X20xev vede x16xev motorlarin kendi hazirladiğim ariza ve çözüm önerilerim

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarın yada hafta sonu dediklerinizi uygulamaya çalışacam bi çözüm bulursak diğer arkadaşlar içinde yararlı olabilir bilgiler için teşekkür ettim

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontrol sırasında el lambası tutmak iyi olur

aslında aklımda güzel bi yöntem var ama ekipman varsa bende bi webcam var 4 ledli ve uzatmalı ve oynar başlıklı laptop u alıp o şekildede görülür bide bu şekilde bakacağım ekleyebilirsem videoda ekleyeceğim

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında aklımda güzel bi yöntem var ama ekipman varsa bende bi webcam var 4 ledli ve uzatmalı ve oynar başlıklı laptop u alıp o şekildede görülür bide bu şekilde bakacağım ekleyebilirsem videoda ekleyeceğim
onu bende düşündüm keşke video ekleyebilseydim çekim yaparak ama olmadı youtubedeki v6 lar için olan videoyu ekledim oda uçmuş link

screwer06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onu bende düşündüm keşke video ekleyebilseydim çekim yaparak ama olmadı youtubedeki v6 lar için olan videoyu ekledim oda uçmuş link

Enteresan bi yerler gidiyor umarım hep beraber araştırmalar sonucu güzel bi yere varacağız.

Mendel, tam olarak ne gibi değişikler hissettin? sadece düşü devirde mi bi iyileşme var?

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Enteresan bi yerler gidiyor umarım hep beraber araştırmalar sonucu güzel bi yere varacağız.

Mendel, tam olarak ne gibi değişikler hissettin? sadece düşü devirde mi bi iyileşme var?
en basitinden ışıkta şahinle kapışmaya korkuyordum şimdi kalkışta çok arabaya kafa tutuyorum ışıkta hatta ilk devirlerin ağır olmasını 16 v olmasına bağlıyordum ama adamlar onu zaten fabrikasyon çözmüşler ancak çok nazik bir sistem yeri pis olduğuından çabuk arızalanıyor bence opel bu arçları çağırıp bu parçanın yerini daha iyi bir yere almalı ve bu selenoidi ücretsiz değiştirmeli

screwer06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en basitinden ışıkta şahinle kapışmaya korkuyordum şimdi kalkışta çok arabaya kafa tutuyorum ışıkta hatta ilk devirlerin ağır olmasını 16 v olmasına bağlıyordum ama adamlar onu zaten fabrikasyon çözmüşler ancak çok nazik bir sistem yeri pis olduğuından çabuk arızalanıyor bence opel bu arçları çağırıp bu parçanın yerini daha iyi bir yere almalı ve bu selenoidi ücretsiz değiştirmeli

Peki muhtemel olan bu selenoid arızasını sıfırını temin ederek gidersek, kaça gelir tahminen? bi de el yordamıyla biz değiştirebilir miyiz bulsak?

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sökmesi çok zor tors ile sökülüyo el girmediği için çok zor fiyata gelince sıfırı çok para ayrıca yok zaten ancak belki almanya da falan bulunabilir.

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğim gibi işçiliği çok zor vede pis yerde selenoid arıza yaptığından diyafram sağlam kalıyor aslında diyaframın arızalanması lazım sonuçta 99 model sizdekide hadi 97 olsun düşünsenize o kadar yıl aktif görev yapan bir diyaframın sağlam kalması bile mucize , selenoid motorun en çok kir pasak toz alan yerinde olduğu için arıza veriyor , wd 40 la temizledim yerine taktım ama 1 sürmedi yine bozuldu benzin kesiciler var 10 tl ye satılıyor onu denedim oda arıza lambası yaktı volkswagenlerde N75 valfi var onu deneyecektim oda bizim parçadan ucuz değil ama N75 oraya tam uyar gibi geliyor
http://www.fixxtuning.com/store/popup_image.php?pID=204&osCsid=0422c983b5f6b68159e55e7cbb1a5dda

selenoidin 3 hava ucu var bi tanesi kompresyon hava emiş motordan geliyor diğeri diyaframa gidiyor bir diğeri ise atmosfere yani motorun içindeki havaya gidiyor gaza basınca motordaki emme manifoltundaki emiş havası diyaframı tetikliyor ve sistem çalışıyor gazdan ayağını çektiğinizde ise atmosfer hava girişine yönlenerek diyaframın eski konumuna gelmesi sağlanıyor

Son düzenleme: