VW TSI ve Astra Turbo Karşılaştırmaları

• Konuyu başlatan salihcaglayan
  • Başlangıç tarihi

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: VW TSI ve Astra Turbo Karşılaştırmaları

Aynı standartlara göre tahminimce Golf-Astra arasında hatrı sayılır bir ağırlık farkı var, ayrıca Astra torkunu geç üretse de geç kaybettiğinden kalkışta 122Hp lik Vw, orta ya da yüksek hızdaki esneklikte 140Hp Opel alır bence.

Zaten 122Hp lik Passat ile kapışmamda da 150-160 ve sonrasında göstere göstere arayı açmıştım.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Esmerce link' Alıntı:
Aynı standartlara göre tahminimce Golf-Astra arasında hatrı sayılır bir ağırlık farkı var

Sn. Esmerce,

Aralarında sadece 1kg fark var.

VW=1319kg
ASTRA= 1318kg

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aslında 1318kg olması her türlü avantajımıza olur ama yanılmıyorsam ağırlık belirtilirken +75kg sürücü, sıvılar dolu ve yakıt deposunun %90 ı dolu olacak şekilde veriliyordu.

Buna göre Astra 1.4T aşağı yukarı 1450kg civarı oluyor ve -belki hatırlarsınız- yeni nesil Astra ilk çıktığında yüksek kasa ağırlığına dikkat çekilip gerçekten de 1450küsürlük ağırlığından söz ediliyordu.

Aklımı karıştıran detay budur, tabi 1318kg Astra dediğim standartlara göre 1450kg ise Golf ünde 1190kg - 1319kg olması gerekiyor.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Sn. Esmerce,

İkisi de boş ağırlıktır. Birisine şoför ve yakıt koyarsanız diğerine de aynısını yapmak durumundayız.

Astra teknik verilerinde 1318kg boş ağırlık olarak verilmekte. vw de aynı şekilde teknik verilerde 1319kg boş ağırlık olarak verilmekte.

Şu an emin olmak için 2 aracın da websitesine baktım.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn.esmerce sizin dediğiniz 1.6 102hp motor yani turbosuz .tsi motorlarlu araçlar daha ağır.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

astraowner link' Alıntı:
sn.esmerce sizin dediğiniz 1.6 102hp motor yani turbosuz .tsi motorlarlu araçlar daha ağır.

Evet karışıklık olmasın. Benim verdiğim boş ağırlıklar Astra 1.4T için ve VW 1.4TSI 122hp için.

VW 1.4TSI 160hp'nin ağırlığı daha fazladır.

Aynı mesaj içinde iki kez bu aracın markasını telaffuz ettirdiniz, yapmayın :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aslında 1.6 motorlar daha büyük hacimli + döküm blok kullanılıyor, 1.4 TSI lar hacim olarak da küçük ama yüksek güce dayanması için çok daha sağlam metaller kullanıldı, o yüzden ağır olabilir.

Ağırlık konusunda ise Opel in Türkiye sitesinde 1318kg yazarken (***standartlara göre diye belrtilerek) kullanım klavuzunda A14NET 140HP manuel modeller >1400kg yazıyor dikkat ettiniz mi?

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

A.İ.T.M. Mevzuatı Madde 45'e göre 1.4T 1318kg olarak verilmiş teknik veri ve donanım listesinde :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yani kaç kilo şimdi bizim arabalar??  005hihih

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Esmerce link' Alıntı:
Yani kaç kilo şimdi bizim arabalar??  005hihih

:) Ben boş 1318kg diye kabul ediyorum :)