sol ön taraftan gelen tısıltı sesi

uğur berber

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar ısparta dan sizlere slm astra j 1.4 140 hp 2011 sport aldım 2 el fakat aracın yabancısıyım biraz araştırdım diğer forum ve sitelerde şu meşur ön sol taraftan gelen tısldama sesi arc 40 -50 km iken dahi ses geliyor servise götürdüm bilemediler acaba bu gelen ses rüzgar gibi su sesi gibi nerden geliyor ve nasıl hallettiniz bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim  yoksa sırf bu ses yüzünden aractan soğudum birazda böyle şeylere takılan ve araba konusunda titiz bir kişiyim

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: sol ön taraftan gelen tısıltı sesi

Merhaba merak etme seslere bizlerde çok takıntılıyız :D ama sesi tam olarak anlayamadım.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ses tam olarak nereden geliyor?

Cam fitilleri kirlendiyse ve cam yerine tam oturmuyorsa (burada milimetre'nin bile altında bir açıklıktan bahsediyorum) aradan çok ince bir rüzgar girebilir ve bahsettiğiniz (ince sesli ve çok hafif ıslık benzeri) tıslamaya sebep olabilir.. Fitilleri biraz temizleyip, cam kaldırma butonunu yukarı doğru çekili tutarak sesi bir kez daha dinlemenizi tavsiye ederim.

Bir diğer ihtimal çamurluk içlerindeki siyah yalıtım malzemesi. Ön kapı açıldığında: kapı arasından, ön kelebek camının altından çamurluğun içine bakarsanız bahsettiğim malzemeyi görürsününüz. Bu malzeme yerinden oynadığında genelde yüksek hızlarda pat-pat şeklinde bir sese sebep olur ama duruma bağlı olarak rüzgarı yarıp tuslamaya da sebep olabilir. Bir kontrol ettirmenizde fayda var.

Bir diğer ihtimal ise aracınızda sonradan yapılmış lip (karlık) vb. bir uygulama varsa hatalı montaj sonrası aerodinamiği etkileyip yine rüzgarı ince bir biçimde yararak tıslamaya sebep olabilir.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

opelsizasla ailesine hoşgeldın  umarım sorununun kaynağını bulabılırsın

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

uğur berber link' Alıntı:
slm arkadaşlar ısparta dan sizlere slm astra j 1.4 140 hp 2011 sport aldım 2 el fakat aracın yabancısıyım biraz araştırdım diğer forum ve sitelerde şu meşur ön sol taraftan gelen tısldama sesi arc 40 -50 km iken dahi ses geliyor servise götürdüm bilemediler acaba bu gelen ses rüzgar gibi su sesi gibi nerden geliyor ve nasıl hallettiniz bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim  yoksa sırf bu ses yüzünden aractan soğudum birazda böyle şeylere takılan ve araba konusunda titiz bir kişiyim
acaba bahsettiğiniz ses turbonun sesi olabilir mi?

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ses eğer ıslık gibiyse turbodandır.Özellikle dizelde en azından 2.vitesde 1900den sonra duyarsınız uğultu yapar ve çok tatlıdır :D

ercan_0636

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gokhanbedir link' Alıntı:
acaba bahsettiğiniz ses turbonun sesi olabilir mi?

bencede bu turbodan gelen ses keyfini çıkar derim

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servislerdeki as adamlar gidip yerlerine yeni yetmeler gelince arkan dönük ıslık öttürsen bilemezler.

Serhat Gümüş

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: sol ön taraftan gelen tısıltı sesi

selamlar, yeni konu açmadan umarım konuyu da dağıtmadan bir sorun da bende var, araba ivmelenirken ya da frenlerken sağ taraftan torpido civarından tık tık tık bir ses geliyor ivmelenirken hızlanıyor frenlerken yavaşliyor buna benzer bir sorunla karşılaşanımız oldu mu acaba