silecek suyu&hgs

onurer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: silecek suyu&hgs

yok hayır bi sıkıntı olmuyor bende kapağı açmayı denedim içine koyarım görünmez diye ama açamadım kırılır diyede çok zorlamadım

Aynanın hemen altına yapıştırdım hiç bi sıkıntı yaşatmadı geçenlerde gişelerden geçerken bakiyeden düştü

Baran_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar; aracınızın camında üretici tarafından etiketler için ayrılmış alan mevcut neden oraya takmıyorsunuz da yer arıyorsunuz?
Otomobil camlarında siyah noktalar ile belirtilmiş alanlar bu tür geçiş etiketleri için ayrılmış bölümdür, HGS etiketinizi OGS cihazınızı yada sitenize giriş için kullandığını barkodu bu alana yerleştirmeniz üretici tarafından tavsiye edilir.
Bu alan atermik kaplama yada cama entegre (ısıtıcı gibi) edilmiş aparatları içermez; bildiğiniz dümdüz camdır; etiketler için en iyi okuma alanı da burasıdır.

Örnek olarak ford focusta ön camın orta üst kısmında kamera kutusunun üzerinde işaretli olan siyah alandır.

Ford-Focus_2011_800x600_wallpaper_22.jpg

Hyjal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Baran_ link' Alıntı:
Arkadaşlar; aracınızın camında üretici tarafından etiketler için ayrılmış alan mevcut neden oraya takmıyorsunuz da yer arıyorsunuz?
Otomobil camlarında siyah noktalar ile belirtilmiş alanlar bu tür geçiş etiketleri için ayrılmış bölümdür, HGS etiketinizi OGS cihazınızı yada sitenize giriş için kullandığını barkodu bu alana yerleştirmeniz üretici tarafından tavsiye edilir.
Bu alan atermik kaplama yada cama entegre (ısıtıcı gibi) edilmiş aparatları içermez; bildiğiniz dümdüz camdır; etiketler için en iyi okuma alanı da burasıdır.

Örnek olarak ford focusta ön camın orta üst kısmında kamera kutusunun üzerinde işaretli olan siyah alandır.

Ford-Focus_2011_800x600_wallpaper_22.jpg

Bilgi için teşekkür ederim yalnız etiketin arka renginin beyaz olmasıyla dışarıdan görünür oluyor ve bence iyi de görünmüyor , görünmesindense görünmemesini tercih ediyorum .

Hyjal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bugün HGS etiketimi forumda duyduğum şekilde , aynanın altındaki plastik bölmenin alt kısmına yapıştırmayı başarabildim :) Bu işlemi yaparkende birkaç fotoğraf çektim umarım benim gibi etiketi saklamak isteyenlere yardımcı olur.

[img=450x600]http://a1301.hizliresim.com/15/c/hv642.jpg[/img]

Sökme işlemi sırasında sağdaki plastik parça için ilk orta kısımdaki segmanların geçtiği boşluklardan hafif ayırdım , ardından sağa ve hafif hafif yukarıya çekerek çıkardım , bu işlemler sırasında nefes nefese kalabilir hatta camlarınız buğulanabilir :)

Sökülen parçaya bakarsanız segmanların nereye geçtiği konusunda tahmin yürüterek de sökebilirsiniz , bu da parçamız.

[img=450x600]http://a1301.hizliresim.com/15/c/hv661.jpg[/img]

Etiket , plastik kısmın olmadığı boş bir alan var , oraya sığmadığı için mecbur bu şekilde yerleştirdim , bence güzel de oldu.

[img=450x600]http://f1301.hizliresim.com/15/c/hv6bp.jpg[/img]

[img=800x600]http://f1301.hizliresim.com/15/c/hv6df.jpg[/img]

Son olarak kapağı çıkardığımız şekilde takıyoruz , segmanların oturması konusunda dikkat gerektiriyor , oturmazlarsa ilerde ses yapabilirler ki hiç istemediğimiz bir durum :)

[img=450x600]http://f1301.hizliresim.com/15/c/hv6hy.jpg[/img]

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha önce yapıştıran arkadaşların ki OGS. Bu HGS de OGS gibi sorunsuz çalışır mı acaba. Farklı prensipte çalıştıklarını tahmin ediyorum...

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Daha önce yapıştıran arkadaşların ki OGS. Bu HGS de OGS gibi sorunsuz çalışır mı acaba. Farklı prensipte çalıştıklarını tahmin ediyorum...
+1453 Bu şekilde HGS çalışıyor mu?

Hyjal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu şekilde çok büyük olasılıkla sıkıntı olacağını sanmıyorum çünkü radyo frekanslarıyla iletişim sağlanıyor ki bizim koyduğumuz bölgede aternik yok tek engel plastik bir parça ki görmese bile ceza yazılmadan önce plakamıza ait HGS olup olmadığı kontrol ediliyor , HGS olması sebebiyle de ceza gelmeyecek.Böyle bir problem yaşarsam buraya en kısa zamanda geri bildirim vericem.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hyjal link' Alıntı:
Bu şekilde çok büyük olasılıkla sıkıntı olacağını sanmıyorum çünkü radyo frekanslarıyla iletişim sağlanıyor ki bizim koyduğumuz bölgede aternik yok tek engel plastik bir parça ki görmese bile ceza yazılmadan önce plakamıza ait HGS olup olmadığı kontrol ediliyor , HGS olması sebebiyle de ceza gelmeyecek.Böyle bir problem yaşarsam buraya en kısa zamanda geri bildirim vericem.
Emeğiniz için teşekkürler, bilgi bekliyoruz....