıntı yaşanabilir torpidoda :)

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Haberlerde seyretmiştim bir tane amca etiketi ruhsatın üzerine yapıştırmış ruhsat cepte geçmiş ve okumamıştı.

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

niko22 link' Alıntı:

Arkadaşlar okuduğuna dair ekran görüntüsünü bile koydum. Yani okuduğuna dair daha nasıl bir ispat sunayım beyler?  general_hehe. HGS'nin arabamızdaki yeri başlığına bakarsanız görebilirsiniz ilk mesajda.

Kutunun içine herhangi bir yere yapıştırmıyoruz zaten. Kutunun son kısmında camlı siyah bölüme yapıştırıyoruz. Sadece kutunun altına denk geldiğinden ve siyah bölüm olduğundan içerden ve dışardan görünmüyor. Torpidodan ya da herhangi alakasız yerlerden okumaz. Her ne kadar radyo dalgalarıyla çalışsa da etikete dışardan baktığınızda içindeki bölümü görürsünüz. İşte bu bölüm gözükmek zorunda sinyal alıcılar tarafından. Benim kutu içinde cama yapıştırdığım yer sinyalin alınmasında sıkıntı yaratmayan bölge.