Uzun Yol İzlenimleri

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Uzun Yol İzlenimleri

aliceinchains link' Alıntı:
Dün ilk uzun yol deneyimimizi yaşadık. Yaklaşık 460 km. Bu yolun sadece ilk 50-60 kilometresi sıkışık köprü ve gişeler trafiğiydi. Geri kalan kısmında yaklaşık 150km. cruise control kullanarak 130, yolun geri kalan kısmında ise yine cc kullanarak 100-110 km. hızla geldik. Yakıt tüketimimiz, yol bilgisayarı verilerine göre 4.6 litre oldu. Yol tutuş oldukça etkileyiciydi. Hiçbir sorun yaşamadık ve yorulduğumu hissetmedim. Genel anlamda, eşim ve ben Astramızdan çok memnun kaldık.

Güle güle kullanın, Astra ların özellikle arada sürat yapabilme imkanı sunan düzlük / viraja sahip uzun yolculuklardaki konforu performansı ve sürüş kalitesi oldukça iyi.

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Güle güle kullanın, Astra ların özellikle arada sürat yapabilme imkanı sunan düzlük / viraja sahip uzun yolculuklardaki konforu performansı ve sürüş kalitesi oldukça iyi.
Kesinlikle aynı fikirdeyim, teşekkürler :)

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2011 yılında aldığımız 40000 km. ye gelen Astram ile dün ilk kez uzun yola çıktım. Ankara'daki arkadaşlarımın günü birlik Abanta gideceğini duyunca onlara bir sürpriz yapmaya karar verdim ve sabah 08:00 da İstanbul'dan yola çıktım. Saat 20:00 da İstanbul Avrupa yakasında olmak zorunda olduğum için fazla vaktim yoktu bu nedenle gidiş ve dönüşte 150 km. hızın altına çok nadir düşerek ortalama 170-180 gibi hızlarla yolculuğu tamamladım.

Astramın yol tutuşuna zaten hayrandım ama tekrar aşık oldum diyebilirim, İzmit körfezde rampayı tırmanırken keskin bir viraj var orada arkama yanşaıp taciz eden A5 virajda resmen arkamda kaldı resmen uyuz oldu bir kaç kez zorladı ama hep ciddi farklarla geride kaldı. Arabanın yol tutuşu A5 den iyi demiyorum ama bana öyle bir araç karşısında bile yüksek hızlarda muhteşem bir yol tutuş sağladı.

Ayrıca 1,3 dizel üst devirlerde gerçekten inanılmaz canlı yaklaşık 300 km. yolu 170-180 km. ile geldim hiç beni üzmedi.

Günün en kötü olayı ise Abant'tan 1,5 saatte geldiğim İstanbul il sınırından Avrupa yakasına 1,5 saatte geçtim.

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astrayla özellıkle uzun yola çıktıgım zaman butun her seyı unutyorum..Ozellıkle uzun yolda arac ınanılmaz rahat ve guvenli..Gercekten stresimi attıgım en guzel yer :)

brave

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gecen hafta bursaya gittim çok memnun kaldım hem yakıt olarak hemde konfor olarak hiç yormadı

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra nın uzun yol keyfini iyi bildiğimden ne zaman sıkılsam canım yol yapmak ister  8)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astrayla çok uzun yol yapma fırsatım olmadı sadece ceyhana gidip geldim o da 200 km olur toplasan.ama uzun yoldaki en büyük avantajı bu aracın az yakıyor olmasıdır.110 la hız sabitleyince ortalama 5,5-6 litre yakıyor araç.sırtını hiç ağrıtmıyor.

Taminler1987

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün Astram ile ilk uzun yol deneyimimi yaşadım gerçekten yolda ne beni yordu nede kendını gayet başarılı bir şekilde yolculuğumuzu gerçekleştirdik.aynı gün içinde İst/Ankara Ankara/İst toplam şehir içi ile birlikte 1025 km yol gittim geldim İstanbula geldiğimde hala mazotum vardı istasyona uğrayıp tekrar depoyu fulledim ağzına kadar 198 tl Shell VPower 4.07 48.6 lt mazot aldı ortalamam 5.4/100 km'de gayet memnun kaldım 19 kuruş gibi bir rakam çıkıyor araç henüz 2 aylık ve bu yolculuk ile beraber km 3550 oldu herkese kazasız belasız kullanmalar nasip olsun

doktor2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.bende de 1.4 T sport manuel siyah yeni astra var.çok memnunum