Volan+baskı balata+bilye değişim zamanı,ücreti,yapım zamanı,bozulma sebepleri

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Manalı manalı bakan çekik gözler adamın canını çok yakar :D. Parça fiyatları öyle sanıldığı kadar da ucuz değildir. Son pişmanlık fayda etmez derler. Çekik gözlülerin bir çok parçası piyasada yok. İllaki çekik gözlü olacaksa ülkemizde üretileni tercih etmekte fayda var.

savaş abi iyi güzel diyorsun ama araç kolay kolay arıza yapmıyor opelin yediği kadar para yemiyor hangi opel kullanıcısına dokunursam bin ahh işitiyorum demek ki opel sorunlu araba. sende halısın yerli al hem parça ucuz hemde peynir ekmek gibi bulunuyor. valla ben pişmanım aldığıma zararın neresinden dönersen kardır der atalarımız opele harcıyacağım parayı yeni alacağım arabaya sayarım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
savaş abi iyi güzel diyorsun ama araç kolay kolay arıza yapmıyor opelin yediği kadar para yemiyor hangi opel kullanıcısına dokunursam bin ahh işitiyorum demek ki opel sorunlu araba. sende halısın yerli al hem parça ucuz hemde peynir ekmek gibi bulunuyor. valla ben pişmanım aldığıma zararın neresinden dönersen kardır der atalarımız opele harcıyacağım parayı yeni alacağım arabaya sayarım.

Valla Oğuz bende bazen Opel kullanıcılarını anlayamıyorum. Aracı alalı 4 seneyi geçti, 144000 km.de, şeytan kulağına kurşun arkadaşların yakındığı arızaların hemen hemen hiç birisiyle karşılaşmadım. Basit bakımlarını elden geldiğince kendim yapıyorum, tecrübe isteyenleri yaptırıyorum, ilgili ilgisiz kişilere aracımı kurcalatmam, başkasına da vermem.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
astra 1.3 cdti daki volan yaylı volan yani yaylar balatada değilde volanın içine konmuş.Volanda bir daha tamir edilmesin diye perçinlerle tutturulmuş gerisi aksın paralar opele.....opel yöneticilerinin el ovuşturmalarını cüzdanımda hissedebiliyorum.
Volandan kasıt debriyaj baskısı olabilir mi? Aşağıdaki resim mercedes aracın volan dişlisine aittir.

2801.jpg

Son düzenleme:

demirelsinan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savaş abi öncelikle merhaba opelin cdti motorlarında titreme azalsın diye volanı yaylı yani oynar yapmışlar oda belli bi km den sonra ses yapmaya başlıyor zaten, debriyaja basıldığında bu ses kesiliyor ama ufak bi ses bu çok bariz duyulucak bi ses değil benim iş için kullandığım 2007 1.3 cdti combo 105000 km de aracın hiç bir parçası değişmedi ufacık bir sorunu yok yağ bakımını yaptırıp yaptırıp biniyorum fren balataları bile değişmedi daha ne olsun araç kullanmayı bilen ve biraz itinalı kullanana hiç bir masraf açmaz opel sabit volanıda komple işçilik dahil 800-900 tl gibi bi rakama yaptırabilirsiniz...

sssguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 model astra g var bende. dün deriyaj baskı+balata+ debriyaj rulmanı değiştirdim.
debriyaj baskı balata: 140 TL
debriyaj rulmanı : 190 TL
işçilik+ıvır zıvır : 145 TL
toplam : 475 TL

fırat ısık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede opel astra 2001 eleganc var .bende kompıle bakıma verdım.
debrıyaj setı
fren balataları
fren dısklerı
kanpanalar
trıger setı
v kayısı
arka amartısor
amartısor canakları
yağ fılıtresı
yakıt fılıtresı
polen fılıtrsı
hava fılıtresı
motor yağı antı prız
bujılerın değişimı
beyıne formatlanıp yenıden yuklenmesı
kılıma gazı
hepsı 1300 tabı işçik dağil yaptırdım 2 yıl garanyı verdıler parcalar ıcın ama racım 10 numara oldu yakıt tuketımı bıle azaldı

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 yıl artı garanti 560 tl demiş opel 3 yılda 100bin yapamam sanırım. ama 3yıldan erken volan bozulursa kardayız. artı garantiye giriyor mu volan

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h
baskı balata (luk) 200
işçilik 50 + uludağ limonata

:)

sih1983

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaktı beni yaktı beni yaktıı beni! aracı sabah calıstırdım acayıp ses gelıyo pancar motoru gıbı calısıyor debrıaja hafif basınca takır takır dıye ses geldı korktum servıse gıttım sesı dınlettım 1720+ıscılık sıkısmıs ama 3 yasını doldurmus :%25 ındırım ıle hepsi bır 1600tl ye yapabıleceklrını soyledıler arac 105000kmde 1.3dızel 2005 model hıc gun yuzu gostermedı bu opel yaaaaaaaaaaa