Uzun Yol İzlenimleri

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Uzun Yol İzlenimleri

BugattiV link' Alıntı:
Bir depoyla neredeyse 1.000 km yapacakmışsınız ki bu dizellerle bile zor. Değerler gerçekten çok güzel bence. 045thumbsup

Teşekkür ederim.

Bu araçla Balıkesir - Ankara arası standart tüketimim ortalama 5.5 litre; Ankara istikameti genelde tırmanış bu yüzden ortalama 6 litreye yakın oluyor, dönüş ise daha düzenli bir trafikle yokuşsuz başlıyor, Balıkesir e doğru ortalama uzunca süre 5.0 dolaylarında oluyor.

Araç gücüne göre az yakıyor ama araçlarını benim gibi kullanan dizelci arkadaşlardan 3.1 - 3.4 ortalama ile uzun yol yapanlar da var.  greatt

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Depoyu fulleyip bayramda İzmir - fethiye ölüdeniz turu yaptım.  Toplam 890 km yaptım ışığım yandı.

Bilg. verileri;
Ortalama hız : 89km/s
Gidilen yol : 890km
Ortalama tüketim : 5,7lt
Kalan menzil : 100km

Gündüz yolculuğuydu ve Klima hiç kapatılmadı. 110km/s hızın altına hiç inilmedi, genelde 110-120 arası gidildi. Otobanda 120-130 hızlarda  birkaç kere son sürat denemesi. Rampa yukarı sürekli gazlandı. Fethiye içi 50-60km kullanıldı. Ve sonuç 5,7lt. Tahminen reel değer 5,9-6 gibi çıkar. Bana biraz fazla yaktı gibi geldi. En fazla 5,2-5,3 gibi bekliyordum. 100le gitsem zorlamasam 4,5-4,7 arası yakıyor 

Vet15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba,

Arefe günü Burdur-Ankara Sincan arası 418 km yol yaptım. Klima açık, eşim ben ve biri bebek 2 çocuk var. Bagaj dolu. Hız ise genelde cruise control ile 100-110 km/h arası. Tam Sincana vardığımızda gazda kırmızı yandı. BP den depoyu doldurdum. 86.50 TL'lik gaz aldı. Gazın fiyatı 2,50 TL. Yol bilgisayarındaki ortalama 6,6 L. Genelde gösterilen değerin 2 litre üstü LPG tüketimim oluyorki aldığım gazın miktarı ile örtüşüyor yani 100 km'de 8,6 L/100 km gaz yakmış. 

Dönüşte ise aynı yol eşim ve çocuklar yok bagaj dolu ama ilkinin yarısı kadar. Hız gene cruise control ile 100-110 km/h arası. Ortalama 5,9 L/100 km.

֖nümüzdeki hafta sonu gene aynı yolu tek gideceğim tüketimi yazarım.

AIRTECH1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merzifon-İzmir ilk uzun yolum.  Bagaj full dolu 4 Kişi + 1 çocuk yol boyu klima açık. Genellikle 120 km civarı hızla gittim. Yakıt ve km bilgileri aşağıda değerlendirmelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

- Merzifondan full depo LPG ile çıktım.

- İlk yakıt yakıt alımı Elmadağ 247.3 Km. Milangaz Lt fiyatı 2.27TL

- Gömü 271 Km. Shell Lt. fiyatı 2.66 TL

- Salihli 288 Km Milangaz Lt fiyatı 2.35TL

- İzmir 111.8 Km. PO Gaz Lt fiyatı 2.70TL

Toplam 918.1 Km 193.29TL Km başı tüketim. 0.210 Kuruş

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

AIRTECH link' Alıntı:
Merzifon-İzmir ilk uzun yolum.  Bagaj full dolu 4 Kişi + 1 çocuk yol boyu klima açık. Genellikle 120 km civarı hızla gittim. Yakıt ve km bilgileri aşağıda değerlendirmelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

- Merzifondan full depo LPG ile çıktım.

- İlk yakıt yakıt alımı Elmadağ 247.3 Km. Milangaz Lt fiyatı 2.27TL

- Gömü 271 Km. Shell Lt. fiyatı 2.66 TL

- Salihli 288 Km Milangaz Lt fiyatı 2.35TL

- İzmir 111.8 Km. PO Gaz Lt fiyatı 2.70TL

Toplam 918.1 Km 193.29TL Km başı tüketim. 0.210 Kuruş

LPG nin tüketimi benzine göre fazladır, bununla birlikte yüklü ve klimalı kullanımla yüksek hız ortalamasını da hesaba katınca tüketim oldukça iyi bence.

Klimayı kullanmasaydınız, yükünüz daha az olsaydı ve ortalama hızıbız düşük olsaydı bundan daha da az tüketebilirdniz üstelik.

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bayramda malatyadan istanbula gittim ve geldim araçta tek kişi idim klima yolculuk süresince hep açıktı gidiş geliş ve şehir içi totalde 2775 km yol yaptım 665 tl mazotla.

sxn4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı gazı biri 2.70 e diğeri 2.27 e satıyor. bu nasıl ticaret arkadaş yazıklar olsun. yaklaşık %25 gibi fark var. hayır 2.27 satan da kar ediyor yani.

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1700 kusur yol yaptim bi okadar da geri donerken yapacagim anladigim tek sey var bu arac uzun yol arabasi...
Asik oldum aracima virajlarda verdigi his anlatilmaz
Aracim full dolu 4 kisi bagaj var klima da acik 30 lt gaz ile 305 km yapti hizim sabit 123

1600 km iyi hos gecirdim de son 100 km kala balikesir akcay arasinda ariza isigim yandi lpg kaynakli 2 gunden beri onunla ugrasiyordum yeni isim bitti balikesir efe otogaza gittim lpg beynini degistirdim ins daha sikinti yapmaz

freelook

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

M1kemal link' Alıntı:
1700 kusur yol yaptim bi okadar da geri donerken yapacagim anladigim tek sey var bu arac uzun yol arabasi...
Asik oldum aracima virajlarda verdigi his anlatilmaz
Aracim full dolu 4 kisi bagaj var klima da acik 30 lt gaz ile 305 km yapti hizim sabit 123

1600 km iyi hos gecirdim de son 100 km kala balikesir akcay arasinda ariza isigim yandi lpg kaynakli 2 gunden beri onunla ugrasiyordum yeni isim bitti balikesir efe otogaza gittim lpg beynini degistirdim ins daha sikinti yapmaz
inşallah dediğiniz gbi bir daha sıkıntı çıkaramaz.
Yanlız benim merak ettiğim LPG kullanıcısı olarak.
Arıza ışığı yanınca  araç nasıl bir tepki veriyor?
LPG ile yola devamı ettiniz yada hemen benzine geçtinizmi?
Beyin değişince arıza lambası hemen söndümü?

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

freelook link' Alıntı:
inşallah dediğiniz gbi bir daha sıkıntı çıkaramaz.
Yanlız benim merak ettiğim LPG kullanıcısı olarak.
Arıza ışığı yanınca  araç nasıl bir tepki veriyor?
LPG ile yola devamı ettiniz yada hemen benzine geçtinizmi?
Beyin değişince arıza lambası hemen söndümü?
Ariza isigi yaninca devam ettim onemli olan ariza isiginin yanip sonmesiymis o olursa durmak gerekmis
Lpg den benzine arac silkelendigi icin gectim fakat benzindede yapti
Ariza lambasini ecu degismeden sonduruldu fakat isi sansa birakmamak icin brc ecusude degisti