Vectra b motor sabahları tek marşta çalışıyor ısınıp bekledekten sonra çalışmıyor

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savaş bey yaşadığım yerdeki en iyi opelci ve vw ci ile çok sıkı arkadaşız.Her ikiside işinin ehli insanlar ama Her ikiside bu soruna çözüm getiremedi.1.mesajda yazdıklarım tamamiyle alınıp geri iade edilmemiş ve masraf listem uzadıkça uzamıştır.Motor kaputunu her açtığımda bunu değiştim şunu değiştim ne kaldı aceba diyerek düşünüyorum.Kontağı her çevirdiğimde (özellikle yanımda bir arkadaş varsa)oğlum beni rezil etme çalış diye dua ediyorum ama nafile.Çevremde sahip olduğum arabalara verdiğim önemle bilinirim ve satıyorum dediğmde hemen satarım alan bakımlı olduğunu biliyordur zaten.
Ama bu vectra beni mahfetti.Herşeyini ya elden geçirdim ya değiştim ama geç çalışıyor.
Forum ustalarından ricam birinci mesajımı dikkatle okumaları ve bana fikir vermeleridir.Ki bende ustama buda olabilirmiş diyebileyim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yaşadığınız yerde Opel yetkili veya özel servisi yok mu? Varsa onlardan yardım istemeniz her açıdan daha mantıklı olacaktır. Yoksa en yakın ildeki servise gitmek daha ekonomik olacaktır. Bu araçlar kuş serisi araçlar değil ki? Onu sök tak olmadı diğerini sök tak/değiştir derken araç devamlı karıştırılıyor, sanayilerimizde bir ustanın yaptığını diğer usta asla beğenmez, garanti desen hak getire, araç sahibinden başka hiç kimse yapılan masraflara acımaz, zira para onların cebinden çıkmaz.

Hep benzin üzerine yoğunlaşmışsınız peki aracın elektrik sistemine bakıldı mı? Oluşan ısıdan dolayı marş motoru su koyabilir veya bağlantılarda gevşemeler olabilir. Eniştemin arabasında (Astra F) benzer bir sorun vardı, arıza marş motorundan çıkmıştı. Bunları yazmamdaki sebep aklınızı daha fazla karıştırmak için değil sadece bilgi vermek içindir.

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin sistemi üzrende yoğunlaşmamızın sebebi Benzin pompasını söküp taktığımızda 10 gün sorunsuz çalışması.Marş motoru üzerinde ustayla fikir alışverişi yapmıştık ama benzin pompasını sök tak düzeliyor bozuk olsa hep yapar demişti.
Yaşadığım yerde servis yok olsa bile benzin pompasını muhtemelen sökecekler ve araba düzeldi deyip verecekler ama 10 gün sonra yine çalışmayacak.ve bende o kadar uzun süre komşu illere gidip gelemiyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benzin pompası sökülüp takıldığında sorun geçici olarak düzeliyorsa pompayı kaliteli/orijinal bir markayla değiştirmeyi denediniz mi? Vectra'larda bazı yan sanayi ürünlerden yeteri kadar randıman alamaz. (Yetkili servislerde yapılan işler 2 yıl garantilidir.)

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Simdi sanayiden geliyorum ve aynen dediginizi yaptim.benzin pompasini birkez daha degistim. orjinali denemek icin cok pahaliydi.105 euro dedi.bende kaliteli bir yan sanayi pompa aldim ve taktim.bakalim zamanla sonuc belli olur.

oceanfoam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geç çalışma hk.

merhaba

benim corsa c 1.4 aracımdada geç çalışma problemi var. benim sıkıntım yolda kalmamla birlikte başladı ve benzin pompasının değişmesi gerektiği söylendi. bunun üzerine benzin pompasını kaliteli yan sanayi olduğu söylenen bir pompayla değiştirdim sorun düzelmedi. benzin pompasını tekrar orjinal bosch marka ile değiştirdim ve sorun hala devam ediyor. araç yolda kalıp benzin pompası değişene kadar tek marşta alıyordu fakat benzin pompası değiştikten sonra maalesef araç stop edilip minimum yarım saat beklese bile uzun marşta çalışır oldu. kime gittiysem sorunu çözemedi. aracın çalışmasında problem yok sadece geç marş alıyor. bende alıştım artık böyle kullanmaya. çözebilirseniz paylaşırsanız sevinirim. geçmiş olsun.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
sonuç alamaz isen yine beni cepten ara dostum senin sorunu adıyamanda çözecek adam var opel uzmanı mastertech olmuş adam çok samimi arkadaşım adıyamanda servisi var ok

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonuç alamaz isen yine beni cepten ara dostum senin sorunu adıyamanda çözecek adam var opel uzmanı mastertech olmuş adam çok samimi arkadaşım adıyamanda servisi var ok

Tansu usta senden cok bahsettik ustamla:)o da seni iyi taniyor ve butun islemlerimi o yapti.sukru usta bitanedir.komsu illerden geliyorlar tamir icin.Adiyaman gibi kucuk illere disardan araba gelmez normalde .bircok ustanin yapamadigi opeli yaptigini gordum....ama benim ariza bir turlu olmadi.

Son düzenleme:

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Tansu usta senden cok bahsettik ustamla:)o da seni iyi taniyor ve butun islemlerimi o yapti.sukru usta bitanedir.komsu illerden geliyorlar tamir icin.Adiyaman gibi kucuk illere disardan araba gelmez normalde .bircok ustanin yapamadigi opeli yaptigini gordum....ama benim ariza bir turlu olmadi.

o zaman arıyorum kendisini sorayım sorunu

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman arıyorum kendisini sorayım sorunu

Tansu usta cok sagol ilgilendigin icin.sukru usta ile az once gorustum.fikir alisverisinde bulunmussunuz.benzin pompasini dun tekrar degistigimi yazmistim ariza su anda yok 10 gun falan bekleyecez.Malum 10 gun duzgun calisiyor.Nuksederse sukru usta sizin fikirleri de uygulayacaz.sonucu buraya yazarim.