Vectra B'nin yerini hangi araba doldurur?

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Şuanda 2000 model Vectra 2.0 CDX Otomatik ve deri döşeme opsiyonlu arabaya biniyorum. arabayı geçen sene 17 tane seçeneğin içinden seçmiştim:D 1 yıldır sorunsuz ve mutlu mesut biniyorduk ama yakın zamandaki şanzıman revizyonu bizi çok yordu, arabadan da soğudum biraz. artık gaza basarken acaba şanzıman doğru çalışıyormu, doğru devirde vites atıyormu, sıyırma yapıyormu vs. düşünmeden kullanamıyorum. zaten 2.el arabaya hiç güvenemeyen biriyim, geçmişini bilmiyorum, mekaniği ne durumda bilmiyorum o yüzden güvenim sıfır. otobanda bile arabaya güvensizlikten 130'u geçmedim.:D

arabayı 190.000'de aldık, şuan 213.000'de, LPG yok ve motorla ilgili bir sıkıntımız yok çok şükür. şanzıman problem yaptı onu yeniledik. 1-2 ufak elektronik sorun var onları da yaptıracağım. 2 yetkili servise ve geçmiş kayıtlarına baktırdım kazası yok ama malesef tavan hariç boya var, eski sahibi çizikler için keyfi boyattım dedi. içi ve döşemeleri temiz, yıpranma yada yırtık yok. 2000-2007 ve 2010'dan bugüne yetkili servis arabası olduğu için kayıtları var, plakadan incelenebiliyor.
biz aldıktan sonraki geçmişi şurada;
http://www.opelim.net/forums/showpost.php?p=1427387&postcount=1

epey detay verdim:D arabaya yaptığımız herşeyi en iyi şekilde yaptırdık çünkü araba alım satımı yapmıyoruz, binmek için aldık bu arabayı. ama dediğim gibi soğudum biraz. bu yüzden muadil bişeyler bakıyorum ama bu arabanın keyfinden vazgeçemiyorum. deri döşeme, mercekli xenon, dijital klima, 2.0 motor, yol bilgisayarı, otomatik vites (annem ve babam için) hiçbir donanımdan vazgeçemiyorum:D
başka CDX'lere bakıyorum, içime sinecek bir Vectra bulamadım. sizce bu arabanın yerini ne doldurur? (max. 20.000 TL)

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1999-2000 honda accordlar sınıf olarak aynı otomatik geneli bi abimizde var gayat atik ve güzel hatta vectradan konforludur diyebilirim kronik sıkıntısı yok yalnız fazla elektronikde değil honda civic gibi göğüsü problemsiz bence

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectradakı yol tutus oturaklılık hakımıyet cogu arabada yok ama sonucta b kasa en gencı 10 yasında oldugu ıcın ekonomık degıller artık masraf acmaya musaitler ben 2000 lira masraf yaptım benim arabaya sadece baskı balata 800 lira tuttu

VECTRA 2.0 DTI DEĞİŞEN PARÇALAR

2011 AGUSTOS
ABS BEYNI TAMIRI 50 TL
EL FRENİ TELİ 80 TL
SAĞ-SOL ROT BASI 30 TL
SAĞ-SOL Z ROT 30 TL
SAĞ-SOL DRKS KORUGU 12 TL
AKS KÖRÜĞÜ 10 TL
SAĞ KAPI KOL ELCIGI 20 TL
PEDAL LASTIGI 10 TL
PASPAS 30 TL
4 TANE ARKA AMORTİSÖR BURCU 46 TL
2 TANE VIRAJ KOL LASTIGI 16 TL
UST KAPAK ve KARTER CONTASI 60 TL
EL FRENİ ve VİTES KÖRÜĞÜ 20 TL
YAĞ SOĞ. SÖKÜP TEMİZLEME ve CONTA YEN. -
İŞÇİLİK 170 TL
İNCİ 72 AMPER AKÜ 150 TL
MARS MOTOR REVİZYONU 90 TL
MAZOT GERİ DNŞ. HORTUM VE İŞÇİLİĞİ 60 TL

