Volan+baskı balata+bilye değişim zamanı,ücreti,yapım zamanı,bozulma sebepleri

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra 1.3 cdti 100.000 km için;
baskı balata 387
volan 880
bilya 247
işçilik 150
toplam===1.664
Değişim zamanı-----)90-100.000
arıza belirtileri debriyajda titreme ve hafif vuruntu,kalkışlarda zorlanma,hızda ani azalma,1 ve 2.viteslerde ses artışı.
Bu parçalar bir bütün,birini değiştirip öbürünü değiştirmemek sorunu çözmüyor.
Ustaların hepsi sabah bırak akşam al diyor.
Bozulma sebebi debriyajı zorlayarak ani kalkış yapmak veya aşırı hız denemelerini debriyajı zorlayarak yapmak,vites geçişlerinde debriyajdan ayagı tam çekmemek.

Not:Tamiratı yapacak usta astra 1.3 cdti ile fiat multijet motor birebir aynı uyarsa malzeme fiyatı yarı yarıya düşer diyor bilmem doğrumudur.Uyarsa haberdar ederim.Yada uyduran varsa haber versin.

Bu bilgileri özellikle vermek istedim yukarıda saydığım parçalar astra 1.3 cdti'ın en pahalı 3-4 parçasından biri aracımızı ne kadar sakin kullanırsak bütçemize ve ülkemize o kadar yararlı oluruz.Opel astradan herşeyiyle memnunum,parça fiyatları hariç.Bütün markalara bakamadım aynı parçalar hyundai ve renault gibi markalarda yarı yarıya.

Ayrıca meganla astrayı kıyaslama diyenler çıkacaktır belki ama aynı sınıf araba neymiş almanmış bence paramı yerli üretim araç yese bu kadar üzülmezdim,bu kadar koymazdı.1.514 TL çocuğumun 3 aylık okul taksiti vallahi cömertimdir ama ilk defa parama acıdım.Alman almayın içiniz cız etmesin,işçimizin ürettiğini alın,bir ocak daha tütsün,mutluluk dolsun.

yeni sloganım
ÖNCE YERLİ,DAİMA YERLİ,YAŞASIN TÜRK İŞÇİSİ
YAŞASIN -------D E V R İ M
O O

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla onu bunu bilmem ama tırstım şimdi. bu ne fiyat böyle. araç almıyoz

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
DEVRİM sözlük anlamıyla kullanılmamıştır.Ülkemizi kurtaracak DEVRİM markalı otoyu yeniden üretmeye destek verecek (cesaret gösterecek demek daha doğru olur) hükümetlere şimdiden şapka çıkarıyorum ve bunu yapacak hükümetin liderinede Atatürk'ten sonra ikinci halk kahramanı diyorum.

astramonster

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:confused:

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence markalar arasında sahibini en çok üzen araba opel herkes şikayetçi. motor arızaları bir yana, kabin içide adamı delirtiyor huzurlu bir sürüş keyfi vermiyor. yazık çok yazık verdiğimiz paralara toyota alacam valla ne varsa çekik gözlerde var.

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkili servis 2.400 fiyat çekiyor.Parçacılarda şaşırmış sadece volan için 1.400 fiyat çekende var.Aksarayda bir parçacı luk marka (orjinal) volan+baskı balata+bilya için 1.250 tl fiyat verdi.Galiba en uygun fiyat bu.Aksaray-pendik yolum uzun parçalar uymazsa kısmıda cabası.

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu hakkında yardım talep ediyorum.Yardım edecek arkadaşlarada ayrıca teşekkür ederim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bence markalar arasında sahibini en çok üzen araba opel herkes şikayetçi. motor arızaları bir yana, kabin içide adamı delirtiyor huzurlu bir sürüş keyfi vermiyor. yazık çok yazık verdiğimiz paralara toyota alacam valla ne varsa çekik gözlerde var.

Manalı manalı bakan çekik gözler adamın canını çok yakar :D. Parça fiyatları öyle sanıldığı kadar da ucuz değildir. Son pişmanlık fayda etmez derler. Çekik gözlülerin bir çok parçası piyasada yok. İllaki çekik gözlü olacaksa ülkemizde üretileni tercih etmekte fayda var.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Volan neden değişiyor buna anlam veremedim. Volan öyle kolay kolay arızalanacak bir parça değildir. Neredeyse ömürlük bir parçadır. Ya aracı çok sert kullanıyorsunuz, ya imalattan doğan bir hata vardır, ya da marş dişlisi ile uyumsuz çalışıyordur ki bu son ihtimal neredeyse imkansız gibi bir şey. Volan arızalarının başında diş kırılması gelir ama bu dişlilerde öyle kolay kolay kırılmaz ki. Bunun haricinde nadiren dişliler sıyrılır bu da marş motoru ile ilgili bir durumdur veya volan yapı itibariyle eğridir/eğri takılmıştır. Eskiden volan dişlileri tek taraflı aşınan (marş motorunun yarattığı aşınma nedeniyle) araçların (yapıları ters çevirmeye müsait olanların) volanlarını ters çevrilirdi.

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra 1.3 cdti daki volan yaylı volan yani yaylar balatada değilde volanın içine konmuş.Volanda bir daha tamir edilmesin diye perçinlerle tutturulmuş gerisi aksın paralar opele.....opel yöneticilerinin el ovuşturmalarını cüzdanımda hissedebiliyorum.