Triger Seti Değişimi

ylmzmtl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ylmzmtl.com
Maalesef genel anlamda yetkili servislerin fiyatları yüksek ama bana göre bunun sebebi orijinal yedek parçanın pahalı olması, işçiliklerin yüksek olması da garanti vermelerine bağlı hatanın amortismanı. Ama bunlara rağmen ekonominin canlanması ve rekabetin artmasına bağlı olarak dönem dönem bakım ve servis ciddi oranlarda indirimler yapıyorlar. Sanırım bende bu %20 + 20 indiriminden faydalandım.

baran1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maalesef genel anlamda yetkili servislerin fiyatları yüksek ama bana göre bunun sebebi orijinal yedek parçanın pahalı olması, işçiliklerin yüksek olması da garanti vermelerine bağlı hatanın amortismanı. Ama bunlara rağmen ekonominin canlanması ve rekabetin artmasına bağlı olarak dönem dönem bakım ve servis ciddi oranlarda indirimler yapıyorlar. Sanırım bende bu %20 + 20 indiriminden faydalandım.
Rica etsem servise gittiğinizde, otm. şanzıman yağı değişimi ücreti alabilirmisiniz. Tesekkurler.

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinal parçalar pahalı doğru ama ben sanayide de orjinal parça kullanıyorum. Genelde yenilenecek ekipmanı kendim alıp gidiyorum. Usta sadece işçilik alıyor. Bu şekilde servisin yarı fiyatına geliyor.

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Triger kayış seti değişimi yapılırken bir çok yerde devirdaimin de değiştirildiğini okudum. Özellikle değiştirin diye belirtiliyor hatta. Benim de triger zamanım kapıya dayandı fiyatı da (devirdaim + triger) ucuz olmadığı için mecbur detaya girmiş oldum.
1. Devirdaim trigerle alakasız bir parça ama neden değişim gerekli deniyor sizce.
50binlerdeyiz kayışlar (triger ve v kayış) ve bujileri degistircem bunlar haricinde devirdaim biraz fazla yük oluyor.
2. Vantilatör (v) kayışı bakım aralığı var mı yoksa o da trigerle bir mi.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Triger kayışıyla birlikte hangi parçalar değişiyor buna bakalım. Triger kayışı tarafından döndürülen parçalar.
1- Devirdaim pompası
2-Makaralar ve gergi

Şimdi siz bu parçalardan devirdaimi değiştirmezseniz 3 gün sonra devirdaimde sorun olduğunda (60 bin km ömrü olduğu bilinmektedir ve trigerle birlikte değiştirilir) yine aynı işçilik ücretini ödeyeceksiniz. Bu riske girmeye değermi ?

V kayışıyla birlikte çalışan donanımlar.
1- Şarj dinamosu
2- Klima motoru
3- Bazı araçlarda hidrolik direksiyon motoru
4- Bazı araçlarda fan (soğutma sistemi)

V kayışı bakımlarda kontrol edilerek gerekirse değiştirilir.

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Triger kayışıyla birlikte hangi parçalar değişiyor buna bakalım. Triger kayışı tarafından döndürülen parçalar.
1- Devirdaim pompası
2-Makaralar ve gergi

Şimdi siz bu parçalardan devirdaimi değiştirmezseniz 3 gün sonra devirdaimde sorun olduğunda (60 bin km ömrü olduğu bilinmektedir ve trigerle birlikte değiştirilir) yine aynı işçilik ücretini ödeyeceksiniz. Bu riske girmeye değermi ?

V kayışıyla birlikte çalışan donanımlar.
1- Şarj dinamosu
2- Klima motoru
3- Bazı araçlarda hidrolik direksiyon motoru
4- Bazı araçlarda fan (soğutma sistemi)

V kayışı bakımlarda kontrol edilerek gerekirse değiştirilir.

Motor bilgim maalesef zayıf o yüzden deneme yanılma yöntemiyle öğreniyorum bazı şeyleri kusurum olduysa affola :)
Bu devirdaim mereti kullanım ömürlü bir parça olmaması lazım aslında sağlam olan bir parçayı değişmek içime sinmiyor.
Peki son olarak şunu diyeyim devirdaim için gm şart mı birkaç marka daha duydum graf vs. falan.

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 1.4 t motorlarımızda triger zincir değil mi?

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Motor bilgim maalesef zayıf o yüzden deneme yanılma yöntemiyle öğreniyorum bazı şeyleri kusurum olduysa affola :)
Bu devirdaim mereti kullanım ömürlü bir parça olmaması lazım aslında sağlam olan bir parçayı değişmek içime sinmiyor.
Peki son olarak şunu diyeyim devirdaim için gm şart mı birkaç marka daha duydum graf vs. falan.
aloparca.com'da ürün bilgileri arasında yan sanayi, muadil ürün, orjinal vb ibareler var. genel olarak bir malumat edinilebilir belki markalar hakkında

• Beğen
Tepkiler: Ergun U.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et