2011 EKİM
SAĞ-SOL KAPI DİREK FİTİLİ 96 TL
SOL KAPI KOL ELCİĞİ 20 TL

2011 ARALIK
İÇ AKS KEÇESİ 10 TL
SOL AKS MİLİ KOMPLE 180 TL
BASKI BALATA (LUK) 380 TL
DEBRİYAJ BİLYASI (LUK) 300 TL
V KAYIŞI 20 TL
YAG SOĞ. ORLİNG 10 TL
İŞÇİLİK 200 TL

GENEL TOPLAM 2.100 TL

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim çağrı..

aracının 2.0 motoru muhteşem bir 2.0 değil bence 136 hp 188nm olması lazım.. yada 180nm.. ağırlığı ve otom. şanzımanla birleşince yakıt sarfiyatı fazla performanssız bir araç çıkıyor açığa..

benim tavsiyem ise 22.000 TL civarında bir otomatik astra g olacaktır.. özellikle full versiyonlardan edition elegance veya cd bulabilirseniz cdx'i aratmaz az yakar ve japonya üretimi olarak bildiğim şanzımanlarına da güvenilir..

manuel kullanırım dersen eğer sana kesinlikle laguna 2.0 rxt tavsiye ederim.. hem cdx hemde rxt kullanmış biri olarak.. hemde 20.000 TL 'ye en seçkin en temizlerini bulabilirsin

saygılar kardeşim.. :p

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
bencede çok ahım şahım bir 2.0 değil, bir sefer 0-100 denedim TC açıkken 14 saniye sürdü, şoför faktörü yok çünkü otomatik zaten ama yol durumu ve kışlık lastik etkilemiştir belki. ama yinede 2.0 işte, yokuşta yada sollamada bırakmıyor benimde çok beklentim olmadığı için kafaya takmıyorum en azından 1.6'dan iyi:)
Astra G'lere de bakıyım ama Laguna'ya bakmam, hiç sevmediğim bir araç:D

Accord'un sürüş keyfi Vectra kadar varmıdır?

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullanma şansım oldu bana çok konforlu geldi hatta bizim 2.0 lardan çok performanslı şanzımanı sıkıntısız motorda öle yok o sensör bozuldu yok şu oldu bu oldu derdi yok.Ama kasa vectra kadar yakışıklı değil

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düz vites cdx...
laguna daha iyi bir 2.0 mı sanki boşver vectradan devam sesi yeter

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzımanda ne tür bir sorun yaşadınız?
1.6 düşünürseniz, opelden yine vazgeçmeyin derim. astra g otomatik kullanıcısı olarak, şiddetle önerebilirim. çok rahat ve ekonomik.
1.6 cd,elegance, yada edition modelini almanızı önerrim!! fiyatları temizliğine göre değişir.

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
şanzımanda ne tür bir sorun yaşadınız?
1.6 düşünürseniz, opelden yine vazgeçmeyin derim. astra g otomatik kullanıcısı olarak, şiddetle önerebilirim. çok rahat ve ekonomik.
1.6 cd,elegance, yada edition modelini almanızı önerrim!! fiyatları temizliğine göre değişir.

şanzıman sıyırıyordu bu yüzden revizyon gördü.
G kasa olursa 1.6'da keyifli gelebilir. amacım ya daha düşük km araca geçmek yada model yükseltmek. onun haricinde Vectra B'den çok memnunum:(
araç sadece benim olsa kesinlikle manuel bakarım ama ailecek biniyoruz, babam 50 yaşında artık konfor istiyor, annem otomatiğin kolaylığını görünce onunda hoşuna gitti, kendime ait arabam olana kadar otomatiğe binmem lazım

Son düzenleme:

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 model edition a 2004 enjoy fiyatı çekyorlar genelde